5 prostych sposobów na tłuste włosy | Everydayme


Uroda
5/02/2021
Masz tłuste, zniszczone włosy? A może nie masz czasu? Nasz poradnik zawiera 5 szybkich i prostych sposobów, by cieszyć się piękną fryzurą przez cały dzień.

1. Nie przyczyniaj się do zwiększenia wydzielania sebum 

Przetłuszczanie włosów może mieć podłoże genetyczne - czy włosy Twoich rodziców też dość szybko wyglądały niezbyt atrakcyjnie? Włosy przetłuszczają się również na skutek zbyt częstego szczotkowania oraz dotykania, co stymuluje pracę gruczołów łojowych, które produkują więcej sebum będącego naturalnym czynnikiem chroniącym skórę głowy oraz włosy przed uszkodzeniami. Gruczoły łojowe niektórych ludzi pod wpływem ciepłej pogody mogą również stać się bardziej aktywne. Bardzo ważne jest regularne mycie włosów. Zdaniem ekspertów trzy razy w tygodniu w zupełności wystarczy. Codzienne mycie włosów pozbawia je naturalnego nawilżenia, co wzmaga produkcję sebum, które sprawia że włosy się przetłuszczają. Szampon przeciwłupieżowy taki jak Head & Shoulders Citrus Fresh, z formułą głęboko oczyszczającą włosy, został specjalnie opracowany, by dzięki cytrusowym ekstraktom skutecznie oczyszczać skórę głowy. Jeżeli używasz odżywki do włosów nakładaj ją tylko od połowy długości, aż po końce. W ten sposób nie będzie obciążać włosów u nasady i przyczyniać się do ich szybszego przetłuszczania.

2. Zainwestuj w ładny, jedwabny szal

Wyszczotkuj włosy i uczesz je w nisko upiętego kucyka. Następnie załóż na głowę ładny szal i zawiąż go z tyłu głowy pod kucykiem lub skręć jego końce i zawiąż je na czubku głowy.  W razie potrzeby przypnij szal wsuwkami. Wraz z upływem dnia kosmyki włosów, które będę wystawały spod szala sprawią, że Twój wygląd stanie się bardzo naturalny, wręcz artystyczny. Po prosty piękny!

3. Uczesz kok upięty w połowie wysokości głowy 

To super sposób na przemianę pozbawionych życia włosów w wyszukaną fryzurą, która sprawdzi się zwłaszcza w czasie, kiedy jesteś w ciągłym pośpiechu pomiędzy szkołą, a pracą. Zniszczone włosy dostaną swoją drugą szansę. Będziesz potrzebowała jedynie grzebienia lub szczotki oraz gumki. Oddziel górną część włosów i delikatnie je przeczesz. Zakręć włosy, formując z nich kok i zwiąż go gumką. W ten sposób ukryjesz przetłuszczone u nasady włosy i będziesz mogła pochwalić się pięknymi, lśniącymi kosmykami. 

4. Zaprzyjaźnij się z suchym szamponem

Tajemnica suchego szamponu to skrobia, która pochłania nadmiar sebum, zamiast pozbawiać włosy naturalnego nawilżenia. Dlaczego jeszcze suche szampony są tak popularne? Są bardzo szybkie i wygodne w użyciu. Palcami przeczesz włosy, rozpyl suchy szampon u nasady włosów, a następnie dokładnie rozprowadź go palcami. Dzięki temu uzyskasz dodatkową objętość. Włosy przypnij wsuwkami dla uzyskania niegrzecznego wyglądu w stylu boho.

5. Zapleć warkocz

Jest to propozycja idealna dla tych kobiet, które mają długie włosy i niewiele czasu na ich częstą pielęgnację i stylizacje. Doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy włosy są odrobinę przetłuszczone. Wyszczotkuj włosy i zrób przedziałek, tak by powstały dwie kitki. Zapleć każdą z kitek i zwiąż gumką, a następnie delikatnie „roztrzep", by nadać im objętość. Warkocze przypnij na czubku głowy - możesz sprawdzić czy ładniej będziesz wyglądać, gdy warkocze ułożysz obok siebie czy też, kiedy skrzyżujesz je ze sobą.

Jakie są Twoje sposoby na skuteczną pielęgnację przetłuszczających się włosów?

Skorzystaj z funkcji komentarza i podziel się z nami swoimi poradami.