12 wskazówek na idealnie gładkie ciało na lato


Uroda
3/08/2021

Lato i wakacje to czas, kiedy niemal każda z nas pragnie, aby jej ciało było idealnie gładkie i pozbawione nawet najmniejszych włosków. Najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem jest wybór elektrycznego depilatora, który czasami błędnie kojarzy się z bólem i skomplikowaną obsługą. Ale to nieprawda!

Poznaj nasze wskazówki i spraw, aby depilacja była szybka, prosta i bezbolesna:

1. Ciepły prysznic ułatwi sprawę

Jeśli zdecydowałaś, że to odpowiedni moment na depilację, przygotuj ciepłą kąpiel lub prysznic. Jest to szczególnie ważne, gdy planujesz pozbyć się grubszych włosków, np. w okolicach bikini. Dzięki temu pory się otworzą i usuwanie włosków będzie o wiele łatwiejsze. Dostępne są także depilatory, np. Braun Silk-epil Series 9, których możesz używać w wodzie, dzięki czemu proces będzie jeszcze skuteczniejszy i mniej bolesny.

2. Krótkie włoski to nie problem

Nawet jeśli owłosienie na Twoim ciele ma jedynie kilka dni i jest krótkie, depilator świetnie sobie z nim poradzi. Żeby jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie, delikatnie napnij skórę w depilowanym miejscu, aby urządzenie lepiej złapało włoski. Dodatkowo, wybierz depilator Braun z technologią MicroGrip, który poradzi sobie nawet z włoskami o długości poniżej 0,5mm! Nic się przed nim nie ukryje, a ty będziesz cieszyć się perfekcyjnie gładkim ciałem.

3. Pozbądź się bólu

Na początku przygody z depilacją, zabieg może być nieprzyjemny, jednak nie ma co się zniechęcać! Po kilku razach, zwłaszcza jeśli depilujesz się w kąpieli lub pod prysznicem, przestaniesz odczuwać dyskomfort. Zaopatrz się również w dobrej jakości depilator, który sprawi, że proces będzie bardziej przyjemny. 

4. Śpiesz się powoli

Podczas zabiegu depilacji, daj sobie czas i bądź dokładna. Mówi się o tym, że ogolenie jednego pasma pomiędzy kostką a kolanem powinno zająć 15 sekund. Dzięki powolnym ruchom żaden włos nie ulegnie złamaniu, co mogłoby prowadzić do jego wrastania. Brak pośpiechu zagwarantuje również to, że nie będzie potrzeby kilkukrotnego przejeżdżania po tym samym miejscu, co z kolei niweluje ryzyko wystąpienia podrażnień. 

5. Nie tylko do nóg

Pamiętaj, że depilacja nie kończy się na nogach

  • Jeśli chcesz pozbyć się owłosienia w okolicach bikini, poczekaj aż włoski będą miały od 2 do 5 mm, co ułatwi ich wyrywanie.
  • Podczas depilacji pach, wysoko unieś rękę, by skóra była napięta. Podczas zabiegu przekręcaj ją w różne strony, a na pewno na Twojej skórze nie pozostanie żaden niechciany włos.
  • Do depilacji delikatnych i mikroskopijnych włosków na twarzy, najlepiej użyć specjalnego urządzenia, takiego jak Braun Face. Jego mikrootwory wychwytują włoski o długości 0,02 mm, co pozwoli na pozbycie się wąsika, włosów z podbródka czy regulację brwi.

6. Nie martw się o skaleczenia

Chcesz założyć szorty, ale Twoje nogi są pełne skaleczeń po tradycyjnym goleniu? Brak tego typu problemów to kolejna zaleta depilacji depilatorem! Urządzenie używane jest pod kątem prostym do skóry, więc nie ma szans, by podczas zabiegu pojawiła się krew. 

7. Zadbaj o skórę przed depilacją

Aby jeszcze skuteczniej usuwać niechciane owłosienie, przed zabiegiem wykonaj dokładny peeling całego ciała. Dzięki temu złuszczysz martwy naskórek i uwolnisz spod niego ewentualne wrastające włoski, które później z łatwością wydepilujesz. Pamiętaj jednak, by nie robić tego bezpośrednio przed depilacją, aby skóra nie została podrażniona i aby nie było na niej żadnych pozostałości produktu.

8. Pożegnaj się z podrażnieniami

Kilka godzin przed planowaną depilacją, włóż do lodówki swój ulubiony łagodzący balsam. Gdy posmarujesz się nim po zabiegu, niska temperatura jeszcze bardziej zniweluje ewentualne podrażnienia, a Twoje ciało będzie idealnie gładkie. Pamiętaj również, by krótko po depilacji nie używać kosmetyków z alkoholem czy mocno perfumowanych, ponieważ mogą wywołać poważne zaczerwienienia. Zwróć na to uwagę szczególnie po depilacji pach, ponieważ większość popularnych dezodorantów zawiera alkohol. 

9. Daj sobie czas

Brak pośpiechu jest ważny nie tylko podczas samego zabiegu. Jeśli planujesz wyjście w pięknej krótkiej sukience, skorzystaj z depilatora dzień wcześniej, aby mieć czas na zniwelowanie ewentualnych podrażnień. Twoje ciało będzie idealnie gładkie nawet kilka dni po zabiegu, ponieważ depilator usuwa włoski skutecznie i na długo.

10. Dbaj o skórę cały czas

Zadbana skóra to łatwiejsza depilacja, dlatego ważne jest, by pielęgnować ją cały czas. Nie potrzebujesz do tego całej szafki różnych preparatów i urządzeń. Zaopatrz się np. w depilator Braun Silk-epil Series 9, który oprócz nasadki usuwającej włoski zawiera również trzy inne wymienne końcówki. Dzięki nim wykonasz głęboki masaż, peeling czy dokładnie oczyścisz skórę, by Twoje ciało zawsze wyglądało przepięknie! <

11. Z włosem czy pod włos?

Generalna zasada - pod włos, ponieważ wtedy włoski są unoszone i dzięki temu lepiej usuwane. Jednak jest jeden wyjątek. Podczas depilacji okolic bikini, używaj depilatora z włosem, ponieważ skóra w tych obszarach jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na podrażnienia, a w ten sposób ograniczysz ryzyko ich wystąpienia. 

12. Unikaj słońca

Naturalnie, że chcesz, by Twoje ciało było gotowe na słoneczne dni! Jednak dzień po depilacji raczej unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce. Promienie UV mogą podrażnić świeżo wydepilowaną skórę, dlatego, gdy musisz wyjść z odsłoniętymi nogami, użyj łagodnego kremu z wysokim filtrem.

Czy teraz depilacja nie wydaje się już taka straszna? 

Skorzystaj z naszych wskazówek, zaopatrz się w dobry depilator i korzystaj z lata!