Dbanie o planetę zaczyna się w domu – akcja Auchan i P&G

Oszczędzaj wodę, energię i pieniądze – zacznij od zmian w codziennym życiu. Dla siebie, dla przyszłości swoich dzieci, dla planety!

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z ograniczonych zasobów naszej planety, a co za tym idzie, także z konieczności wprowadzenia zmian w naszym codziennym życiu.

Staramy się:
- oszczędzać wodę
- używać energooszczędnych żarówek
- robić zrównoważone zakupy
- segregować odpady
- ograniczyć używanie plastiku
- rzadziej jeździć samochodem lub całkiem przesiąść się na rower
i wiele więcej.

Pozytywnym skutkiem większości z tych zmian jest także ograniczenie wydatków, a to często motywuje nawet najbardziej sceptycznych. Jednak nadal niewiele osób wie, że pomoc naszej planecie może przynieść także zmiana w podejściu do prania i zmywania!

Czy wiesz, że poprzez proste zmiany na co dzień, możesz mieć duży wpływ na stan naszej planety? Przeczytaj porady, jak to zrobić!

Unbenanntes Dokument

Jak skutecznie prać w sposób oszczędny i zrównoważony?

Pranie w niskich temperaturach jest bardziej ekologiczne! Czy wiesz, że obniżając temperaturę prania w pralce o 10 st. C, zmniejszamy emisję dwutlenku węgla o 35%? Gdyby wszyscy konsumenci w Europie prali w wodzie chłodniejszej o 10 st. C, obniżylibyśmy emisję CO2 o prawie 3,5 mln ton rocznie1. To tak jakbyśmy zmniejszyli rocznie liczbę samochodów na świecie o ponad 2 mln. Dlatego do prania warto wybierać kapsułki Ariel Allin1 PODS, które rozpuszczają się i są skuteczne już w 30 st. C.
(1  Obecna średnia temperatura prania w Europie to 42,6 - Badanie AISE H&P 2020)
 
W szybszych i chłodniejszych cyklach tkaniny mniej się mechacą - zachowują trwałość i kolor, a zatem dłużej pozostają w dobrej kondycji, dzięki czemu możemy cieszyć się ulubionymi ubraniami dłużej i rzadziej robić zakupy.
 
W niskiej temperaturze prania zmniejsza się ilość uwalnianych do środowiska mikrowłókien aż o 52% i barwników aż o 74%2, a to oznacza większą trwałość tkanin i mniejszy ślad węglowy.
(2 Badanie P&G Newcastle Research & Development oraz Leeds University, 2019)
 
Należy używać odpowiedniego detergentu - kapsułki do prania Ariel Allin1 PODS rozprawią się z każdym zabrudzeniem, a także zawierają formułę Extra Stain Removers, dzięki czemu plamy znikają już po pierwszym praniu, nawet w zimnej wodzie.
 
Nie ma potrzeby dozowania, więc nie ma ryzyka nadmiernego użycia detergentu - ilość środka piorącego zawsze jest dobrana idealnie.
 
W niskiej temperaturze możemy wyprać każdą rzecz, więc oszczędzamy czas, gdyż nie musimy wczytywać się w metki i segregować prania. Odpowiednie produkty gwarantują szybkie rozpuszczanie się środka piorącego nawet w chłodnej wodzie - nie pozostawiają resztek detergentu na odzieży, gdyż kapsułka całkowicie się rozpuszcza.
 
Kapsułki Ariel Allin1 PODS nie zawierają w swoim składzie konserwantów, a technologia Purezyme czyli biodegradowalny specjalny enzym, który wspiera skuteczne działanie kapsułek do prania Ariel Allin1 PODS w niskich temperaturach – to innowacyjne, zrównoważone rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć ślad węglowy już w fazie użytkowania produktu.
 
Lenor natomiast inspiruje do odpowiedzialnych zachowań i zwraca uwagę na znaczenie segregowania śmieci. Dlatego butelka płynu do płukania tkanin Lenor Fresh, została wykonana z tworzyw sztucznych pochodzących w 100% z recyklingu (z wyjątkiem nakrętki, końcówki i etykiety) i nadających się do ponownego przetworzenia. Dodatkowo składniki zmiękczające w nim użyte są biodegradowalne i zatrzymywane przez oczyszczalnie ścieków przed przedostaniem się do środowiska..

 

Jak skutecznie zmywać w sposób oszczędny i zrównoważony?

Mycie naczyń w niskich temperaturach jest bardziej ekologiczne, a jeśli użyjemy odpowiedniego detergentu jak Fairy Aktywna Piana możemy skutecznie myć nawet w letniej wodzie (25°C). Natomiast Fairy Naturals Płyn do mycia naczyń z naturalnym w 100% zapachem lawendy i rozmarynu lub bergamotki i imbiru, to płyn którego butelka wykonana jest z plastiku pochodzącego w 100% z recyklingu (z wyjątkiem nakrętki i etykiety). Po zużyciu produktu oddaj opakowanie do ponownego przetworzenia. Pamiętaj też, że dzięki jego unikatowej formule, możesz skutecznie myć naczynia w niższej temperaturze, bo już w 23 st. C.
 
Zwróćmy uwagę na zalecane dawki, gdyż wiele osób używa zbyt dużo detergentu. Nawet mała ilość Fairy Aktywna Piana jest niezwykle wydajna, a to również oznacza mniejsze zużycie plastikowych opakowań.
 
Nigdy nie pozostawiajcie odkręconego kranu podczas zmywania naczyń, oszczędzajcie energię i wodę.
 
Kolejność zmywania naczyń ma znaczenie. Zacznijcie od szklanek i lekko zabrudzonych naczyń, a wtedy woda do płukania pozostanie czystsza na dłużej i nie trzeba będzie jej wymieniać.
 
W przypadku używania zmywarki, jeśli mamy właściwy detergent, nie musimy namaczać naczyń przed włożeniem ich do zmywarki! Kapsułki Fairy Platinum rozprawią się z każdym zabrudzeniem i nawet najbardziej tłustymi naczyniami, a poza tym, dzięki zawartej w kapsułce soli oraz nabłyszczaczowi, naczynia zawsze będą niezwykle lśniące!

 

Pranie i mycie w niskich temperaturach i odpowiednimi detergentami to są małe zmiany, które robią wielką różnicę. W dodatku przyniesie wymierne korzyści: dla nas -  niższe rachunki, a dla planety – mniejszy ślad węglowy.

Wybieranie właściwych produktów do codziennych czynności może realnie pomóc oszczędzać zasoby naturalne Ziemi.

Dlatego dołącz do naszej akcji! - Kup produkty P&G w tym także: Lenor Fresh Air, kapsułki Ariel Frozen, kapsułki Fairy Save Water, Fairy Foam w czasie 3.11 – 2.12.2021, prowadź zrównoważony dom i oszczędzaj razem z nami. Teraz za zakup produktów P&G możesz odebrać częściowy zwrot gotówki na konto: 10, 20, a nawet 60 zł!

Jak wziąć udział? Wystarczy kilka kroków:

  • Kup produkty P&G w czasie trwania promocji od 12.11 – 2.12.2021. Zachowaj i zarejestruj paragon, a otrzymasz zwrot gotówki na konto:
    • Zakup produkty P&G za 40 – 79,99 zł, a otrzymasz 10 zł zwrotu
    • Zakup produkty P&G za 80 – 239,99 zł, a otrzymasz 20 zł zwrotu
    • Zakup produkty P&G za minimum 240 zł, a otrzymasz 60 zł zwrotu
  • Na stronie EverydayMe pobierz kupon promocyjny i załącz skan paragonu zakupionych produktów (data zakupu powinna być zgodna z czasem trwania promocji) i gotowe! Oczekuj zwrotu pieniędzy! **

* Promocja obejmuje zakup dowolnych produktów marek P&G biorących udział w promocji, w czasie trwania promocji od 03.11.2021 do 02.12.2021 lub do wyczerpania puli zwrotów. Regulamin, zasady promocji i lista uczestniczących produktów do pobrania tutaj.  
** Paragon za zakup produktów może być użyty tylko jeden raz do aktywacji kuponu zwrotu gotówki i nie może być użyty jednocześnie do innej akcji promocyjnej. Uwaga! Wszystkie zakupione produkty muszą znajdować się na jednym paragonie. Z każdego zwrotu można skorzystać tylko jeden raz.

Przeczytaj więcej o tym, jak prowadzić zrównoważony tryb życia: