Zimowe gry i zabawy na świeżym powietrzu


Rodzina
5/01/2021
Dzieci chcą wychodzić z domu i bawić się na świeżym powietrzu również zimą! Dlatego zebraliśmy tu różne zabawy i pomysły dla całej rodziny, aby walczyć z zimową nudą.

Kiedy śnieg pokrywa drogi i trawniki białym puchem, a z kuchni dolatują smakowite zapachy, to znak, że nadszedł czas na spokojny, zimowy odpoczynek. Przynajmniej w teorii, bo pewnie zaraz usłyszysz: „Mamo! Tato! Nudzę się." Dzieci uwielbiają gorącą czekoladę i ciasteczka, ale jeszcze bardziej lubią bawić się na dworze. Nawet wtedy, gdy jest zimno! Kiedy dzieci wciąż pytają o nowe gry i zabawy, możesz stanąć przed trudnym wyzwaniem. Ale nie martw się – dzięki naszym wskazówkom będziesz gotowa na kolejne zimowe popołudnie!

Zabawy na świeżym powietrzu: Prosto w śnieżną zaspę!

  • Zbudujcie igloo
Bez problemu zbudujecie igloo za pomocą małych wiaderek – wypełnijcie je śniegiem i zbudujcie śnieżny domek cegiełka po cegiełce. Oczywiście mama i tata pomogą przy robieniu kopuły! Gdy zakończycie budowę, mali architekci mogą urządzić wnętrze, wstawiając do środka kartonowe siedziska, a później będą mogli raczyć się ciasteczkami i dziecięcym ponczem.

  • Zbudujcie śniegowy mur
Śniegowy mur to równie imponujący projekt, a przy tym łatwy do wykonania – wystarczy zbudować go kawałek po kawałku, w ten sam sposób jak igloo. Udekorowany światełkami i lampionami pomoże stworzyć prawdziwie magiczną, zimową atmosferę. Można go również wykorzystać jako ladę na grzane wino dla dorosłych i poncz dla dzieci.

  • Konkurs na śniegowe rzeźby
Budowanie rzeźb ze śniegu to świetna rozrywka dla całej rodziny. Każdy może stworzyć własną postać – bałwana, Świętego Mikołaja lub jakieś zwierzę. Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia! Możecie ozdobić swoich bohaterów, wykorzystując przeróżne przedmioty, na przykład stare ubrania, wstążki, rurki czy kamienie. Każdy ma 30 minut na wykonanie swojej pracy. Na koniec wybierzcie zwycięzcę i uwiecznijcie Wasze dzieła sztuki na zdjęciach.

Doskonale wiemy, że zabawa na świeżym powietrzu oznacza też ubrudzone ubrania. Ale nawet trudne plamy z błota i śniegu znikną błyskawicznie po użyciu produktu Lenor, takiego jak kapsułki do prania Lenor 3in1 Pearls Water Lily. Świeżość i miękkość połączone z boskim zapachem lilii wodnych masz w zasięgu ręki.

Zabawy na świeżym powietrzu: Poszukiwacze skarbów

Wiele rodzin dobrze zna ten scenariusz – rodzice chcą iść na spacer, ale dzieci uważają, że to nudne. Dlatego możesz połączyć spacer z podchodami, które dzieci wręcz uwielbiają. Przed wyjściem wymyśl cztery lub pięć wskazówek, które wskażą im kryjówki. Na przykład: „Beispiel“Znajdź krzak z czerwonymi jagodami" albo „Beispiel“Szukaj pod małą jodłą". Zapisz wskazówki na kartkach i złóż. Podczas spaceru niepostrzeżenie schowaj wskazówki za drzewami, między mchem lub w gałęziach drzew. Pamiętaj, żeby umieścić je na trasie Waszego spaceru. Ostatnia wskazówka zaprowadzi dzieci do skarbu – małego pudełka z cukierkami lub czekoladkami.