Jak zmienić swój styl ubierania


Uroda
9/10/2018
Jeśli czujesz, że Twój styl utknął w miejscu – najwyższy czas na zmiany. Nie musisz wydać fortuny, aby Twoje stylizacje stały się trendy.

Praktyczne porady dla kobiet, które chcą wykreować nowy styl:

Pierwszym krokiem do zmiany wizerunku jest wybór elementów garderoby, które trzeba zmienić. Wybierz trzy elementy garderoby, które naprawdę lubisz i trzy, których nie znosisz i zastanów się dlaczego te pierwsze lubisz, a tych drugich nie. Zastanów się, które części ciała chcesz wyeksponować, np. zgrabne nogi, piękny dekolt, lub kształtne pośladki, a które wolisz ukryć. Następnym krokiem będzie zastosowanie tej wiedzy przy zakupach ubrań.

Przeprowadź badania

Jeśli wciąż kupujesz takie same ubrania prawdopodobnie jesteś typem powtarzacza i nie przyszło ci do głowy by wykorzystać najnowsze trendy w modzie. Kup kilka magazynów o modzie i wytnij kilka wizerunków, które ci się podobają.

Następnie ponownie przejrzyj magazyn, ale tym razem skup się na ubraniach, które już wcześniej zwróciły twoją uwagę i które najlepiej podkreślą najpiękniejsze partie twojego ciała.

Na koniec przejrzyj magazyn po raz trzeci i wybierz kilka ekstrawaganckich elementów, których normalnie byś nie założyła. Jeśli przymierzysz kilka z tych strojów na następnych zakupach, z pewnością będziesz zaskoczona w jak wielu ubraniach, których wcześniej byś nie założyła, będziesz świetnie wyglądać. Masz już plan i ruszaj na zakupy!

Noś wzorki!

Ubrania we wzory to świetny sposób na odmianę garderoby. Jeśli dotychczas nosiłaś ubrania jednokolorowe, odśwież swoją szafę kilkoma wzorzystymi kreacjami, które całkowicie cię odmienią. Gdy jesteś zupełnie nieprzyzwyczajona do noszenia kolorowych ubrań, wybierz na początek kilka dobrze wyglądających wzorzystych strojów, które będziesz zestawiać ze strojami jednokolorowymi. Lepiej zacząć od bluzki lub jednoczęściowej sukienki niż od bardziej ekstrawaganckich spodni. Osoby bardziej zachowawcze mogą wybrać mniejsze dodatki, takie jak kolorowa opaska na włosy.

Nie przesadzaj!

Wygląd należy zmieniać stopniowo. Nie wymieniaj swojej całej garderoby za jednym razem. Po prostu odśwież swój styl: kup kilka modnych ubrań, które będziesz łączyć ze swoimi ulubionymi. Jeśli nosisz tylko spódnice do kolan, kup krótszą spódnicę w tym samym stylu albo trzymaj się tej długości, ale kup jedną sukienkę w zupełnie odmiennym fasonie.

Jeśli w twojej letniej garderobie dominują szorty i bluzki, w chłodniejsze jesienne i zimowe miesiące noś workowate spodnie, które pozwolą ci zachować poczucie wolności i swobody. Takie spodnie łącz z marynarką.

Dodatki to podstawa!

Dodatki wiodą prym w odświeżaniu wizerunku. Może się okazać, że na dodatki wydasz więcej niż na ubrania. Jeśli na przykład kupisz gustowny ciuch za kilkadziesiąt złotych, możesz dodać mu splendoru łącząc z paskiem za dwieście złotych. Będziesz zaskoczona jak długo gustowny naszyjnik będzie w dobrym stanie i jak długo twój pasek pozostanie modny.