Wypróbuj nasz masaż twarzy i śpij spokojniej


Zdrowie i nastrój
5/05/2020
Połącz techniki antystresowe − jak masaż twarzy, który wykonasz sama − z ćwiczeniami relaksacyjnymi i odpręż się przed snem.

Z wiekiem nasz sen robi się coraz płytszy (nie zapadamy w poszczególne fazy snu tak głęboko jak wcześniej), a bezsenne noce stają się uciążliwym problemem. Brak snu uniemożliwia odpowiednią regenerację, może powodować przedwczesne starzenie się i przybieranie na wadze. Jest też odpowiedzialny za obniżenie koncentracji oraz spowolnienie procesu podejmowania decyzji. Chroniczne niedospanie szkodliwie wpłynie zarówno na Twoje zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Poskutkuje utratą pamięci, osłabieniem układu odpornościowego, depresją, a nawet przyczyni się do zawału serca, nadciśnienia, udaru czy cukrzycy.

 

Na szczęście rozwiązanie problemu bezsenności jest na wyciągnięcie ręki. Kojący masaż twarzy to skuteczna technika, która uwolni Twoje ciało od stresu, pomoże Ci się rozluźnić, wyciszyć umysł oraz usunie napięcie mięśni głowy i szyi. Masaż zajmuje jedynie kilka minut, nic nie kosztuje i wspomaga regenerację po ciężkim dniu. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, a zyskasz noc cennego, głębokiego snu.

 

Krok 1:

Połóż się i zamknij oczy. Umieść środkowe palce obu dłoni pośrodku czoła w równym odstępie od linii włosów i brwi. Delikatnie uciskaj czoło, utrzymując nacisk przez 20 sekund. Oddychaj głęboko, wdychając powietrze przez nos i wydychając ustami. 

 

Wskazówka: Delikatny, uspokajający zapach w Twoim otoczeniu pomoże Ci się zrelaksować. Nadaj swojej pościeli subtelną woń z płynem do płukania tkanin Lenor Moonlight Harmony. Użyj też olejku lawendowego, by wyciszyć ciało i umysł oraz jeszcze bardziej się odprężyć. Po prostu nałóż odrobinę na palec środkowy i wskazujący.

 

Krok 2:

Umieść palce na skroniach. Dociśnij lekko każdą ze skroni, przytrzymując nacisk przez 20 sekund. Oddychaj głęboko, wdychając powietrze przez nos i wydychając ustami.

 

Krok 3:

Skieruj środkowe palce ze skroni ku kościom policzkowym. Masuj je kolistymi ruchami, docierając palcami aż pod same brwi. Zatrzymaj palce i uciskaj to miejsce przez 20 sekund, oddychając głęboko.

 

Krok 4:

Skieruj palce w dół, zatrzymując je po obu stronach nosa, następnie kolistymi ruchami wróć z powrotem w górę twarzy, przez kości policzkowe aż do skroni. Powtarzaj ten ruch przez 20 sekund.

 

Krok 5: 

Na koniec ustaw palce na środku podbródka i rozmasuj to miejsce kolistymi ruchami, lekko naciskając. Kontynuuj masaż przez 20 sekund, oddychając głęboko.

 

Jeśli znasz więcej sposobów na spokojnie przespaną noc, podziel się nimi w komentarzach! 

Dlaczego przyjaciele są tacy ważni, gdy kończysz 50 lat – i jak zyskać nowych
Czy podobał Ci się ten artykuł?
Więcej świetnych artykułów znajdziesz w zakładce Zajęcia.
Ten artykuł również może Cię zainteresować: Dlaczego przyjaciele są tacy ważni, gdy kończysz 50 lat – i jak zyskać nowych
Przyłącz się do społeczności Victoria i otrzymuj wybrane artykuły, które mogą Cię zainteresować. Zarejestruj się.