Właściwości wody morskiej


Zdrowie i nastrój
18/01/2021
Pobyt nad morzem to nie tylko piękne widoki, ale woda i powietrze, które pozytywnie wpływają na twoje ciało, przyczyniając się do leczenia szeregu dolegliwości.

Zatem morze to nie tylko popularny cel wyjazdów wakacyjnych, ale również doskonałe źródło młodości i naturalnych leków.

Woda jest źródłem życia. Pierwsze prymitywneorganizmy na Ziemi pochodzą właśnie z oceanu a 70 procent naszej planety do dzisiaj pokrywa woda morska. Musimy również pamiętać, że nasze ciało w 60-70 procentach składa się właśnie z wody. Co więcej - skład pierwiastków śladowych, znajdujących się w wodzie morskiej jest podobny do składu ludzkiego osocza. Kąpiele w słonej wodzie przywracają naszej skórze równowagę i w cudowny sposób napełniają nasze ciało niezbędnymi dla niego substancjami. Słona woda poprawia gładkość, miękkość i elastyczność skóry, jak również wpływa na krążenie krwi oraz przyspiesza proces uwalniania substancji toksycznych z tkanki łącznej. Woda morska zawiera podstawowe składniki mineralne, których nasz organizm potrzebuje: sód, magnez, wapń, chlor, fosfor, jod, żelazo, siarkę i bor. Są one wchłaniane przez skórę i częściowo dostają się do krwiobiegu.

To wyjaśnia, dlaczego niektóre dolegliwości skórne mijają po kontakcie z wodą morską. Łagodzi ona stany zapalne, oczyszcza skórę i w ten sposób pomaga pozbyć się wyprysków. Poza tym, pozwalając zachować równowagę zdrowej flory bakteryjnej, wspomaga leczenie grzybicy narządów płciowych. Przywraca prawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych, dzięki czemu leczy zarówno suchość, jak i przetłuszczanie się skóry, oczyszczając przy tym pory. Słona woda pomaga również odżywić starzejącą się skórę, poprawia jej elastyczność, a w połączeniu z gimnastyką znacznie zmniejsza jeden z największych problemów współczesnych kobiet - cellulit.

Oprócz dobroczynnego działania na skórę, nadmorskie powietrze wpływa również pozytywnie na układ oddechowy. Ten szczególny klimat nie tylko pomaga złagodzić objawy alergii, ale również dolegliwości związane z astmą. Ułatwia obkurczanie oskrzeli i spowalnia produkcję śluzu, oczyszczając zatkane drogi oddechowe - jest więc zbawienne w leczeniu zapalenia płuc.

Odprężenie i lepszy nastrój zawdzięczamy nie tylko malowniczym krajobrazom, ale również magnezowi, który nasz organizm pobiera właśnie z wody. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce? Poszukaj możliwości wypoczynku nad morzem, gdzie możesz zadbać o swoje zdrowie, urodę oraz dobre samopoczucie.