Broda u faceta - tak czy nie?


Uroda
8/03/2024
Czy Twój mężczyzna zastanawia się, czy powinien golić brodę? Przedstaw mu argumenty za i przeciw zapuszczaniu brody. Znajdziesz je tutaj!

Argumenty za:

  1. Broda ogrzeje go w chłodne dni. Podczas gdy my, kobiety owijamy się szalikami, brodacze chodzą po ulicach jak gdyby nigdy nic.
  2. Mężczyzna z brodą wygląda poważniej, bardziej męsko i charyzmatycznie. Ale, ma się rozumieć, mowa o ładnej zadbanej brodzie, a nie sterczącej na wszystkie strony szorstkiej szczotce. Z tego też powodu o brodę należy dbać, nadając jej odpowiedni kształt. Jeżeli Twój ukochany zdecyduje się jednak zapuścić brodę, to problem wyboru prezentu masz już z głowy: przy najbliższej okazji podaruj mu golarkę Braun Series, zapewniającą maksymalnie dokładne golenie.
  3. Broda pomoże ukryć niedoskonałości cery i skorygować kształt twarzy. Odpowiedni kształt brody może sprawić, że twarz stanie się wizualnie okrąglejsza lub wręcz przeciwnie - bardziej pociągła; broda pomoże ukryć drugi podbródek, a także podkreśli lub ukryje kości policzkowe.
  4. Broda i wąsy są pomocne przy alergiach. Wąsy filtrują powietrze i nie przepuszczają pyłków ani innych alergenów.
  5. Broda chroni przed słońcem i pomaga skórze zachować naturalną równowagę.

Argumenty przeciw:

  1. Wiele firm wymaga od swoich pracowników, by byli zawsze gładko i czysto ogoleni. Pewne ograniczenia dotyczą również sportowców, strażaków i policjantów.
  2. Broda kłuje. I tu decyzja należy do Ciebie: czy chcesz całować się z brodaczem, czy też nie.
  3. Mężczyźni z brodą częściej budzą podejrzenia. Poza tym, jeżeli na zdjęciu paszportowym Twój mężczyzna nie ma brody, może zostać poddany dłuższej i bardziej wnikliwej kontroli podczas przekraczania granicy.
  4. Małe dzieci często boją się brodatych mężczyzn - na ich widok zaczynają płakać i chowają się.
  5. Broda wymaga skrupulatnej pielęgnacji. Tak się tylko wydaje, że broda zwalnia z obowiązku golenia się. Trzeba ją regularnie wyrównywać i pielęgnować, co zajmuje o wiele więcej czasu.

Rozważcie wszystkie za i przeciw i podejmijcie decyzję!