10 rzeczy, o których Twój stylista fryzur chciałby żebyś wiedziała


Uroda
5/02/2021
Czy stylizacja w stylu Jennifer Aniston jest dla Ciebie odpowiednia? Jak powinnaś chronić włosy między kolejnymi wizytami w salonie fryzjerskim? Postaramy się odpowiedzieć na te i na inne nurtujące Cię pytania. Poznaj więc najlepsze porady stylisty fryzur.

Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak maksymalnie skorzystać z wizyty w salonie fryzjerskim. Zadaliśmy profesjonalistom wiele trudnych pytań i przygotowaliśmy na podstawie ich odpowiedzi prawdziwe kompendium wiedzy… Oto co musisz wiedzieć:

1. Telefon komórkowy zostaw w torebce
„Kiedy próbujesz obciąć włosy i wystylizować bajeczną fryzurę komuś, kto rozmawia w tym samy czasie przez telefon, staje się to nie lada wyzwaniem,“ – mówi Enzo, fryzjer gwiazd. „Zamiast siedzieć prosto i pozwolić fryzjerowi pracować, klientka wierci się, rozgląda na boki i potrząsa głową. Trudno jest również dobrze obciąć włosy, kiedy patrzy w dół pisząc smsa lub przeglądając Facebooka.”

2. Dbaj o włosy między kolejnymi wizytami w salonie fryzjerskim
„Zawsze kupuj produkty przeznaczone do pielęgnacji Twojego typu włosów, a nie te, które aktualnie są w promocji,” – poleca Carlos, stylista fryzur.

Wskazówka: Regularne stosowanie szamponów i odżywek bogatych w składniki odżywcze pomoże zadbać o włosy między wizytami w salonie i uzyskać look, na którym Ci zależy. Wypróbuj szampon przeciwłupieżowy Head & Shoulders Repair and Care, który pomoże zadbać o włosy i przedłużyć zdrowy wygląd nowej fryzury.

3. Nie spóźniaj się
„Zasada kwadransa akademickiego obowiązuje również w branży fryzjerskiej. Nie spóźniaj się więc więcej niż 15 minut, bo to całkowicie dezorganizuje pracę fryzjera i uniemożliwia mu wykonanie dopracowanej stylizacji. Jeśli wiesz, że się spóźnisz, po prostu zadzwoń, wyślij smsa lub umów się na inny termin,” – przestrzega Sylwia, fryzjerka i makijażystka.

4. Dbaj o nową fryzurę
„Z łatwością możesz uzyskać wygląd, jak po wyjściu z salonu, w zaciszu domowym. Musisz mieć tylko odpowiednie produkty pielęgnacyjne i akcesoria do stylizacji włosów. Np. przed użyciem suszarki wmasuj we włosy ochronny balsam, który zabezpieczy je przed uszkodzeniami i sprawi, że włosy staną się podatne na układanie,” – zaleca Natalia, stylistka fryzur

5. Bądź realistką
„Nie każdą stylizację da się dopracować podczas jednej wizyty. Jeśli w salonie pojawia się kobieta z farbowanymi, czarnymi włosami i pragnie zostać platynową blondynką w dwie godziny – niestety to się nie uda! W rzeczywistości, taka metamorfoza może wymagać kilku wizyt i zasobnego portfela. Zatem zanim zdecydujesz się na radykalną zmianę wyglądu, warto omówić to z fryzjerem i przygotować się na wszelkie ewentualności,” – podkreśla Weronika, fryzjerka z wieloletnim doświadczeniem.

Wskazówka: Jeśli pragniesz radykalnej zmiany, umów się do renomowanego salonu fryzjerskiego na konsultację. Poznasz etapy metamorfozy i koszty.

6. Przynieś ze sobą zdjęcia fryzur
„Przy dobieraniu odpowiedniej fryzury, zdjęcia są bardzo pomocne,” – mówi Natalia. „Jeśli nie jesteś pewna w czym byłoby Ci do twarzy, przynieś zdjęcia fryzur, które Ci się podobają i tych, które zdecydowanie nie trafiają w Twój gust. Dzięki temu stylista będzie dokładnie wiedział, w którą stronę powinien iść i jaki jest Twój styl.  W wielu salonach fryzjerskich znajduje się kącik z kanapami i magazynami, gdzie można się odprężyć i zaczerpnąć inspiracji. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że modelki / celebrytki ze zdjęć, mają pod ręką cały sztab stylistów, który czuwa nad ich perfekcyjnym wyglądem. Osiągnięcie pozornie niedbałego i niewymagającego uczesania, może zająć nawet kilka godzin.” 

7. Warto rozmawiać…
„Komunikacja jest kluczem do zrozumienia potrzeb i oczekiwań klientki. Fryzjer w zaledwie kilka minut musi poznać jej osobowość, styl i preferencje, dlatego rozmowa bardzo ułatwia mu pracę. Jesteśmy świetnymi psychologami i analitykami, ale nie jesteśmy jasnowidzami!” – mówi Enzo.

8. …o wszystkim!
„Klientki nie są dla mnie tylko nazwiskiem zapisanym na konkretną godzinę. To osoby, które lubię i do których się przywiązuję,” – zdradza stylistka fryzur, Carly Meldrum. „Kiedy mi się zwierzają, ich emocje towarzyszą mi przez całe dnie, a nawet tygodnie.”

9. Nie bój się zmiany
„Czasem klientki przychodzą do mnie z pragnieniem radyklanej zmiany, ale nie zgadzają się na obcięcie włosów. Jeśli zależy Ci na odświeżeniu fryzury i delikatnym cięciu – musisz liczyć się z tym, że Twój wygląd w zasadzie się nie zmieni,” – podkreśla Piotr, fryzjer i wizażysta. „Często zdarzają mi się klientki, które proszą o podcięcie włosów centymetr lub dwa, a kiedy kończę układać fryzurę, nadając jej ostateczny szlif mówią, że mogę jeszcze trochę je skrócić…”

10. Zaufaj fryzjerowi
„Szkolimy się przez co najmniej 3 lata – choć w wielu przypadkach trwa to znacznie dłużej – zanim zostaniemy rzuceni na głęboką wodę i zajmiemy się strzyżeniem klientek. Wielu profesjonalnych fryzjerów widziało chyba już wszystko, więc warto ich słuchać i prosić o radę,” – podkreśla Natalia. „Jeśli nie podoba Ci się, co mówi Twój fryzjer, idź do innego salonu i zasięgnij opinii u innego stylisty.” 

Więcej informacji i porad dotyczących pielęgnacji włosów znajdziesz na stronie Head & Shoulders