Jak wykorzystać ciepłe barwy w stylizacjach


Uroda
5/02/2021
Koniec z ponurymi szarościami! Żółty, pomarańczowy, czerwony - ciepłe barwy w stylizacjach na co dzień.

Barwy ciepłe są uznawane za kolory działające pobudzająco i optymistycznie. Dodają energii i urozmaicają nasze stylizacje. Pokazujemy, jak wpleść żółty, pomarańczowy i czerwony do zestawień na co dzień i do pracy, tak by wyglądać elegancko i profesjonalnie.

Żółty

Klasyczny dress code, w którym jedynymi dozwolonymi kolorami były biel, czerń, granat i odcienie szarości, już dawno temu odszedł w niepamięć. Współcześnie w większości biur ubrania o intensywnych barwach są na porządku dziennym, a stylizacje tworzone z ich udziałem nikogo nie dziwią. Ważne jest jednak, aby służbowy wygląd nadal pozostawał elegancki i skutecznie świadczył o naszym profesjonalizmie. Inaczej jest z zestawieniami na co dzień, gdzie możemy swobodnie otulać się ciepłymi swetrami oversize z miękkich tkanin wełnianych w kolorze ciepłych brązów, żółci.

W pierwszym zestawie łączymy gustowną, żółtą bluzkę z szarą spódnicą o stosownej długości i żakietem łączącym w sobie obie barwy. Torebka i szpilki w słonecznym odcieniu dodatkowo ożywiają całą stylizację i pokazują, że nie boimy się odważnych rozwiązań. Kolor żółty rozjaśnia myślenie i poprawia koncentrację, dlatego kiedy czujesz się zmęczona i rozkojarzona wybieraj ubrania właśnie w tym odcieniu.

Pomarańczowy

Komponowanie stylizacji w oparciu o intensywne barwy to domena pewnych siebie kobiet. Jeśli chcesz pokazać, że nie boisz się nieszablonowych rozwiązań i masz odwagę wychodzić poza utarte schematy, postaw na ubrania w żywych kolorach. W tym wypadku świetnie sprawdzi się pomarańczowy, który w połączeniu z czernią będzie wyglądał stylowo i elegancko.

Do naszego drugiego zestawu wybieramy klasyczny żakiet oraz pomarańczową sukienkę. Stylizację uzupełniliśmy czarnymi szpilkami (must-have każdej kobiety) oraz gustownym szalem idealnie wpisującym się w całościową kolorystykę. Dodatkowo dobieramy złotą biżuterię, która podkreśla elegancki wymiar naszej kreacji, oraz unikatową torebkę. Kolor pomarańczowy podnosi poczucie własnej wartości i dodaje otuchy, dlatego wybieraj go szykując się na ważną rozmowę.

Czerwony

Służbowy wygląd powinien świadczyć o naszym charakterze i być wyrazem naszego profesjonalizmu. Fachowy wygląd wcale nie oznacza obowiązku zakładania bezbarwnych ubrań o monotonnych krojach. Wyraziste kolory również mogą wyglądać nienagannie. Komponując służbową stylizację nie zapomnij by nie przesadzić z intensywną kolorystyką - zbyt dużo jaskrawych kolorów zamiast podkreślać Twoją wyrafinowaną kreację, może uczynić ją krzykliwą i niestosowną.

W naszej ostatniej stylizacji stawiamy na czerwony żakiet w połączeniu z czarnymi spodniami w kant i elegancką bluzką o modnym fasonie. Całość uzupełniamy o gustowną biżuterię i szpilki, które znakomicie komponują się z naszym zestawem. Subtelna torebka równoważy całą stylizację i dodaje jej kobiecego wyrazu. Czerwony to kolor, który dodaje energii i pobudza do działania, więc jeśli czeka Cię dzień pełen wyzwań, zdecyduj się właśnie na tę barwę. Tak samo jest ze stylizacjami na co dzień, nie bójmy się eksperymentować z kolorami, nie muszą być one wiodące, mogą byś dodatkiem, który doda nam charakteru i zaznaczy naszą pewność siebie i siłę charakteru.

Wszelkie brązy, odcienie czekolady połączone z żółcią i czerwienią lub pomarańczą dodadzą nam wyrazistości i wyróżnią z szarości ogółu.