Letnie zabawy plastyczne, czyli półbuty po metamorfozie przed powrotem do szkoły


Rodzina
2/09/2021
Powrót do szkoły dla dzieci często bywa trudny, dlatego też warto, żeby zabrały ze sobą coś wyjątkowego. Przygotuj zabawnie ozdobione tenisówki, w których Twoje dziecko wprost pofrunie na lekcje! Metamorfoza tenisówek będzie prosta, natomiast trudniej będzie ze skórzanymi półbutami. Poznaj specjalne pomysły, dzięki którym samodzielnie spersonalizujesz skórzane półbuty zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców!

Narzędzia, które posłużą do wykonania skrzydeł z pianki do butów

Pomysł polega na przygotowaniu różnych kształtów, które następnie mocuje się do buta za pomocą rzepu. Zapewnij drugie życie starej parze skórzanych półbutów (pamiętaj, żeby wcześniej starannie je wyczyścić) lub wykorzystaj nową. Do ozdobienia butów będziesz potrzebowała zaledwie kilku rzeczy:

  • Kolorowy arkusz pianki (o grubości 2 cm). Jest to elastyczny i wytrzymały materiał zaimpregnowany woskiem, który doskonale sprawdzi się w każdych warunkach, nawet w czasie deszczu. Dla dziewczynek wybierz piankę z drobinkami brokatu!
  • Marker do rysowania
  • Taśmę z rzepem

Dla bardziej zaawansowanego efektu dekoracyjnego możesz wykorzystać:

  • Kolorowe sznurówki
  • Markery, które umożliwiają rysowanie po różnych powierzchniach.

Dziecko tworzące rękodzieło z wykorzystaniem artykułów papierniczych.Dziewczynka wycinająca skrzydło z pianki

Nożyczkami wytnij narysowany na piance kształt. Dziewczynki z pewnością będą wolały mieniące się skrzydła, a chłopcy płomienie.

Dziewczynka odkleja rzep z przygotowanych wcześniej akcesoriówDziewczynka pokazuje miejsce przyklejenia rzepa na bucieDłoń przyklejająca rzep do butaDłonie przyklejająca skrzydła do rzepa na bucie

W celu przymocowania skrzydeł z pianki do butów przyklej górną część rzepu do skrzydeł, a drugą do buta. Jedno ze skrzydeł przyklej z prawej strony prawego buta a drugie po lewej stronie lewego buta. Rzep stwarza możliwość stworzenia dowolnej liczby kształtów bez konieczności kupowania nowej pary butów! Ponadto łatwo go odczepisz, nie uszkadzając przy tym obuwia.

Dziewczynka sznuruje butyDziewczyna zaznaczająca miejsce,w którym ma przykleić skrzydła z pianki

Możesz dokończyć metamorfozę półbutów przy pomocy kolorowych sznurówek. Dla bardziej nietuzinkowego efektu możesz użyć innego kolor do każdego buta. Takie rozwiązanie pomoże również młodszym dzieciom rozróżniać lewą i prawą nogę.

Kolejne elementy metamorfozy można wykonać za pomocą kolorowych markerów. Dzieci to uwielbiają! Pamiętaj jednak, że są one niezmywalne…, dlatego też korzystanie z markerów powinno odbywać się pod kontrolą rodziców, aby uniknąć nieodwracalnych zmian!

Obuwie kobiece ze skrzydłami z pianki

Rezultaty będę olśniewające, a dzieci będą mogły się pochwalić swoimi magicznymi butami. Oto nasz sposób na udany i łatwy powrót do szkoły.


Szybkie i inspirujące DIY, czyli jak ze słoików zrobić praktyczną dekorację do łazienki
Mam nadzieję, że Wam się spodoba dzisiejszy projekt. Samo wykonanie nie jest wcale trudne, ale potrzeba...