Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Ozdoby świąteczne

Ozdoby świąteczne

0
Marzy Ci się drzewko przyozdobione własnoręcznie zrobionymi bombkami? Z naszymi podpowiedziami to żaden kłopot. Sprawdź 4 sprawdzone, domowe sposoby na to jak w prosty i przyjemny sposób przygotować ozdoby choinkowe. Oto kilka pomysłów, które możesz wykorzystać do stworzenia oryginalnych bombek.
Masz chęci, ale brakuje Ci pomysłów na oryginalne choinkowe ozdoby? Podpowiadamy, w jaki sposób wykonać kilka prostych dekoracji, które będą doskonale prezentować się na świątecznym drzewku. Ozdoby z papieru, filcu i masy solnej wbrew pozorom wcale nie są trudne do wykonania, a mogą prezentować się ciekawiej od tych kupionych w sklepie. Poza tym to doskonały pretekst, aby kreatywnie spędzić popołudnie lub wieczór. No i jaka satysfakcja, gdy inni docenią Twój trud.

Trójwymiarowa bombka z papieru. 
Nowoczesna trójwymiarowa bombka z papieru, która wygląda niczym designerski żyrandol. Doskonały efekt uzyskamy łącząc różne kolory np. pomarańcz i żółty, zielony i turkusowy, ale i w zestawieniach kontrastowych np. czerń i biel, pomarańcz i fiolet będzie prezentować się równie dobrze. Jeśli nie macie kolorowego papieru możecie wykorzystać białe kartki, ta bombka mimo to będzie bardzo efektowna.
Potrzebne materiały: kolorowy papier, nożyczki, sznurek, taśma klejąca
Jak zrobić trójwymiarową bombkę z papieru? Z kolorowego papieru należy wyciąć 12 takich samych szablonów w kształcie kwiatka i ponacinać. Gdy szablony są gotowe przystępujemy do pracy. Na środku pierwszego szablonu przeciągamy za pomocą igły sznurek tak, aby powstała pętelka. Zabezpieczamy go taśmą klejącą. Poszczególne kwiatki składamy ze sobą tj. każdy płatek kwiatka łączymy z sąsiednim kwiatem. Najpierw składamy 2 osobne połowy bombki, a później łączymy je w całość. Gotowe. Piękna, bardzo efektowna trójwymiarowa bombka będzie śliczną ozdobą zielonej choinki.

List do Mikołaja na szpulce
Prosta, ale niezwykle urocza świąteczna ozdoba. Taka dekoracja to świetny pomysł na list do Świętego Mikołaja w oryginalnej formie. Każdy z członków rodziny może przygotować swoją własną listę świątecznych życzeń, którą zawiesicie później na choince. Ta ozdoba ma dodatkowy atut, dzięki niej poznacie marzenia najbliższych, sami podsuną Wam pomysł na podarunek, co często nie jest atwym zadaniem. 
Potrzebne materiały: drewniane szpulki, czerwona farba do drewna, czerwona wstążka, biały papier, klej, ołówek, czarny cienkopis lub flamaster.
Jak zrobić tą ozdobę? Drewniane szpulki malujemy czerwoną farbą, najlepiej do drewna. Wycinamy pasek z białego papieru tak, aby zmieścił się w środku szpuli. Przyklejamy papier do szpulki, a następnie owijamy wokół szpuli i znów przyklejamy. Pamiętajmy, aby pasek był dłuższy i wyglądał niczym rozwijająca się rolka z papierem. Ołówkiem szkicujemy napisy, szczególnie efektownie będzie prezentować się pismo odręczne. Poprawiamy napisy czarnym flamastrem. Przez środek szpuli przeciągamy czerwoną wstążkę. Oryginalna, prosta i w dodatku bardzo przydatna ozdoba choinkowa gotowa.

Śnieżna kula z filcu
Oryginalna bombka z filcu, przypominająca trójwymiarową śnieżną kulę. Bardzo łatwa w wykonaniu. Będzie się pięknie prezentować z zieloną lub białą choinką. Kule mogą mieć różne wielkości. 
Potrzebne materiały: filc, nożyczki, igła, nitka
Jak zrobić bombkę? Na filcu odrysowujemy za pomocą szablonu 8 identycznych okręgów. Wycinamy koła i składamy na pół. Dwie złożone połówki zszywamy ze sobą. Następnie dokładamy kolejne 2 koła z przodu i z tyłu i zszywamy całość. W ten sam sposób postępujemy do momentu wykorzystania wszystkich kół. Ważne, aby szyć idealnie na zgięciu, dzięki czemu bombka będzie równa i uzyskamy ciekawy trójwymiarowy efekt. Na koniec wystarczy doszyć pętelkę z nitki, za pomocą której zawiesimy ozdobę na choince. Prosta przestrzenna bombka gotowa!

Ekologiczna bombka z filcu
Bombka, która wbrew pozorom wcale nie jest trudna do wykonania. Wymaga jednak trochę cierpliwości. Ale ostateczny efekt wart jest wysiłku. Bo trzeba przyznać, że ta bombka wygląda naprawdę efektownie. 
Potrzebne materiały: styropianowe kule, wstążka, filc, nożyczki, pistolet do klejenia na gorąco.
Jak zrobić bombkę? Wycinamy koła o średnicy 2 cm, ok. 30 sztuk. Przecinamy każde koło na pół. Składamy połówkę koła na 3 części i sklejamy klejem. Powstają w ten sposób mini ruloniki. Z każdego rulonika obcinamy końcówkę. Za pomocą pistoletu z klejem mocujemy wstążeczkę. Ruloniki przyklejamy jeden obok drugiego. Dodatkowo na wstążeczce możemy zawiesić koraliki, zawiązać koronkową kokardę lub ozdobić w inny sposób. Nie jest to jednak konieczne.
Oryginalna ozdoba choinkowa gotowa. Wygląda na zdecydowanie trudniejszą w przygotowaniu niż jest w rzeczywistości.
Pomysłów na przystrojenie domu na święta jest niezliczona ilość, oczywiście najpiękniejsze są te wykonane własnoręcznie jak również wspólnie z dziećmi.
Do dzieła!
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie