Pełne objętości, gęste włosy na wyciągnięcie ręki!


Uroda
21/09/2020
Gęste włosy to gwarancja efektownego wejścia. Martwisz się, że Twoje włosy są cienkie? Nic straconego, one też mogą wyglądać na gęste. Podpowiemy Ci, jak możesz w pięciu krokach ułożyć swoje cienkie włosy, aby dodać fryzurze objętości.

Nie musisz ryczeć jak lwica, żeby zwrócić na siebie uwagę. Wystarczy, że będziesz stosować odpowiednią pielęgnację i stylizację włosów, która pozwoli Ci w mgnieniu oka wyczarować bujną fryzurę. Czas na lwią grzywę!

Efekt gęstych włosów, krok nr 1: Szampon i odżywka zwiększające objętość

Efekt lwiej grzywy rozpoczyna się już w momencie, kiedy myjesz swoje włosy, a dokładniej: w momencie, gdy wybierasz dla siebie szampon. Szczególnie jeśli masz cienkie włosy, stosuj szampon zwiększający objętość, taki jak szampon Pantene Full & Vibrant, aby dodać fryzurze objętości:
  • Szampony zwiększające objętość sprawiają, że włosy stają się trochę bardziej szorstkie, dzięki czemu nie wyglądają na oklapnięte.
  • Warstwa polimerowa tworząca się wokół każdego włosa sprawia, że wyglądają na grubsze.
  • Łagodne środki powierzchniowo czynne chronią włosy nawet przy częstym myciu.
Odżywka zwiększająca objętość, taka jak odżywka Pantene Full & Vibrant, odżywia i ułatwia rozczesywanie włosów, a przy tym ich nie obciąża. Najlepiej stosuj szampon i odżywkę zwiększającą objętość z tej samej serii, gdyż idealnie się wzajemnie uzupełniają. Jeśli masz cienkie włosy, zawsze nakładaj odżywkę tylko na same końce, a nie u nasady. Nie zapominaj też o dokładnym spłukaniu produktu.

Efekt gęstych włosów, krok nr 2: Stylizacja przed suszeniem

Po umyciu włosów, kiedy są jeszcze wilgotne, wmasuj u nasady odrobinę pianki do stylizacji zwiększającej objętość. Dzięki temu Twoje włosy lekko się uniosą i nie będą sprawiały wrażenia oklapniętych. Aby uzyskać efektowną fryzurę przypominającą lwią grzywę, podziel włosy na szerokie pasma, wmasuj piankę na całej długości włosów, a następnie nawiń je na grube wałki. Po zdjęciu wałków, roztrzep delikatnie włosy i przeczesz pasma palcami.

Porada: Zmień od czasu do czasu miejsce, w którym robisz przedziałek, aby włosy podniosły się u nasady. Wystarczy centymetr w prawo bądź w lewo.

Efekt gęstych włosów, krok nr 3: Suszenie włosów pozwalające uzyskać efekt lwiej grzywy

Na początek zacznij suszyć włosy od góry aż będą prawie suche, najlepiej w kierunku odwrotnym do kierunku ich wzrostu, co dodatkowo podniesie je u nasady. Teraz możesz ułożyć fryzurę:
  • Jeśli masz proste włosy, nawiń każde pasmo na dużą okrągłą szczotkę pod kątem około 90 stopni od głowy. Susz włosy suszarką skierowaną pod kątem, zaczynając od dołu przy nasadzie włosów i pociągając szczotkę powoli ku ich końcom, jednocześnie kierując strumień powietrza z suszarki w tym samym kierunku. Najlepiej sprawdzi się tu suszarka z wąskim koncentratorem. Jeśli masz krótkie włosy, wybierz mniejszą szczotkę do układania.
  • Aby uniknąć uszkodzenia włosów w wyniku przegrzania, stosuj szczotkę do włosów bez metalu.
  • Suszarka z dyfuzorem zwiększa objętość kręconych włosów, a jeśli masz proste włosy, dyfuzor lekko je pofaluje.
  • Pozwól włosom chwilę ostygnąć zanim je uczeszesz, dzięki temu fryzura się nie rozpadnie.

Efekt gęstych włosów, krok nr 4: Utrwalanie dla jeszcze większej objętości

Możesz utrwalić fryzurę lakierem zwiększającym objętość. Pamiętaj, żeby nie rozpylać lakieru od góry głowy, a wyłącznie aplikować na końcówki od dołu kierując się do góry. Dzięki temu włosy będą wyglądały na gęste nie tylko u nasady, ale również na końcach. Jeśli masz długie włosy, możesz unieść pasma i spryskać je od dołu. Dla jeszcze lepszego efektu, delikatnie utapiruj włosy u nasady. Unieś górną warstwę włosów i delikatnie zaczesz je na utapirowaną partię.

Efekt gęstych włosów, krok nr 5: Szybka stylizacja á la lwia grzywa

Twoje włosy oklapły, a Ty nie masz zbyt wiele czasu, żeby je ułożyć? Suchy szampon przyjdzie Ci szybko z pomocą: unieś delikatnie włosy lub przytrzymaj nad głową dłuższe pasma, a następnie spryskaj je suchym szamponem i wmasuj go u nasady. Jeśli nałożyłaś za dużo suchego szamponu, szybko przesusz włosy suszarką. Tak samo jak wszystkie pudry, suche szampony pochłaniają nadmiar sebum, zwiększając dodatkowo objętość włosów.