Domowe maseczki na twarz


Uroda
5/02/2021
Jeszcze nie zdążyłaś zapomnieć o młodzieńczym trądziku, a już podczas wieczornej toalety dostrzegasz pierwsze zmarszczki? Z wiekiem nasza skóra traci swą elastyczność, a zmarszczki stają się widocznym dowodem na to, że przybywa nam lat. Aby się przed tym uchronić powinnaś przejrzeć zawartość swojej... kuchni! Prawidłowe odżywanie naszej cerze mogą zapewnić produkty z Twojej lodówki.

1. Jogurt naturalny - nie tylko świetnie dba o naszą figurę, ale może także dobrze odżywiać naszą cerę. Delikatnie nakładaj go na twarz przed pójściem spać, poczekaj aż całkowicie wsiąknie, a następnie usuń jego resztki za pomocą okrężnych ruchów i przemyj twarz ciepłą wodą. Efekt gwarantowany!

2. Truskawki - królują wśród letnich owoców, jednak mało kto wie, że świetnie działają także na kondycję naszej skóry! 6 dużych truskawek wrzuć do miseczki i dodaj łyżkę oleju sojowego. Wszystko rozgnieć, aby uzyskać gładką papkę. Nałóż ją na 20 minut na twarz, a następnie delikatnie zmyj ciepłą wodą!

3. Czekolada - zaskoczenie? Ta, która nie ułatwia nam walki o szczupłą sylwetkę, świetnie pomaga naszej cerze. Zetrzyj dwie łyżeczki ciemnej czekolady, zmieszaj z łyżką kakao, dodaj dwie łyżeczki serka homogenizowanego i szczyptę cynamonu, wstaw do kąpieli wodnej i mieszaj aż powstanie gęsta papka. Po wystygnięciu nałóż na 20 minut na twarz, a następnie delikatniej zmyj. Uwaga - może wyzwalać hormon szczęścia :)