Mandale do kolorowania - sposób na stres


Rodzina
15/11/2021

Życie codzienne w dzisiejszym świecie bywa bardzo stresujące. Do powszechnych metod relaksacyjnych, takich jak medytacja czy joga, dołączył jakiś czas temu nowy trend: kolorowanki dla dorosłych!

Kolorowanki dla dorosłych biją ostatnio rekordy popularności na całym świecie. A do dlatego, że książki-kolorowanki mają wielką moc antystresową! Popularność mandal dla dorosłych zaczęła się przypadkiem, gdy szkocka ilustratorka Johanna Basford usłyszała historie matek, które wieczorami potajemnie podkradały swoim dzieciom kolorowanki. Jej kolorowanka dla dorosłych „Mój zaczarowany ogród ” stała się prawdziwym hitem w 2013 roku i w ciągu trzech lat została sprzedana w ponad 15 milionach egzemplarzy na całym świecie. Od tego czasu popularność kolorowania mandali nie spada.

Dlaczego mandala?

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych to zbiór kreatywnych ilustracji dla miłośników kolorowania. Są one wciągającą i twórczą zabawą, a także dają możliwość odprężenia i radzenia sobie ze stresem dnia codziennego, pozwalając na uspokojenie natłoku myśli i uwolnienie wyobraźni. Kolorowanki przypominają o starej formie mandali, wywodzącej się z buddyzmu, w których elementy geometryczne i roślinne tworzą kręte, symetryczne i splątane wzory. Zostało już udowodnione, że praca w skupieniu nad formami geometrycznymi ma moc wyrwania nas z natłoku myśli, a także będzie sprzyjać harmonijnemu oddychaniu. Dodatkowo służy wyrównaniu pracy lewej i prawej półkuli mózgu, co sprzyja rozwoju kreatywności. W konsekwencji możemy zaznać głębokiego wewnętrznego spokoju!

Sposób na stres: kolorowanie

Dziś na rynku mamy dostępnych wiele różnych rodzajów kolorowanek dla dorosłych. Poza mandalami, popularne są także bajkowe obrazki przedstawiające naturę i szablony do kolorowania obrazów znanych artystów. Jednak to mandale przez swoje okrągłe geometryczne kształty uważa się za tak mocno relaksujące, gdyż na nich nasz wzrok skupia się na środku obrazu i możemy skuteczniej odciąć się od otoczenia.

Psychologowie dowodzą, że kolorowanie – podobnie jak robótki ręczne – to czynność zbliżająca nas do medytacji. Spokojna, jednostajna, powtarzalna czynność malowania czy rysowania pomaga się uspokoić, zapanować nad pędzącymi myślami, ułatwia też wyciszenie się przed snem. Warto pamiętać, żeby wieczorem, zamiast zaglądać do mediów społecznościowych i rozpraszać się niebieskim światłem emitowanym przez urządzenia elektroniczne, lepiej pokolorować, zwłaszcza gdy mamy problemy z zaśnięciem.

Prezent: mandala do pobrania

Chcesz przekonać się, czy taka metoda radzenia sobie ze stresem jest dla Ciebie? Wydrukuj nasze mandale, przygotuj zestaw kredek i znajdź co najmniej 20 minut tylko dla siebie i spróbuj. Dobrej zabawy!

Mandala

Mandala

Jak kolorować mandale?

Zasada kolorowania mandali jest prosta: każdy sam decyduje o tym, jak coś zostanie pokolorowane, jakimi kolorami i w jakiej kolejności. Rezultat jest satysfakcjonujący i ma efekt psychologiczny: widzisz swój sukces krok po kroku, co buduje motywację w trakcie pracy. Nie przejmujcie się w przypadku zabrudzenia ubrania flamastrami, kredkami lub farbami, Ariel POD Allin1 skutecznie rozprawi się z każdym kolorowym zabrudzeniem już w 30st C!

Coraz więcej dorosłych używa kolorowanek, aby skutecznie przeciwdziałać skutkom nadmiernego stresu. Dodatkowo, kolorowanie może mieć efekt terapeutyczny, gdyż może kojarzyć nam się z dzieciństwem i pozwala wrócić do ciepłych, miłych myśli i wspomnień. Jest to świetny sposób na relaks na długie jesienne wieczory! A zatem: ciepłe kakao i kredki w dłonie - do dzieła!

 

Testuj i wygrywaj z nami

Sprawdź nasze aktualne akcje promocyjne