Stylizacja włosów bez suszarki


Uroda
11/12/2018
Wypróbuj kilka profesjonalnych trików, dzięki którym Twoja fryzura będzie wyglądać perfekcyjnie – bez stylizacji na gorąco!

Zdarza Ci się zrezygnować z suszarki i pozostawić włosy do naturalnego wyschnięcia, ale Twojej fryzurze daleko do perfekcji? Stylizacja włosów bez suszarki niekoniecznie musi oznaczać nieład na głowie. Mamy dla Ciebie kilka przydatnych porad, dzięki którym podkreślisz naturalne piękno Twoich włosów i będziesz wyglądać, jakbyś właśnie wyszła z salonu fryzjerskiego.

Nawet zdrowe włosy muszą czasem „odpocząć” od suszarki... Jednak nikt nie musi wiedzieć, że zrobiłaś sobie przerwę od stylizacji. Umyj włosy, zastosuj się do naszych wskazówek i wyjdź z domu z perfekcyjnie ułożoną fryzurą.

Jeżeli Twoje włosy są proste jak druty...
Stylizacja prostych włosów bez suszarki to nic trudnego! Po umyciu włosów szamponem Pantene Pro-V Nature Fusion Mocne i lśniące, który wzmacnia włosy od nasady aż po same końce, odciśnij włosy z nadmiaru wody i delikatnie osusz je ręcznikiem z mikrofibry, aż będą względnie suche. Kiedy Twoje włosy będą lekko wilgotne (lecz nie mokre), rozczesz je przy pomocy grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Nigdy nie rozczesuj wilgotnych włosów szczotką – szczotka może połamać włosy i sprawić, że po wyschnięciu będą się puszyć. Następnie nałóż na włosy wygładzające serum lub żel (mniej więcej od wysokości ucha, po same końce), delikatnie przeczesując pasma palcami.

Podziel włosy na dwie sekcje, następnie upnij obie partię włosów w dwa koki na czubku głowy (zamiast gumek do włosów lepiej użyć wsuwek – gumki mogą pozostawić nieestetyczne ślady na włosach). Pozwól włosom przeschnąć, podczas gdy będziesz się ubierać i nakładać makijaż. Następnie rozpuść włosy i pozwól im naturalnie wyschnąć – możesz w międzyczasie przygotować i zjeść śniadanie. Gdy włosy będą już suche, nawiń górną warstwę na grube wałki, spryskaj odrobiną lakieru i pozostaw na kilka minut. Gotowe – naturalna objętość bez użycia wysokiej temperatury, która niszczy włosy.

Jeżeli Twoje włosy są falowane...
Trzymaj się z daleka od prostownicy! Postaraj się polubić naturalną teksturę swoich włosów. Zanim zaczniesz układać włosy, umyj je wygładzającym szamponem, który nie tylko wyrówna strukturę Twoich włosów, ale też sprawi, że fale będą bardziej wyraziste. Możesz zacząć przeczesywać włosy palcami jeszcze pod prysznicem – jest to lepsze rozwiązanie niż rozczesywanie fal przy pomocy szczotki czy grzebienia.

Kiedy Twoje włosy są jeszcze bardzo mokre, wetrzyj w nie piankę lub mus podkreślający skręt. Następnie pochyl głowę w dół i delikatnie osusz włosy ręcznikiem z mikrofibry, jednocześnie ugniatając pasma od końcówek po nasadę. Upnij włosy w kok, zabezpiecz go spinkami i zajmij się innymi porannymi czynnościami. Kiedy Twoje włosy będą jeszcze lekko wilgotne, delikatnie spryskaj je lakierem, aby uniknąć efektu puszenia – i to wszystko, piękne fale gotowe. Możesz wyjść z domu z perfekcyjną fryzurą.

Jeżeli Twoje włosy są kręcone...
Umyj włosy szamponem wygładzającym lub specjalnym szamponem do włosów kręconych, następnie nałóż odpowiednią odżywkę i jeszcze pod prysznicem przeczesz włosy palcami. Kiedy włosy są jeszcze bardzo mokre, nałóż żel lub krem do włosów kręconych. Tego rodzaju produkt sprawi, że Twoje loki będą miały ładny skręt i nie będą się puszyły. W jaki sposób go nałożyć? Rozetrzyj produkt w dłoniach i wmasuj go we włosy, pasmo po paśmie, delikatnie je ugniatając od końcówek po nasadę. Dzięki temu będą ładnie się układać, przestaną się puszyć, a skręt będzie bardziej wyrazisty. 

Zacznij ponownie ugniatać włosy, tym razem przez ręcznik z mikrofibry. Nałóż krem do loków i upnij włosy wysoko na czubku głowy, zabezpieczając je gumką-sprężynką. Przed wyjściem z domu rozpuść włosy i pozwól swoim lokom swobodnie opaść. Nie dotykaj włosów – w ten sposób unikniesz efektu puszenia i Twoje loki pozostaną sprężyste przez cały dzień.

Jeżeli masz włosy o bardzo mocnym skręcie...
Umyj włosy szamponem Pantene Pro V Intensywna regeneracja 3 w 1 , następnie nałóż odżywkę (możesz nie spłukiwać jej do końca). Przeczesz włosy palcami i podziel je na cztery sekcje: tył, górę i dwie sekcje boczne. Upnij poszczególne sekcje na czubku głowy – najlepiej, jeśli będziesz wcierać żel do stylizacje po kolei, zaczynając od tylnej sekcji, następnie przechodząc do sekcji bocznych, a kończąc na sekcji górnej. Żel podkreśli skręt i zapobiegnie puszeniu się włosów. 

Nie używaj szczotki – nakładaj żel palcami od nasady aż po końce „rozciągając” pasma (najlepiej zrobić to, kiedy włosy są jeszcze mokre).

Użyj ręcznika papierowego, aby odcisnąć z włosów nadmiar wody i powtórz wszystkie czynności na pozostałych partiach włosów. Jeżeli Twoje włosy są wyjątkowo gęste, upnij je wysoko, aby mogły dobrze wyschnąć również u nasady. Przed wyjściem z domu spryskaj włosy sprayem nawilżającym i ostatni raz skręć włosy na palcach. Wyglądasz pięknie!

Jeśli masz krótkie włosy...
Krótkie włosy mogą wyglądać świetnie, jeśli nadasz im odpowiednią teksturę. Kiedy włosy są jeszcze mokre, spryskaj pasma solą morską do włosów lub nałóż krem do stylizacji. Przeczesz włosy palcami, ułóż fryzurę wedle własnego uznania i pozwól włosom całkowicie wyschnąć, podczas gdy Ty wykonujesz pozostałe poranne czynności. Kiedy włosy są już suche, pochyl głowę i potrząśnij włosami. Jeżeli potrzebujesz więcej objętości, ponownie spryskaj włosy solą morską w sprayu, nastrosz palcami swoją fryzurę i jesteś gotowa do wyjścia!

Chcesz podzielić się swoimi sposobami na stylizację włosów bez suszarki? Zrób to tutaj!