Depilator do twarzy – plusy i minusy


Uroda
9/10/2018
Owłosienie na twarzy u kobiet bywa źródłem kompleksów i niskiej samooceny. Na szczęście istnieją nowoczesne, skuteczne metody jego usuwania.

Włosy na twarzy nie są tak obfite jak te na nogach, stąd też ich depilacja wymaga większej precyzji. Oznacza to, że zwykły depilator zastosowany na twarz będzie jak słoń w składzie porcelany. Mamy jednak wspaniałą alternatywę - depilator przeznaczony specjalnie do twarzy! Zatrzymajmy się na chwilę przy plusach i minusach takiego rozwiązania.

Plusy:

1. W odróżnieniu od tradycyjnego depilatora depilator do twarzy ma maleńką głowicę:

  • dzięki temu możesz usuwać włoski nawet z tak trudno dostępnych miejsc, jak nos,
  • lub też korygować linię brwi bez obaw, że usuniesz za dużo włosków.

2. Depilacja przy pomocy depilatora do twarzy jest zdecydowanie szybsza i skuteczniejsza niż przy użyciu pęsety. Głowica depilująca w nowym depilatorze do twarzy Braun obraca się z prędkością 1200 obrotów na minutę. Oznacza to, że w tym samym czasie, gdy Ty męczysz się z wyrwaniem jednego włoska przy użyciu pęsety, depilator zrobiłby to już 200 razy.
3. Włoski usuwane są razem z cebulkami, dzięki czemu możesz zapomnieć o nich na dłużej.
4. Niektóre depilatory posiadają w komplecie dodatkową nasadkę ze szczoteczką do głębokiego oczyszczania porów - takiego efektu z pewnością nie osiągniesz, myjąc twarz jedynie dłońmi.

Minusy:

1. Największy minus wszystkich depilatorów to bez wątpienia ból. Niestety, nie da się wyrywać włosków całkowicie bezboleśnie. W tym wypadku sprawdza się stara zasada: chcesz być piękna, musisz pocierpieć. Ale jest i dobra wiadomość: po kilku razach skóra przyzwyczai się do zabiegu i ból będzie mniejszy.
2. Lepiej nie wykonywać depilacji na krótko przed wyjściem z domu. Zaczerwienienie po zabiegu mija dopiero po pewnym czasie.
Raz na zawsze zapomnij o niechcianych włoskach na twarzy!