Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Podaruj sobie prezent na Dzień Matki

podaruj-sobie-prezent-na-dzien-matki
0
Są takie matki zmęczone, zapracowane, skupione na swoich pociechach, nie mają odwagi, by powiedzieć dość. W społeczeństwie wciąż dominuje przekonanie, że gdy kobieta zostaje matką, cały pozostały świat powinien pójść w odstawkę. Tyle, że tak się na dłuższą metę nie da. Wykorzystajmy ten czas i święto Matki i zróbmy sobie prezent tak aby ten dzień czuć każdego dnia.

Społeczno-kulturowa wizja macierzyństwa wymaga od nas poświęcenia. To właśnie poświęcenie jest tym słowem, którym w skrócie można by opisać stereotypowe, polskie macierzyństwo. Matki poświęcają na rzecz rodziny swój czas, energię, pasje. Mierzą się też z niemożliwą do realizacji rolą „dobrej matki”. Czyli takiej, która akceptuje siebie, swoje zmęczenie i swoje słabości. Która nie jest doskonała, bo zdaje sobie sprawę z tego, że doskonałość to fikcja. Tyle tylko, że społeczny przekaz o „dobrych matkach” jest bywa  inny.

Lekceważenie własnych potrzeb nie jest drogą prowadzącą do znalezienia równowagi w życiu. Gdy lekceważymy własne potrzeby, nie tylko lekceważymy siebie, ale też pokazujemy dzieciom, że dbanie o siebie nie jest nic warte. A to nieprawda. Zadbana matka jest nie tylko szczęśliwsza, ale też znacznie lepiej wypełnia swoją rodzicielską rolę (jak też wszystkie pozostałe). Bo ma w sobie zgodę na to, by od czasu do czasu zatroszczyć się również o siebie. Podarować sobie prezent tylko dla siebie.

Jak odnaleźć równowagę pomiędzy własnymi potrzebami a potrzebami dziecka? Zachowując przy tym zdrowy tryb życia. Przede wszystkim warto zaakceptować fakt, że okres macierzyństwa, szczególnie w tym początkowym etapie, wiąże się z dużą zmianą. Ta zmiana tkwi w sposobie gospodarowania czasem i energią, której sporą część przejmuje dziecko. Dlatego warto od samego początku uczyć się proszenia o pomoc. Jeśli jest przy nas partner – można uzgodnić podział obowiązków. Pomagać może też rodzina, przyjaciele, sąsiedzi. Warto też pamiętać o tym, że perfekcyjność nikomu nie służy, że dawanie sobie prawa do odpoczynku nie czyni z nas złych matek i że dbanie o własną kondycję psychiczną i fizyczną procentuje. W zachowaniu równowagi pomaga też asertywność. Zdrowa umiejętność powiedzenia sobie lub jakiejś sytuacji „stop” uwalnia i daje czas na to, by zregenerować siły.

26 maja jest w Polsce dniem Matki, apelujemy do wszystkich matek, aby każdy dzień w ich życiu był takim dniem Matki chociaż w jakiejś części. Każdego dnia powinnyśmy o siebie zadbać i znaleźć czas dla siebie, bo to czyni nas zdrowszymi, spokojniejszymi i zrealizowanymi.

Każdy dzień może być dla nas okazją do dawania sobie prezentów w postaci czasu dla siebie, który spędzimy tak jak same będziemy chciały myśląc wtedy tylko o sobie i swoich potrzebach.


0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie