Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

5 prostych ćwiczeń, które pomogą uśmierzyć ból

5 prostych ćwiczeń, które pomogą uśmierzyć ból

0
Wypróbuj kilka prostych ćwiczeń, które pomogą uśmierzyć ból towarzyszący atakowi rwy kulszowej, abyś mogła w pełni cieszyć się życiem.
Rwa kulszowa charakteryzuje się wyjątkowo silnym, dokuczliwym bólem. Nawet tak proste czynności jak robienie zakupów, stanie w kolejce czy siedzenie mogą zamienić się w niewykonalne. Rwa kulszowa to zespół objawów związany z uciskiem nerwu kulszowego (który biegnie od biodra aż do stóp); ucisk na nerw najczęściej powoduje drętwienie, mrowienie oraz ból w pośladkach i tylnych częściach nóg. Rwa kulszowa, ischialgia (od łacińskiego ischias – dosłownie „ból w tylnej części nogi”), sama w sobie nie jest chorobą, lecz jedynie objawem. Może jednak sygnalizować kilka potencjalnych problemów.
 
Po początkowym okresie odpoczynku, zalecanym w leczeniu rwy kulszowej, ważne jest by wrócić do regularnych ćwiczeń fizycznych. Zbyt długi brak ruchu może pogorszyć dolegliwości. Delikatne ćwiczenia rozciągające, które możesz samodzielnie wykonywać w domu, mogą złagodzić ból i zwiększyć Twój zakres ruchu. Koniecznie porozmawiaj z lekarzem lub fizjoterapeutą: dobiorą najbardziej odpowiednie dla Ciebie leczenie i program treningowy. 
 
Obejrzyj poniższe video, aby poznać pięć prostych ćwiczeń, które pomogą Ci uśmierzyć ból związany z atakiem rwy kulszowej. Możesz je wykonywać w domu. Ćwiczenia rozciągające zamień w swój codzienny rytuał: niech staną się stałym punktem każdego dnia. Czasem, który poświęcisz tylko dla siebie. Rozłóż matę do jogi i ubierz ulubiony strój do ćwiczeń – dzięki produktom Ariel będzie zawsze świeży, a Ty aktywnie rozpoczniesz swój dzień!
 
1. Ćwiczenie pierwsze
Cel: Otwarcie bioder
Połóż się płasko na plecach. Unieś prawą nogę w kierunku tułowia i zegnij kolano do zewnątrz, odpowiednio odchylając nogę od bioder. Następnie unieś lewą nogę, zegnij lewe kolano, prawą kostkę umieść na lewym kolanie. Złap się rękoma za tylną część lewego uda i delikatnie przyciągnij nogę do siebie. Wytrzymaj w tej pozycji dziesięć sekund, zmień nogę i wykonaj ćwiczenie ponownie. 
 
2. Ćwiczenie drugie
Cel: Rozciągnięcie dolnej część pleców oraz mięśni pośladkowych
Usiądź na podłodze z nogami wyciągniętymi przed sobą, wyprostuj plecy. Zegnij prawą nogę kierując kolano do zewnątrz i połóż prawą kostkę na lewym kolanie (jeśli jesteś wystarczająco rozciągnięta, połóż kostkę na udzie). Następnie pochyl tułów do przodu i spróbuj dosięgnąć rękoma stóp – jeśli nie jesteś wystarczająco rozciągnięta, sięgnij tak daleko, jak pozwala ci Twoje ciało. Wytrzymaj w tej pozycji przez dziesięć sekund, po czym zmień nogę i wykonaj ćwiczenie ponownie. 
 
3. Ćwiczenie trzecie
Cel: Zmniejszenie napięcia w kręgosłupie
Połóż się płasko na plecach. Zegnij prawą nogę, przyciągając kolano do klatki piersiowej, chwyć kolano obiema rękami. Spróbuj przesunąć prawe kolano w kierunku lewego ramienia. Wytrzymaj w tej pozycji przez dziesięć sekund, zmień nogę i powtórz ćwiczenie. 
 
4. Ćwiczenie czwarte
Cel: Zmniejszenie napięcia w kręgosłupie
Usiądź na podłodze z nogami wyciągniętymi przed sobą, wyprostuj plecy. Zegnij prawą nogę kierując kolano do zewnątrz i połóż prawą kostkę na lewym kolanie. Następnie skręć tułów tak, by Twój lewy łokieć znalazł się na zewnętrznej stronie Twojego prawego kolana. Umieść prawą rękę za sobą, aby zachować równowagę i utrzymać proste plecy. Wytrzymaj w tej pozycji przez dziesięć sekund, zmień nogę i powtórz ćwiczenie.
 
5. Ćwiczenie piąte
Cel: Zmniejszenie napięcia mięśni pleców
Usiądź na kolanach, utrzymując ciężar swojego ciała na piętach. Następnie pochyl się do przodu i wyciągnij ręce przed siebie. Powoli przenieś ciężar ciała na ramiona i wyprostuj nogi. Dociśnij uda do podłogi i wygnij plecy, unosząc głowę w kierunku sufitu. Umieść dłonie na podłodze, wspierając się na ramionach. Wytrzymaj w tej pozycji przez dziesięć do dwudziestu sekund.
 
Cierpisz na ataki rwy kulszowej? Pomóż innym kobietom w Twojej sytuacji – podziel się z nami w komentarzach swoim doświadczeniem, opisz leczenie i ćwiczenia, które okazały się w Twoim przypadku najbardziej skuteczne. Chętnie przeczytamy Twoje rady!
Świeża pościel – świeży umysł
Czy podobał Ci się ten artykuł?
Więcej świetnych artykułów znajdziesz w zakładce Dom.
Ten artykuł również może Cię zainteresować: Świeża pościel – świeży umysł
Przyłącz się do społeczności Victoria i otrzymuj wybrane artykuły, które mogą Cię zainteresować. Zarejestruj się.
0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie