Jaka jest różnica między płynami do płukania a perełkami zapachowymi?


Dom i ogród
15/11/2021

Oba te produkty pięknie pachną, więc czym tak naprawdę się od siebie różnią? I kiedy należy je stosować? Wyjaśniamy wszelkie wątpliwości.

Jeśli lubisz zapach świeżego prania, na pewno pokochasz płyny do płukania tkanin oraz perełki zapachowe. Pamiętaj jednak, że te dwa rodzaje produktów nieco się od siebie różnią. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, co zrobić, żeby Twoje pranie było świeże i pachnące!

Płyny do płukania pomagają chronić włókna tkanin

Płyny do płukania nie tylko nadają tkaninom piękny zapach, ale także zapewniają im odpowiednią ochronę i pielęgnację. Chronią delikatne tkaniny podczas prania, powlekając włókna i redukując tarcie. Dzięki nim ubrania nie tracą fasonu, tkaniny nie mechacą się, a kolory pozostają żywe i intensywne.

Jednak płyny do płukania nie nadają się do wszystkich tkanin. Ubrania z mikrofibry, stroje sportowe i odzież robocza często wykonane są z tkanin syntetycznych, które niezbyt dobrze znoszą składniki zmiękczające, chociaż – podobnie jak zwykłe ubrania – szybko wchłaniają nieprzyjemne zapachy.

Płyny do płukania tkanin często nazywane są również płynami zmiękczającymi, ponieważ odświeżają, zmiękczają i chronią prane tkaniny. Płyn do płukania taki jak Lenor Silk Tree Blossom to doskonały wybór dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tymi produktami. Nadaje ubraniom jedwabistą miękkość i świeżość, a jednocześnie chroni je przed rozciąganiem się, mechaceniem i blaknięciem. 

Perełki zapachowe mogą być stosowane przy każdym praniu

Perełki zapachowe można dodawać do każdego prania, niezależnie od rodzaju pranych tkanin. Produkty takie jak Lenor Unstoppables zawierają esencje zapachowe zamknięte w specjalnych perełkach, które wystarczy wsypać do bębna pralki przed rozpoczęciem cyklu prania, aby uwolniły intensywny zapach. Perełki rozpuszczają się w wodzie, a zapach wnika w ubrania i zapewnia im długotrwałą świeżość!

Co więcej, noszone ubrania pozostają świeże dłużej niż te, które zostały wyprane z użyciem samego płynu do płukania. Natomiast ubrania przechowywane w szafie zachowują piękny i świeży zapach nawet przez dwanaście tygodni.

Podczas prania ubrań można oczywiście stosować perełki zapachowe razem ze środkami zmiękczającymi tkaniny i dawkować je zgodnie ze swoimi upodobaniami. Doskonale sprawdzają się, gdy pierzemy ubrania kupione w sklepach typu second-hand, ponieważ skutecznie usuwają trudne, „stare” zapachy. Warto dodawać je również do prania ubrań sezonowych, przeznaczonych na lato lub zimę, które długo leżały nienoszone w szafie.

Aby zapach był jeszcze bardziej intensywny…

Perełki zapachowe zostały opracowane tak, żeby można było stosować je razem z płynami do płukania tkanin. Płyny do płukania zapewniają ubraniom miękkość i chronią włókna tkanin, a w połączeniu z perełkami zapachowymi pozwolą Ci stworzyć ulubione kompozycje zapachowe, dzięki którym ubrania pozostaną dłużej świeże i będą miały piękny zapach. Perełki zapachowe Lenor Unstoppables można dowolnie dozować, aby uzyskać optymalny efekt, zgodny z indywidualnymi preferencjami.

 

Testuj i wygrywaj z nami

Sprawdź nasze aktualne akcje promocyjne