Jak oryginalnie zapakować prezent?


Rodzina
18/10/2021
Każdy z nas zna tę niesamowitą ekscytację i emocje, które towarzyszą nam, gdy odpakowujemy prezent. Od dawna bowiem wiadomo, że najwięcej radości sprawiają ludziom niespodzianki. Przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy się jednak do standardowych opakowań. Kupujemy w sklepach papierowe torebki lub zawijamy prezenty w ozdobny papier z nadrukiem kolorowych bombek, Świętych Mikołajów, choinek czy złotych gwiazdek. Jeśli zależy nam, aby gwiazdkowe upominki dla bliskich były naprawdę wyjątkowe, zapakujmy je samodzielnie! Oszczędzimy pieniądze, jednocześnie sprawiając im ogromną radość.

Jedna z najprostszych, a zarazem najbardziej kreatywnych, form podania prezentu polega na wykorzystaniu zwykłego szarego papieru do pakowania i samodzielnego ozdobienia podarunku. Liczba możliwości jest w tym wypadku niemal nieograniczona! Oto kilka naszych pomysłów:

1. Zapakuj prezent w szary papier, a na jego środku przyklej wspólnej zdjęcie Twoje i obdarowywanej osoby. Przewiąż cienką czerwoną tasiemką i zawiąż kokardkę! Pamiętajmy, że w dobie aparatów cyfrowych wywołanie lub wydrukowanie zdjęcia trwa tylko kilkanaście minut. Tak przygotowany upominek nie będzie wymagał dołączenia liściku dla kogo jest przeznaczony, a zaskoczenie obdarowanego będzie dodatkową radością!

2. Oryginalnie wyglądać będą również prezenty zapakowane w papier, jeśli przybijesz na nich pieczątki z imieniem adresata. Wykorzystaj do tego pieczątki z pojedynczymi literkami. Możesz także postawić na kolorowe tusze, każdą literkę stemplując w innych kolorze. Zapakowany prezent przewiąż niezbyt grubą tasiemką, niekoniecznie przez środek!

3. Jeśli lubisz manualne robótki, pobaw się nożyczkami! Potrzebować będziesz kartkę papieru kolorowego. Znajdź w internecie wzór kurpiowskiej lub łowickiej wycinanki i wykonaj ją samodzielnie. Będzie pięknie wyglądać na szarym papierze, nawet jeśli przewiążesz upominek zwykłym sznurkiem!