Zadbana broda: jak ją przycinać i stylizować


Uroda
20/10/2020
Broda nadal nie wychodzi z mody, pamiętaj tylko, że należy o nią dbać! Na szczęście z naszymi wskazówkami pielęgnacja brody to nic trudnego.

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na noszenie brody. Twarz może zdobić broda, wąsy lub trzydniowy zarost. Zadbany zarost stanowi wyraz indywidualnej osobowości. Zarost może również podobać się kobietom, o ile jest dobrze wystylizowany. Dzięki naszym wskazówkom i produktom do pielęgnacji brody będziesz dobrze i stylowo wyglądać.  

Misja zadbana broda, wskazówka nr 1: codziennie dokładnie myj zarost

Nie wolno zapominać o codziennym myciu zarostu. W ciągu dnia między włosami na brodzie odkładają się: pot, martwe komórki naskórka i resztki jedzenia. Jest to niehigieniczne i może podrażniać skórę twarzy. Dlatego mycie zarostu powinno być stałym punktem dnia, najłatwiej oczywiście myć zarost pod prysznicem. W tym celu stosuj szampony do brody. Od czasu do czasu możesz zastosować również balsam do brody. Po umyciu wysusz brodę, żeby się nie rozdwajała.

Misja zadbana broda, wskazówka nr 2: zadbaj o kształt brody – trymowanie i konturowanie

O wychodowaną brodę trzeba regularnie dbać: postrzępiona, długa broda czy bezkształtne wąsy wyglądają mało atrakcyjnie. Żeby zarost nie wymknął się spod kontroli i był idealnie wystylizowany, trzeba go regularnie trymować. Trzydniowy zarost i dłuższe brody można dowolnie trymować, wystarczy do tego maszynka do golenia z trymerem Gillette Fusion ProGlide 3 w 1. Trzy wymienne nasadki zapewniają zadbany wygląd i pozwalają na precyzyjne zaznaczenie konturów zarostu. Główka wyposażona w ostrza Fusion ProGlide Power zapewnia gładkie, dokładne i niezwykle komfortowe golenie.

Nie zapomnij o konturowaniu brody. Jeżeli nadamy brodzie wyraźny kształt, automatycznie będzie wyglądała na zadbaną. Jak to zrobić:

  • Dla uzyskania wyjątkowej precyzji stosuj maszynkę do brody lub golarkę z jednym ostrzem. Podpowiadamy kilka sposobów, jak uniknąć podrażnienia skóry i wrośniętych włosków. 
  • Aby chronić skórę, staraj się golić bardzo dokładnie, a przed konturowaniem zastosuj niepieniący żel na oczyszczoną skórę. Wypróbuj żel do golenia Gillette Fusion Hydra do skóry wrażliwej.
  • Użyj ostrza do konturowania i przytnij wystające włosy zarostu.
  • Po trymowaniu umyj twarz ciepłą wodą i zastosuj balsam po goleniu, taki jak balsam Gillette SERIES do skóry wrażliwej. To ostatni krok, Twoja broda jest zadbana i znów świetnie wygląda!
  • Jeśli chcesz, możesz nałożyć na oczyszczoną skórę kilka kropel olejku do brody i zostawić na około dwie minuty.

Misja zadbana broda, wskazówka nr 3: ujarzmij brodę perfekcyjną stylizacją

Wąsy to prawdziwe wyzwanie, ale mamy na to radę! Możesz nad nimi zapanować i zadbać o brodę:
  • Olejek do brody – jeśli chcesz, żeby zarost był miękki i delikatniejszy, stosuj odpowiedni olejek do pielęgnacji brody! Olejek nawilża włosy i skórę pod zarostem oraz sprawia, że broda wygląda na zadbaną i zdrową. Wystarczy, że wmasujesz go dwa razy dziennie!
  • Przeczesuj brodę grzebieniem – czesanie to ważna część codziennej rutyny. Do krótkiej brody należy stosować specjalne szczotki, które również masują skórę. Dłuższe, pełniejsze brody należy czesać grzebieniem. Czesanie nadaje brodzie odpowiedni kształt i pozwala zauważyć dłuższe, wystające włosy oraz ukryć miejsca, w których zarost jest zbyt krótki. Szczotka i grzebień pozwalają też dokładnie rozprowadzić olejek do brody. W efekcie Twoja broda będzie idealnie zadbana.
  • Wygładzaj brodę i nadaj jej kształt – jeśli masz długą brodę, która mimo szczotkowania nie chce trzymać fasonu, postaraj się ją wygładzić, na przykład z pomocą suszarki do włosów i okrągłej szczotki. Pamiętaj, żeby nie ustawiać zbyt wysokiej temperatury, żeby włosy na brodzie nie były przesuszone. Na koniec nałóż balsam do brody, który działa podobnie jak olejek, ale jest mocniejszy