Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Zmiana czasu z letniego na zimowy

Zmiana czasu z letniego na zimowy

0
Jak sobie z nią poradzić, pozostać wypoczętym i pełnym energii
Zmiana czasu z letniego na zimowy – nic prostszego, myślimy sobie, mamy przecież dodatkową godzinę snu, ależ to wspaniale! Jednak czy jest tak rzeczywiście? Skąd to nagłe rozdrażnienie, niewyspanie, zmęczenie, dezorientacja, z którymi Polacy zmagają się już od ponad 40 lat, czyli od momentu wprowadzenia podziału na czas letni i zimowy? Przedstawiami kilka praktycznych rad, jak uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji zmiany czasu.

  1. Wcale nie zmieniaj swoich przyzwyczajeń! Nie musisz spać o godzinę dłużej! Jeśli zawsze wstawałeś o 6 do pracy, nie przejmuj się i wstań o 5 nowego czasu.
  2. Idź spać wtedy, kiedy poczujesz zmęczenie! To nieważne, że jest dopiero 21:30 nowego czasu i zaczął się właśnie ciekawy film w telewizji. Zaufaj sobie i swojemu ciału.
  3. Jedz regularnie posiłki – nie wtedy, kiedy powinieneś jeść, ale wtedy, kiedy jesteś głodny. Nie pozwól, by zegarek dyktował Ci rytm dnia.
  4. Nie przemęczaj się i nie obciążaj w tym tygodniu, na który przypada zmiana czasu. Mówiąc kolokwialnie: daj sobie czas. Nie wprowadzaj zmian gwałtownie, ale dostosuj je do swojego wewnętrznego zegara. Tylko tak utrzymasz naturalną harmonię.
  5. Korzystaj z dobrodziejstw jesieni – chodź na spacery i nie przejmuj się, że czasem należy włożyć kalosze i zabrać parasol. Wilgoć doskonale wpływa na cerę, wilgotne powietrze orzeźwia i pozwala zapomnieć o troskach codzienności.
  6. Dobrodziejstwa jesieni to także świeże warzywa i owoce – nie zapominaj o gruszkach, jabłkach, śliwkach, które uregulują pracę jelit, pamiętaj o słonecznopomarańczowej dyni, dojrzałych bakłażanach czy chociażby o purpurowych burakach – to prawdziwa bomba witaminowa, która wpłynie pozytywnie na Twój nastrój i poprawi kondycję psychiczną i fizyczną.
  7. Przede wszystkim nie panikuj. Organizm sam się dostosuje do zmiany i zobaczysz, że już po tygodniu zaczniesz wstawać bez zmęczenia i wewnętrznego rozbicia.
Nie pozwólmy, by zmiana czasu miała negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Bądźmy pełni pozytywnej energii, ładujmy baterie na zimę podczas długich spacerów, jedząc zdrowe, zbilansowane posiłki i śpiąc odpowiednią ilość godzin. Zdrowy tryb życia i pozytywne myślenia to podstawa.
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie