Domowe zabiegi kosmetyczne na twarz


Uroda
9/10/2018
Twoja skóra jest szara i matowa? Popraw jej wygląd dzięki prostemu zabiegowi kosmetycznemu, opisanemu krok po kroku.

Zabieg kosmetyczny jest świetnym sposobem na poprawienie wyglądu cery, ale długotrwałe efekty zapewnia jedynie odpowiednia codzienna pielęgnacja skóry i stosowanie dobrego kremu chroniącego przed słońcem.

Krok 1 - Podwójne oczyszczanie
Moment oczyszczania koniecznie wykorzystaj na wykonanie pobudzającego masażu twarzy. Aby dokładnie usunąć makijaż i zabrudzenia ze skóry zawsze oczyszczaj ją dwa razy. W seriach kosmetyków oczyszczających masz zazwyczaj do wyboru żel lub mleczko oczyszczające, które usuwają makijaż i zanieczyszczenia. Pamiętaj, aby przed ich nałożeniem zwilżyć skórę wodą. Zarówno żele jak i mleczka najlepiej jest aplikować i rozmasowywać wilgotnymi dłońmi. W drugim etapie oczyszczania, użyj wacika nasączonego tonikiem odpowiednim do rodzaju skóry, aby usunąć pozostałości makijażu i produktu oczyszczającego oraz odświeżyć skórę. Podczas oczyszczania nie zapominaj o szyi i dekolcie.

Krok 2 - Głębokie oczyszczanie (peeling)
Peeling usuwa zalegające na powierzchni martwe komórki naskórka, dzięki czemu skóra wygląda bardziej promiennie, a kolejno użyte produkty pielęgnacyjne mogą wnikać w nią skuteczniej. Wybierz peeling, który nadaje się do Twojego rodzaju skóry i jej aktualnych potrzeb - gruboziarnisty, jeżeli jest normalna, ewentualnie tłusta lub mieszana, ale nie wrażliwa; kremowy, drobnoziarnisty, jeżeli jest delikatna; chemiczny (np. z kompleksem salicylowym) lub enzymatyczny, jeżeli jest wrażliwa bądź problematyczna. Doskonale sprawdzają się tzw. peelingi mieszane - zawierające w składzie zarówno delikatne kwasy, jak i drobne granulki złuszczające.


Krok 1


Krok 2

Krok 3 - Ciepły kompres
Zmocz myjkę do twarzy ciepłą wodą i przyłóż na kilka chwil do skóry, aby pobudzić krążenie i delikatnie rozszerzyć pory. Zetrzyj dokładnie pozostałości kosmetyku złuszczającego.

Krok 4 - Maseczka
Nałóż maseczkę, wybierając nawilżającą, ujędrniającą, stymulującą, wygładzającą lub odżywczą, w zależności od tego, czego najbardziej potrzebuje Twoja skóra. Pozostaw maseczkę na twarzy przez ok. 10-15 minut. To dobra okazja, by poleżeć w wannie, w aromatycznej kąpieli. Połóż na powieki waciki nasączone łagodnym tonikiem bezalkoholowym. Relaksuj się przez te kilkanaście minut, następnie zmyj maseczkę.


Krok 3


Krok 4

Krok 5 - Serum i krem
Na koniec nałóż serum i krem na dzień lub na noc, a także krem lub żel pod oczy. Postaraj się wmasowywać je delikatnie w skórę do momentu wchłonięcia. Jeżeli wykonujesz ten zabieg w ciągu dnia, nie zapomnij o ochronie przed słońcem. Twoja skóra powinna być teraz orzeźwiona, gładka i promienna.


Krok 5