8 korzyści z depilacji. Poznaj je wszystkie


Uroda
8/03/2024
Czy ta metoda usuwania zbędnego owłosienia jest odpowiednia dla skóry wrażliwej? Jakie są zalety depilacji? Sprawdziliśmy to.

Depilacja, zaleta nr 1: Gładka skóra przez wiele tygodni

Najważniejsza korzyść płynąca ze stosowania depilatora to brak widocznych włosków przez kilka tygodni po zabiegu. W przeciwieństwie do zwykłego golenia maszynką, w tym przypadku efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Używając depilatora, usuwasz włoski u nasady. Dzięki temu wolniej odrastają niż przy goleniu maszynką lub depilacji kremem.

Depilacja, zaleta nr 2: Precyzyjne usuwanie najkrótszych włosków, których nie wychwytuje wosk

Oczywiście wosk też usuwa włosy z cebulkami. Ale ponieważ przy aplikowaniu wosku włoski układają się płasko przy skórze, nie wszystkie zostają usunięte. Inaczej jest w przypadku depilatora. Na przykład depilator Braun Silk-epil Series 9 9-969V usuwa włosy cztery razy krótsze niż te, z którymi zwykle radzi sobie wosk.

Depilacja, zaleta nr 3: Stosowanie depilatora wchodzi w nawyk

Początki bywają trudne, ale z czasem depilacja staje się nawykiem. Po kilku sesjach oraz przy regularnym powtarzaniu, usuwanie włosów depilatorem jest praktycznie bezbolesne. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak stosować depilator, przeczytaj nasz artykuł Pielęgnacja i depilacja nóg.

Depilacja, zaleta nr 4: Odrastające włoski są mniej widoczne

Każda kobieta, która często goli nogi maszynką, wie, że włoski odrastają grubsze. Jednak depilator pozwala usunąć włos razem z cebulką, dzięki czemu po każdym zabiegu włoski stają się bardziej miękkie i cieńsze.

Depilacja, zaleta nr 5: Skuteczne usuwanie owłosienia w okolicach bikini

Wiele depilatorów ma dodatkowe wyposażenie, dzięki któremu możesz cieszyć się gładką skórą nie tylko na nogach. Jeśli chcesz użyć depilatora w okolicach bikini, zastosuj się do naszych porad:
  • Przed zabiegiem depilacji weź ciepłą kąpiel lub prysznic. Ciepła woda pomaga otworzyć pory, dzięki czemu zabieg jest bardziej komfortowy.
  • Włosy w okolicy bikini powinny być średniej długości, nie za długie, ani nie za krótkie. Optymalna długość włosów do depilacji to 2 do 5 mm.
  • Palcami naciągnij skórę w miejscu, w którym chcesz zastosować depilator.
  • Przesuwaj depilator bardzo powoli, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.
  • Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, skorzystaj z nasadki do golenia. Zapoznaj się z naszymi poradami, jak lepiej dbać o skórę wrażliwą.

Depilacja, zaleta nr 6: Odpowiednia dla skóry wrażliwej

Nowoczesne depilatory są wodoodporne i można je stosować w kąpieli lub pod prysznicem. Depilator Braun Silk-epil Series 9 9-969V ma szczoteczkę do delikatnego peelingu oraz nasadki do głębokiego masażu, dzięki czemu zapewnisz sobie doznania niczym ze spa! Nawet niedoświadczone osoby o wrażliwej skórze nie mają powodu, by rezygnować ze stosowania depilatora. Także na twarzy! Stosując zestaw Braun 810 do delikatnej depilacji i oczyszczania twarzy w łatwy sposób usuniesz niechciane włoski z twarzy. Oto jak to działa:
  • Brwi: Usuwaj włoski w kierunku przeciwnym do ich wzrostu. Automatyczna rotacja w urządzeniu Braun ułatwia depilację twarzy – wystarczy równo przesuwać depilator w górę. Możesz zmienić rękę lub kierunek rotacji.
  • Górna warga: Przesuwaj urządzenie powoli i równo nad górną wargą.
  • Baczki i meszek: Przed przystąpieniem do depilacji przytnij baczki i meszek, ponieważ usuwanie długich włosków jest bolesne.

Depilacja, zaleta nr 7: Ograniczone ryzyko zranienia

W przeciwieństwie do golenia maszynką, stosując depilator nie musisz obawiać się skaleczenia. Depilator układa się na skórze pod właściwym kątem, więc nic złego nie może się stać.

Depilacja, zaleta nr 8: Nie trzeba stosować wosku

Wiele osób jest przekonanych, że włosy muszą być odpowiednio długie, aby można je było usunąć. Jednak w przypadku niektórych depilatorów wcale nie trzeba czekać. Urządzenia takie jak depilator Braun Silk-epil Series 9 9-969V mogą wychwycić nawet włoski o rozmiarach do 0,5 mm.