Piękne jedwabiste włosy jak prosto z salonu


Uroda
5/05/2021

Dzięki naszym prostym wskazówkom Ty też możesz mieć piękne, lśniące włosy i poczuć się jak gwiazda!

Od kiedy Kim Kardashian zaczęła zachwycać wszystkich olśniewająco pięknymi włosami, cały świat mody i urody oszalał na ich punkcie. Cudownie lśniące włosy to jeden z najgorętszych trendów, uwielbianych zarówno przez celebrytki, jak i przez stylistki. Ten styl inspirowany niezwykłym połyskiem szklanej tafli ma na celu uzyskanie pięknego efektu „na wysoki połysk”. Włosy powinny być możliwie jak najbardziej lśniące, z ostrym, prostym cięciem i jedwabistymi kosmykami odbijającymi światło pod każdym możliwym kątem. W praktyce oznacza to fryzurę typu bob z prostym cięciem i supergładkimi włosami.

Zaraz dowiesz się, jak można szybko i łatwo uzyskać efekt pięknie lśniących włosów, jak u celebrytki, których produktów używać oraz jak sprawić, by włosy były jedwabiste i zachwycająco piękne!

Krok 1: Upewnij się, że wszystkie końce są wyrównane

Zacznijmy od początku – jeśli planujesz przycięcie włosów i chcesz uzyskać efekt pięknie lśniących włosów, wybierz cięcie, które wyrówna wszystkie kosmyki. Jak mogłaś zauważyć, obserwując celebrytki, wszystkie te zachwycające fryzury z pięknie lśniącymi włosami bazują na równym cięciu i fryzurach do ramion. Dzięki odpowiednim narzędziom i produktom do stylizacji możesz jednak uzyskać efekt pięknie lśniących włosów na pasmach o niemal każdej długości. Ale pamiętaj, że im są dłuższe, tym trudniej je dobrze wyprostować, a właśnie tego chcemy.

Jak w przypadku wszystkich fryzur, stylizacja tak naprawdę zaczyna się od pielęgnacji włosów i dobrego cięcia. Aby stworzyć idealne warunki do uzyskania efektu pięknie lśniących włosów, muszą one być zdrowe i nawilżone. Chcemy na dobre pożegnać się z rozdwajającymi się, przesuszonymi i puszącymi się końcówkami, a żeby to zrobić, musimy zacząć odpowiednio pielęgnować włosy po umyciu ich szamponem.

Krok 2: Odpowiednia pielęgnacja doda włosom blasku

Każdą fryzurę najlepiej zacząć od umycia włosów, więc zanim zaczniesz je układać, wskocz pod prysznic i dobrze umyj głowę swoim ulubionym szamponem nawilżającym, a później użyj odżywki. Dla efektu lśniącej szklanej tafli, musisz odpowiednio nawilżyć włosy, sięgnij więc po takie produkty pielęgnacyjne, które pomogą Ci wydobyć z nich możliwie jak najwięcej blasku.

Nasze rekomendacje po myciu włosów:

 • Po umyciu włosów szamponem użyj odżywki – na przykład Pantene Pro-V 3 Minute Miracle Care, bo pozwala doskonale ujarzmić puszące się włosy.
 • Możesz też zastosować kurację do włosów, na przykład eliksir z olejkiem arganowym Pantene Pro-V Nature Fusion, aby nadać im jedwabisty połysk. Nie obciąży on kosmyków i łatwo się go nakłada. To szczególnie ważne dla efektu pięknie lśniących włosów, bo chociaż będą poddane stylizacji, chcemy, by wyglądały naturalnie.
 • Upewnij się, że Twoje włosy są już zupełnie suche. Jeśli nadal będą wilgotne, wysoka temperatura stosowana podczas stylizacji może je zniszczyć i wtedy cała pielęgnacja pójdzie na marne.
 • Efekt pięknie lśniących włosów jest szczególnie widoczny na ciemnych włosach, bo odbijają światło lepiej niż włosy jasne. Ale nawet jeśli masz jaśniejsze włosy, ich kompleksowa pielęgnacja i nawilżenie ma ogromne znaczenie dla ich urody i blasku.

  Krok 3: Wysusz włosy suszarką i dodaj im blasku

 • Najpierw dokładnie wysusz włosy suszarką. W przypadku włosów falujących lub kręconych użyj szerokiej szczotki, by móc je wcześniej wyprostować.
 • Podziel włosy na trzy części – na dole, z tyłu głowy i na górze.
 • Najpierw zajmij się włosami na dole przy użyciu prostownicy, a później przejdź do włosów na górze.
 • Na koniec rozetrzyj w dłoniach trochę eliksiru z olejkiem arganowym Pantene Pro-V Nature Fusion i powoli, dokładnie rozprowadź go na wyprostowanych włosach, aby nadać im jedwabisty połysk. Możesz alternatywnie użyć wosku do włosów.
 • Pamiętaj, że zgodnie ze złotą zasadą, ilość ma ogromne znaczenie! Zbyt duża ilość produktu do włosów obciąży je i poskleja.
 • Kiedy włosy będą już suche, użyj prostownicy. Prostuj włosy sekcjami. Celem tego zabiegu jest uzyskanie idealnie prostych włosów, więc nie spiesz się i pracuj dokładnie. Aby uzyskać najbardziej gładki efekt, po wyprostowaniu włosów przeczesz je szczotką z włosia dzika lub jego wegańską wersją.

  Dodatkowe wskazówki, jak uzyskać efekt lśniących włosów

 • Jeśli chciałaś pominąć etap pielęgnacji włosów, nie rób tego! Efekt lśniącej szklanej tafli wymaga stworzenia powierzchni odbijającej światło, której nie można uzyskać na puszących się, źle odżywionych lub wysuszonych włosach.
 • Myj włosy w chłodnej wodzie! Na początek może to być trochę nieprzyjemne, ale pomoże zamknąć łuski włosów i w ten sposób zredukuje ich puszenie, a przy tym zwiększy połysk.
 • Nie używaj zwykłego ręcznika frotte, kiedy wychodzisz spod prysznica. Sprawi on, że powierzchnia włosów stanie się zbyt szorstka. Zamiast niego użyj do osuszenia włosów starego T-shirtu lub ręcznika z mikrofibry.
 • Używaj wąskiej dyszy suszarki do włosów. Nie trzymaj jej zbyt blisko głowy i zawsze susz włosy, trzymając suszarkę u góry. Pomoże to wygładzić i zamknąć łuski włosów, co z kolej zwiększy ich połysk.
 • Ostatnia rada: Gdy chcesz uzyskać efekt lśniącej tafli, wilgoć zdecydowanie nie jest Twoim przyjacielem. Pamiętaj, że deszczowy lub mglisty dzień może nie być najlepszym momentem na wypróbowanie tego nowego stylu.
 • To już wszystko! Kiedy skończysz, zrób szybkie selfie i pokaż światu swoje bajecznie piękne i lśniące włosy!