Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Moc zabawy na świeżym powietrzu: Pozwól dziecku się pobrudzić

moc-zabawy-na-swiezym-powietrzu
0
Czy za każdym razem, kiedy Twoje dziecko przychodzi umorusane z dworu łapiesz się za głowę? Czas to przemyśleć. Spędzanie czasu na zewnątrz, zabawy na podwórku i poznawanie natury są kluczową częścią rozwoju dziecka, a brudzenie się jest tego nieodłączną częścią. Oto wyjaśnienie dlaczego...

Dzięki temu Twoje dziecko jest w dobrej formie

Twoje dziecko biega i bawi się w gry typu chowanego, ciuciubabka czy policjanci i złodzieje, a korzyści płynące z tych zabaw ruchowych są ogromne. Aktywne dzieci mają mocniejsze kości i bardziej rozwinięte mięśnie, jest także mniejsza szansa, że będą cierpiały na nadwagę. A co najważniejsze, dla nich to nie będą ćwiczenia, tylko zabawa! 

Budowanie odwagi

Dzieci uczą się zyskiwać pewność siebie, kiedy odkrywają świat, który ich otacza. Uczenie się nowych zabaw, jazda na rowerze, huśtanie się na linie czy udział w wyścigach pomoże im rozwinąć pewność siebie i poznać otoczenie, zwłaszcza jeśli będą miały świadomość, że nie wpadną w kłopoty, jeśli się pobrudzą. Zachęcaj je do swobodnej (ale i bezpiecznej) zabawy na świeżym powietrzu, tak aby miały szansę, by nauczyć się oceniać ryzyko i rozwijać umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach, które na dłuższą metę pomogą im zyskać pewność siebie.

Rozwój kreatywności

Zabawy i gry na świeżym powietrzu typu „wyobraź sobie, że” oraz budowanie obozów rozwija wyobraźnię Twojego dziecka na wiele więcej sposobów niż gry komputerowe czy najnowsze technologie multimedialne. Bez względu na to czy pracujecie w zespole, aby zbudować w lesie swoją fortecę, czy też budujecie zamki z piasku lub tworzycie błotny hotel dla mini potworów, wyobraźnia Twojego dziecka pracuje i jest stymulowana, w taki sposób, że patrzy ono na świat i jego potencjał w zupełnie inny sposób. Dzięki temu rozwija się także umiejętność rozwiązywania problemów i umiejętności społeczne. Co więcej, Twoje dziecko będzie bardziej zaradne i pomysłowe.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Zabawy na podwórku, szczególnie w lecie, oznaczają dostarczanie dużej dawki witaminy D dzięki kontaktowi ze słońcem. Nie tylko dodaje to energii i poprawia humor, ale także zapewnia dawkę wapnia dla mocniejszych kości i poprawia ogólną kondycję zdrowia dziecka. Pobrudzenie się pomoże im także wzmocnić układ odpornościowy, ponieważ naturalny kontakt z zanieczyszczeniami i bakteriami sprawia, że dzieci mają mniejszą szansę na zachorowanie na choroby autoimmunologiczne oraz alergie.

Jak sprawić, by gry i zabawy na świeżym powietrzu były proste i zabawne (dla dzieci i Ciebie)

  1. Ubrania do zabawy powinny być wygodne i solidne. A kalosze i buty trekkingowe powinny przetrwać najsurowsze warunki.
  2. Postaw przy drzwiach specjalny kosz lub torbę na zabłocone i brudne ubrania, tak aby dzieci mogły zdjąć buty i wrzucić brudne ubrania do kosza, jak tylko wejdą do domu. Dzięki temu brud nie będzie się roznosić po całym domu. 
  3. Upewnij się, że masz odpowiedni zapas kapsułek Ariel 3 w 1, tak abyś mogła od razu wrzucić wszystkie ubrania do pralki i przygotować je na następny dzień pełen zabaw ruchowych. Kapsułki mają unikalną moc czyszczenia, usuwają plamy i nadają tkaninom blask w jednym praniu.
  4. Jeśli Twoje dziecko jest introwertykiem lub po prostu woli siedzieć w domu z iPadem w ręku, być może będziesz musiała wymyśleć ciekawy sposób na zachęcenie go do zabawy na podwórku. Pójdźcie razem na spacer, pozbierajcie kamyczki, zróbcie sobie przejażdżkę nad rzekę lub postawcie na naturę i odgadujcie nazwy roślin i zwierząt w parku. 
  5. Rozbijcie namiot lub pozwól dzieciom zbudować fortecę w ogródku, tak aby miały swoje miejsce do zabaw z przyjaciółmi. Jeśli z kolei nie masz ogródka, wybierzcie się razem do parku i pobawcie się w chowanego lub tam wspólnie zróbcie sobie kryjówkę.

Czy udało Ci się wymyśleć jakieś ciekawe zabawy ruchowe dla dzieci? Opowiedz nam jakie gry zachęcają Twoje dziecko do wyjścia na podwórko...

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie