Dlaczego wspaniale jest być kobietą po 50-tce


Zdrowie i nastrój
2/07/2021
Nigdy wcześniej nie było lepszego czasu dla kobiet w wieku 50+... Gdyby serial 'Seks w wielkim mieście' nie został zdjęty z ekranów naszych telewizorów w 2004 roku (filmy z tej serii się nie liczą, prawda?), co Carrie, Charlotte, Miranda i Samantha robiłyby teraz? Prawdopodobnie to samo, co wtedy.

Carrie nadal pisałaby o swoim życiu, nosiła niesamowite stroje, miała obsesję na punkcie pięknych butów i piła drink cosmopolitan. Charlotte doprowadzałaby do perfekcji nie tylko swoje mieszkanie, ale niemalże wszystko w swoim życiu. Miranda stresowałaby się przeprowadzką z Manhattanu na Brooklyn. Natomiast Samantha, bez wątpienia, niezmiennie byłaby pochłonięta tym samym, co zawsze… !

Dlaczego kobiety w wieku powyżej 50 roku życia są świetne?

Serialowe cztery przyjaciółki miałyby dziś 50 lat. Dlaczego akurat te urodziny powinny być bardziej wyjątkowe, niż inne? Zapomnij o pokoleniu X, Y i Z. Nasze pokolenie definiowane jest jako „pokolenie z gliny”, które potrafi dopasować się do nowych pomysłów i innowacji z niesłychaną łatwością, jednocześnie zachowując swoją tożsamość. Może jednak powinno się nas określać mianem asany „pies z głową w dół”? Nasz entuzjazm w odniesieniu do jogi oraz pilatesu sprawia, że jesteśmy w doskonałej formie – zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Świetnie odnajdujemy się też w konfrontacji z nowymi pomysłami i technologiami. 

Nastała moda na kobiety 50+

Można odnieść wrażenie, że członkowie poprzednich pokoleń stanęli w miejscu w wieku 40 lat; utknęli w erze przestarzałych fryzur, makijażu i jak ognia bali się nowości. To nie dla nas! Nasz niepohamowany apetyt na życie i pogoń za nowinkami dostępnymi w Internecie dowodzi, że nadal pragniemy podążać za najnowszymi trendami w pielęgnacji urody i nowościami w modzie. Wiele z nas, podobnie jak nasze córki, kupuje ubrania w popularnych sieciówkach i nie są to brzydkie sukienki z owczej wełny, ale stylizacje, które pozwalają wyrazić siebie i wcieszyć się wspaniałym wyglądem.

Kobiety po 50-tce nieustannie się rozwijają

Od zawsze byłyśmy pionierkami. Być może stało się tak dzięki otwarciu naszych umysłów na intergalaktyczne możliwości, o których śpiewał David Bowie w latach, kiedy byłyśmy bardzo podatne na sugestie – co oczywiście nie zmieniło się od ponad 30 lat. Pomyśl, co osiągnęłyśmy w chwili ukończenia 50 roku życia: począwszy od wprowadzenia pierwszego bankomatu, aż do dobrze nam znanych zakupów przy użyciu karty płatniczej. Doświadczyłyśmy zmiany korzystania z telefonów znajdujących się w miejscach publicznych, na maleńkie telefony komórkowe. Pamiętasz, gdy połączenie video było jedynie abstrakcyjnym motywem w filmach science-fiction? Teraz jest częścią naszej rzeczywistości. Kolekcja ulubionej muzyki uświadamia, że przeboje wszechczasów mamy utrwalone na cztery, różne sposoby – na płycie winylowej, kasecie, płycie CD i pliku pobranym z Internetu. A ulubionych kawałków słuchamy również na YouTubie oraz Spotify… Coraz więcej zespołów i artystów z czasów naszej młodości rusza w trasy koncertowe. Mamy więc szansę zobaczyć naszych idoli występujących na scenie. Podobnie jak my, nie odpuścili sobie nawet w wieku 50 lat.

Kobiety po 50-tce pragną dla siebie tego, co najlepsze

Gdyby powiedziano nam o tych wszystkich przełomowych osiągnięciach, kiedy miałyśmy 18 lat, mogłoby się to wydawać równie abstrakcyjne, jak połączenia video. Tymczasem pokolenie 50+ oczekuje od kosmetyków pielęgnacji, która dotrzyma tempa naszym standardom i oczekiwaniom. Otwarte umysły i samoświadomość skłaniają nas do wyboru dobrych produktów skrojonych na miarę potrzeb, które pozwalają nam pozostać sobą bez względu na wiek. Nigdy nie było lepszego momentu na wejście w szóstą dekadę.

My, kobiety 50+ jesteśmy jedyne w swoim rodzaju.

Wybieramy dobre produkty skrojone na miarę potrzeb, które pozwalają nam pozostać sobą bez względu na wiek.