Logo firmy P&G na eleganckim złotym tle.


Razem zakładamy szkolne parki kieszonkowe!

Więcej zieleni na szkolnych podwórkach


mistrzowie codzienności

Szkolne parki kieszonkowe - co to takiego?

W miastach, gdzie dominuje betonowa przestrzeń, każdy skrawek zieleni ma ogromne znaczenie. Dzięki współpracy Procter & Gamble oraz Dotlenieni.org, dzieci w polskich szkołach będą mogły  cieszyć się parkami kieszonkowymi. To miłe, zaciszne zielone przestrzenie na szkolnym podwórku, w których dzieci mogą spędzać wolny czas, bawić się i uczyć w otoczeniu przyrody.  Zaczęliśmy od szkół na warszawskiem Targówku, gdzie znajduje się siedziba firmy i fabryka produkująca pieluszki Pampers. 



Naszym celem jest tworzenie miejsc, które zapewnią dzieciom odpoczynek i pozwolą im zdobywać wiedzę o przyrodzie i środowisku.

Lekcja przyrody w praktyce

Szkolne parki kieszonkowe to coś więcej niż drzewa i rośliny. Choć wyglądem przypominają tradycyjny park, wyróżniają się elementami, dzięki którym pełnią rolę strefy edukacyjnej: ławki, przy których można przeprowadzić zajęcia, skrzynie na warzywa i zioła, budki lęgowe dla ptaków itd. Dzięki tej inicjatywie dzieci uczą się, jak ważna jest rola zieleni w ich otoczeniu i jak dbać o nią na co dzień. Środowisko, które tworzą parki, sprzyja także budowaniu zdrowych nawyków i wzmacnia więź młodych ludzi z naturą oraz staje się naturalnym miejscem do odpoczynku.


mistrzowie codzienności

 
Produkty marek P&G, takie jak Ariel, Gillette, Head & Shoulders, Pampers I wiele innych ułatwiają codzienne życie naszych konsumentów. Te działania rozszerzamy na społeczność z najbliższego otoczenia firmy, między innymi się do lepszej jakości naszych sąsiadów i ich dzieci.

mistrzowie codzienności

Razem dla lepszego jutra

Procter & Gamble oraz Dotlenieni.org zmienia przestrzenie szkolne w zielone enklawy. W tworzeniu szkolnych parków kieszonkowych wzięli udział pracownicy firmy oraz dzieci i młodzież ze szkół objętych programem. Uczniowie nie tylko otrzymali konkretną wiedzę na temat środowiska, ale także mieli wpływ na przestrzeń, która będzie im służyć jako miejsce do nauki
i odpoczynku.

 



Więcej zieleni na szkolnych podwórkach to więcej korzyści dla dzieci i młodzieży: zyskują oni przestrzeń do relaksu i nauki.

mistrzowie codzienności