Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Wycieczka z dziećmi do lasu

wycieczka-z-dziecmi-do-lasu
0
Chcesz zabrać dzieci na spacer? Przeczytaj historię pewnej mamy i dowiedz się jak sprawić, aby wycieczka do lasu sprawiła Twoim dzieciom mnóstwo frajdy!


Agnieszka Nowak, mama 9-letniej Marysi, amatorka triatlonu, jazdy na rowerze, pływania, biegania i trenowania na łonie natury; wspólnie z dziećmi planuje dzień w lesie.

Pozwól dzieciom partycypować w planowaniu.
Agnieszka pozwala Marysi uczestniczyć w organizowaniu wyprawy. Prezentuje jej kilka opcji do wyboru. To ona decyduje co wspólnie będziemy robić. Zaangażowanie dzieci w proces planowania, pozwala im skupić się na własnych przeżyciach, przez co nie traktują wyprawy jako zła koniecznego. Bardzo dobrym pomysłem jest zabranie na wycieczkę swojego przyjaciela, najlepiej z mamą. Zabawa w lesie z kimś bliskim to super frajda. Im więcej osób tym lepsza zabawa.

Spraw, żeby przygotowania były dobrą zabawą
Agnieszka zachęca dzieci do wybierania miejsc, które chcą odwiedzić - to jej kolejny sposób na to, aby wycieka do lasu kojarzyła się z dobrą zabawą. Pozwól dzieciom samodzielnie wybrać i spakować przekąski do plecaka. Oczywiście przed wyjściem z domu upewnij się czy plecaki nie są za ciężkie. Zbyt ciężki plecak, potrafi zepsuć całą radość z wyprawy. Podczas przygotowań Agnieszka podpowiada również jakie ubrania należy założyć oraz co ze sobą zabrać na pieszą wędrówkę. (kompas, apteczkę).

Przekąski i woda to podstawa
Agnieszka przygotowuje duży zapas przekąsek, które pozwolą dzieciom zachować energię przez cały dzień. Do jej ulubionych przekąsek należą: owoce, orzechy i kanapki. Podczas spaceru często robi przerwy na posiłek. Szczególnie ważne jest regularne uzupełnianie płynów. Woda pozwala utrzymać właściwy poziom nawodnienia organizmu. Pamiętaj, że butelki z wodą są ciężkie, dlatego daj dzieciom do niesienia te małe.

Zadbaj o to, aby cały czas były czymś zajęte.
Często odpoczywajcie, co pozwoli Wam również podziwiać piękne widoki - radzi Agnieszka. Podczas odpoczynku, będziecie mogli wspólnie podziwiać piękno otaczającej przyrody, zobaczyć jak słońce tańczy na liściach i poczuć zapach lasu. Podczas ostatniej wyprawy do lasu, dzieci znalazły ślimaka winniczka, bardzo je to podekscytowało. Fascynujące odkrycia i ciekawe znaleziska, pobudzają dziecięcą ciekawość, dzięki czemu szeroko otwartymi oczami chłoną nowości, przecież nigdy nie wiadomo co spotka je za zakrętem.

Wspieraj i podtrzymuj na duchu
Jeśli tempo marszu jest za szybkie, dzieci mogą szybko opaść z sił lub stracić motywację. Dla osoby wysportowanej tak jak Agnieszka, przemierzanie szlaków turystycznych nie stanowi żadnego problemu, jednak to dzieci powinny wyznaczać tempo marszu. Spacer powinien wszystkim sprawiać przyjemność, jeśli jednak dzieci mają ochotę nieco przyspieszyć, pozwól im na to. Wszystko zależy od doświadczenia dzieci, ale Ty zawsze wspieraj ich decyzje i podtrzymuj na duchu. Co zrobić jeśli zaczynają się nudzić lub marudzić? Agnieszka radzi, aby poznać przyczynę problemu niż przeć na siłę do przodu. Dzieci lubią być wysłuchane. Spacer powinien być stosunkowo krótki, dopasowany do możliwości dzieci. Przeforsowanie może je zniechęcić na zawsze.

Agnieszka jest szczęściarą, ponieważ Marysia i jej przyjaciele bez trudu zawsze wytrzymują do końca szlaku. Była szczególnie dumna z ich ostatniego osiągnięcia, czyli 4-kilometrowego spaceru, pod górę. Zwieńczeniem spaceru i jednocześnie nagrodą dla dzieci była wspólna zabawa w strumieniu.

Piesze wędrówki to nie tylko spacer po lesie, ale również obserwowanie ptaków, biwakowanie, wspinanie się po skałach, zwiedzanie i wiele innych ciekawych przygód. Bez względu na to, którą formę spędzania wolnego czasu wybierzecie, zarażaj dzieci swoim entuzjazmem i pozwól im podejmować decyzje. Nim się obejrzysz dziecko same będzie domagało się wspólnego spędzania czasu na łonie natury.

Przeczytaj również:

Jak wybrać najlepszą nianię?0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie