Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Co można robić w ferie zimowe z dziećmi?

co-mozna-robic-w-ferie-zimowe-z-dziecmi
0
Czy Twój budżet domowy nie pozwala Ci na spędzenie wyszukanych ferii w Szwajcarii czy Alpach?

Nie martw się: mamy dla Ciebie mnóstwo interesujących i niskobudżetowych propozycji spędzenia wolnego czasu w miejscu Twojego zamieszkania.

Obcowanie z naturą jest nie tylko bezpłatne, ale przede wszystkim krzepiące i dobre dla zdrowia. Najwięcej frajdy sprawia zabawa białym puchem. Śnieg jest doskonały do zabawy dla osób w każdym wieku. Możesz z niego zbudować domek, latarnię, bałwana, w zasadzie co tylko chcesz. Kiedy byłam mała, mój tata ulepił naturalnych rozmiarów konia ze śniegu, my zakładaliśmy mu lejce i wraz z przyjaciółmi go dosiadaliśmy.

Rodzice i dziadkowie, którzy w czasie ferii mogą wziąć kilka wolnych dni w pracy, mogą poszusować na nartach, pojeździć na łyżwach lub przygotować smaczne hot-dogi z grilla. Dla dzieci i ich przyjaciół zorganizuj pięciobój lub zawody w rzucaniu śnieżkami do wiadra.

Ogólnie rzecz biorąc, w każdym miejscu na ziemi istnieje mnóstwo możliwości na niezbyt kosztowne zajęcia na świeżym powietrzu. Możesz wypożyczyć łyżwy bądź narty i szaleć ile sił.

Jeżeli pogoda nie dopisuje lub nie lubisz zabaw zimą na świeżym powietrzu, władze samorządowe miasta oferują mnóstwo atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

Szczegółowe informacje dotyczące zorganizowanych zajęć dla dzieci zamieszczone są na stronie internetowej samorządu, dostępne w lokalnych bibliotekach lub dystrybuowanych ulotkach. Jeżeli macie ochotę spędzić czas w domu, to decyzja należy do Was, pamiętaj tylko, że chwile spędzone razem rodzą później niezapomniane wspomnienia.

Przygotowujcie wypieki, czytajcie książki, grajcie w gry, ale przede wszystkim pozwól dzieciom decydować, jak będzie wyglądał harmonogram zajęć danego dnia.

Zrób to sama
Śnieżna latarnia
Przygotujcie kilka kul śniegowych i ułóżcie je jedna na drugiej na planie okręgu, tak aby finalnie powstał kształt piramidy. Do środka wstawcie kilka świec lub podgrzewaczy. Kiedy zapadnie zmrok, zapalcie świece. Jeżeli masz grilla, przygotujcie kilka hot dogów i bawcie się na pikniku po zmroku.

Lodowe latarnie
Plastikowe wiadro do połowy napełnij wodą i wrzuć do niego szyszki, gałązki świerku, kwiaty lub inne dekoracyjne elementy. Do środka dużego wiadra włóż nieco mniejsze i napełnij je wodą lub obciąż kamieniami, tak aby nie wypłynęło. Jeśli dekoracje wypłyną, postaraj się wcisnąć je do wody, która otacza mniejsze wiadro. Tak przygotowane wiadra wystaw na zewnątrz. Kiedy całość zamarznie, ostrożnie wyjmij mniejsze wiadro ze środka; jeżeli sprawia Ci to trudność, możesz do środka wlać odrobinę gorącej wody. Do tak przygotowanej latarni wstaw zapaloną świeczkę.

Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Wyścigi saneczkarskie
Mając na względzie wiek uczestników, wybierz odpowiednią górkę i zorganizuj na niej wyścigi saneczkarskie. W jednej rundzie startują dwie lub trzy osoby, zwycięzca przechodzi do następnej rundy. Najlepsi otrzymają nagrody i własnoręcznie wykonane dyplomy. Jeżeli pogoda na to pozwoli, przygotuj gorącą czekoladę, bułeczki, kanapki i kilka siedzeń, w których będzie można spożyć posiłek.

Rzucanie śnieżkami do celu
W odpowiedniej odległości ustaw w śniegu wiadra i miski. Na każdym wiadrze zaznacz punktację według następującego klucza: te, do których trudno jest trafić, pozwalają zdobyć więcej punktów, natomiast te, do których trafić jest prościej, pozwalają zdobyć mniej punktów. Wspólnie zadecydujcie, ile rzutów ma każdy uczestnik. Ustawcie wiadra w różnej odległości, uwzględniając wiek uczestników, a następnie narysujcie linię, z której będą odbywały się rzuty. Nagradzaj nie tylko zwycięzców, ale również wszystkie dzieci, które biorą udział w zabawie. Świetnymi nagrodami będą paczki rodzynek, pomarańcze lub własnoręcznie zrobione dyplomy.

Przeczytaj również:

Gdzie na narty w Polsce?
Choć tegoroczna jesień nie należy do najzimniejszych, wielbiciele białego szaleństwa liczą na duże opady śniegu!

 

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie