Problem łupieżu i swędzenia skóry głowy


Uroda
2/07/2021
Dokucza Ci swędzenie skóry głowy oraz łupież? Wejdź na naszą stronę i poznaj źródło problemu i najbardziej skuteczny sposób, który Cię od niego uwolni.

Od łupieżu do bólu głowy, istnieje wiele różnych przyczyn powodujących wrażliwą skórę głowy, jak również łupieżu. Jednak zanim zaczniesz się z nimi rozprawiać, koniecznie odkryj źródło dolegliwości.

Problem: Nadmierne wydzielanie sebum lub drożdżaki

Łupież to stosunkowo powszechna i niegroźna przypadłość, która powoduje złuszczanie się białych płatków skóry powodując, że skóra głowy staje się sucha i swędząca. Łupież jest skutkiem wielu czynników, wśród których mogą znaleźć się zbyt intensywne namnażanie się drożdżaków, infekcje grzybicze, bądź też wypryski.

Porada:

Najbardziej skuteczne przeciwdziałanie polega na stosowaniu specjalistycznych szamponów przeciwłupieżowych. W przypadku uciążliwego łupieżu, eksperci Head & Shoulders opracowali szampon Instant Relief, który z odpowiednią siłą przywraca zdrową skórę głowy bez konieczności wizyty u lekarza.

Problem: warunki atmosferyczne

Podczas, gdy częstą przyczyną łupieżu może być nadmierne wydzielanie sebum, również zmiany środowiskowe mogą przyczyniać się do wysuszania i zwiększania swędzenia skóry. Zimne powietrze oraz centralne ogrzewanie mogą wysuszać skórę, która staje się skłonna do złuszczania.

Porada:

Unikaj zbyt gorącej wody pod prysznicem, a w okresie zimowym rzadziej myj włosy, tak aby naturalne substancje zapewniały skórze głowy odpowiednie nawilżenie. Chłodniejsza woda oraz produkt w sprayu z filtrem ochroni skórę głowy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W czasie dni spędzanych na słońcu koniecznie chroń głowę odpowiednim nakryciem.

Problem: Twoja fryzura

Podobnie jak pogoda, również ciepło pochodzące z Twojej suszarki lub prostownicy może przyczyniać się do nasilenia swędzenia skóry głowy.

Porada:

Postaraj się suszyć włosy w naturalny sposób, co zapewni skórze głowy odrobinę wytchnienia lub prostuj jedynie same końcówki (po zastosowaniu produktu w sprayu chroniącego je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych) i trzymaj z dala od swojej wrażliwej skóry głowy inne urządzenia do styli włosów. Szampon Head & Shoulders Repair & Care został specjalnie opracowany, aby zapewnić Ci włosy wolne od łupieżu, a ponadto jest bardzo łagodny i może być stosowany w przypadku farbowanych, jak również poddanych stylizacji włosów.

Problem: Czynniki drażniące oraz reakcje alergiczne

Możesz cierpieć z powodu zapalenia skóry (stanu zapalnego skóry, który może objawiać się wysypką i łuszczeniem się) lub wyprysków, które są potencjalnie spowodowane przez szeroką gamę chemicznych czynników drażniących. Jeżeli tak jest w Twoim przypadku, możesz także mieć zaczerwienione, swędzące plamy dokoła brwi, na twarzy lub szyi. Kosmetyki oraz produkty do farbowania włosów, a nawet środki do prania mogą powodować reakcję alergiczną.

Porada:

Zacznij proces eliminowania produktów, które mogą powodować reakcję alergiczną od proszku do prania ubrań i dokonaj analizy stylu swojego życia, aby odkryć źródło problemu. Jeżeli to nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, zasięgnij porady dermatologa, dzięki czemu poznasz przyczynę alergii.

Problem: Bóle głowy oraz niepokój

Bóle głowy, od napięć do migren, mogą pojawiać się równocześnie z wrażliwością skóry głowy, bólem oraz uczuciem napięcia. Swędzenie skóry głowy może być spowodowane przez stres oraz niepokój. Podczas, gdy badania nie wyjaśniają, dlaczego niepokój jest połączony ze swędzącą skórą głowy, jedną z możliwości może być wpływ, jaki wywiera on na poziom hormonów.

Porada:

Wiemy, że łatwiej jest powiedzieć niż zrobić, ale postaraj się ograniczyć ilość stresujących sytuacji w swoim życiu i zwiększyć możliwości relaksu - medytacja oraz joga to dwie świetnie propozycje.

Problem: Infekcja

Istnieje prawdopodobieństwo, że możesz cierpieć z powodu zapalenia mieszków włosowych. Jeżeli masz małe, strupki na skórze głowy lub dokucza Ci swędzenie, opuchlizna lub ropień, bądź też, gdy skóra jest ciepła w dotyku, możesz zmagać się z zapaleniem mieszków włosowych, czyracznością albo czyracznością mnogą.

Porada:

Jeżeli cierpisz z powodu jednej z powyższych przypadłości lub łuszczenie skóry nie ustępuje, zasięgnij porady lekarza, który może zalecić leczenie przy miejscowym zastosowaniu kremu lub antybiotykoterapię. Alternatywnie może okazać się, że niewielkie płatki są objawem wszawicy. Jest to wysoce prawdopodobne w sytuacji, gdy masz dzieci w wieku szkolnym, ponieważ wszawica bardzo łatwo przenosi się z dziecka na dziecko. Bardzo ważne jest, aby szybko zastosować odpowiednie leczenie, ponieważ oprócz tego, że bardzo łatwo można zarazić się wszawicą, to pasożyty żerują na Twoim ciele przez około miesiąc. Łatwo pozbędziesz się tej przypadłości, dzięki środkom sprzedawanym bez recepty. 

Przeczytaj niniejszy artykuł, aby poznać więcej porad związanych z pielęgnacją skóry głowy.

Czy o czymś nie napisaliśmy? Podziel się z nami sposobami na suchą, swędzącą skórę głowy, korzystają z funkcji poniższego komentarza. Więcej porad dotyczących przyczyn i sposobów leczenia suchej skóry głowy znajdziesz na stronie
Head & Shoulders.