Świetne pomysły na długie jesienne wieczory


Zdrowie i nastrój
15/11/2021
Jesień jest piękna, kiedy jest złota, ale kiedy za oknem szaruga i deszcz, może dopaść nas jesienna chandra i ponury nastrój. Co zrobić, żeby owocnie wykorzystać czas długich jesiennych wieczorów? Czytaj teraz!

Przez deszcz, brak słońca i niskie temperatury jesienią szybko można stracić dobre samopoczucie i energię do działania. Wiele osób wręcz twierdzi, że najlepiej byłoby czas od listopada do marca po prostu przespać. Jednak przecież to tylko od naszego podejścia zależy, jak wykorzystamy ten czas, a może on być bardzo owocny i przyjemny!

Co robić w jesienne wieczory?

Oczywiście, można też spędzić czas jesienny na kanapie przed telewizorem podjadając przekąski, ale można też pozostać aktywnym, cieszyć się życiem i wykorzystać jesienne dni na realizację tego, co całe lato musiało czekać na spokojniejsze dni. Poznaj listę rzeczy, które możemy zrobić jesienią, aby ten czas był dobrze i przyjemnie spędzony!

Organizacja garderoby/szuflad/łazienki

Jesień to dobry czas na przeprowadzenie porządków w szafie, a także przejrzenie szuflad w kuchni, kosmetyczce lub toaletce. Jest to niezwykle ważne, aby regularnie przeglądać rzeczy i dokładnie je segregować na kategorie, a także żeby oczyszczać mieszkanie z nadmiaru. Niepotrzebne rzeczy można wstawić na sprzedaż, a stare i zniszczone po prostu wyrzucić. Po takim oczyszczaniu przestrzeni na pewno poczujemy się lepiej.

Przeczytanie zaległych książek

Na zewnątrz deszcz i szaruga, a w dłoni ciepłe kakao i dobra książka. Czyż nie brzmi to jak najlepszy sposób na udany jesienny wieczór? Długie wieczory to świetny czas na przeczytanie książek, których stosik zalega na stoliku przy łóżku od kilku miesięcy i czeka na swój moment.

Siłownia w domu

To prawda, nie każdy ma ochotę na bieganie w deszcz i po ciemku, ale w domowym zaciszu jest ciepło, przytulnie i zawsze znajdzie się kawałek podłogi na rozłożenie maty do ćwiczeń. Można wykonywać ćwiczenia z użyciem hantli lub nawet wykorzystać ciężar własnego ciała do ćwiczeń siłowych. Podobnie, ćwiczenia rozciągające będą idealnym wyborem dla każdego, szczególnie, jeśli spędzamy długie godziny przy komputerze.

Gry planszowe i puzzle

Planszówki i puzzle to świetny pomysł na jesienny wieczór dla całej rodziny. Można do tego zrobić popcorn lub talerz przekąsek, postawić na stole ulubione ciepłe napoje i dobra zabawa gwarantowana! Dziś na rynku dostępny jest ogromny wybór gier dla różnych grup wiekowych, zawsze można tez postawić na klasykę: chińczyka, szachy lub bierki. A jeśli chcecie spędzić kreatywny wieczór, może warto spróbować kolorowania mandali?

Domowe gotowanie i wypieki

Chyba nie ma osoby, która nie lubi zapachu pieczonego chleba, a zimne pory roku szczególnie sprzyjają domowym wypiekom. Za oknem plucha, a w domowym zaciszu blask świec, nastrojowa muzyka i ten obezwładniający zapach kojarzący się z bezpieczeństwem i domem. Poza tym, domowy chleb, szczególnie taki na zakwasie, jest bardzo zdrowy i przyczyni się do utrzymania całej rodziny w dobrej kondycji.

Zabiegi pielęgnacyjne dla ciała

Chłodna aura to świetny czas na długą relaksującą gorącą kąpiel i pielęgnację ciała. Zafundujmy sobie taki czas tylko dla siebie, bo to świetny sposób na relaks. Najlepiej na ten cel przeznaczyć porę wieczorową, kiedy dzieci już śpią i będziemy mogli naprawdę odpocząć. W jesiennym domowym SPA warto wypróbować różne nowe kosmetyki np. olejek do włosów z wyciągiem z australijskich orzechów makadamia, z nasion jojoby i awokado Aussie Miracle Repair.

Pokonać jesienną chandrę

Przekonaliśmy Cię do tego, że jesień to całkiem fajna pora roku? Pamiętaj, że najlepszym sposobem na pokonanie jesiennej chandry jest po prostu aktywność. Wychodzenie na zewnątrz nawet na krótki spacer doda energii i będzie z korzyścią dla zdrowia i odporności. A w cieple domowego zacisza możemy zadbać o nasze ciało i duszę. Jesienne wieczory zaczynają się nawet już o godzinie 16.00. To, wbrew pozorom, całkiem dobra wiadomość, bo oznacza, że więcej czasu spożytkować na zwolnienie tempa życia, relaks i rzeczy, na które szkoda nam było czasu wiosną i latem, kiedy woleliśmy przebywać na zewnątrz.

Testuj i wygrywaj z nami

Sprawdź nasze aktualne akcje promocyjne