Co zabrać na romantyczny piknik?


Rodzina
3/10/2018
Piękna pogoda, malownicza okolica i leniwe popołudnie na łonie natury. Do tego wyśmienite jedzenie i towarzystwo. Brzmi wspaniale, prawda?

Mądre pakowanie
By nie przerywać romantycznej wycieczki zakupami żywności i napojów, należy przygotować wszystko, co może być potrzebne. Oczywiście nie zabierzemy ze sobą całej lodówki, ale jeśli się mądrze spakujemy, wypad będzie komfortowy i przyjemny. Nie należy zabierać zbyt wielu rzeczy, ale warto wziąć solidne naczynia i akcesoria. W sprzedaży jest wiele ładnych i wygodnych koszy piknikowych, w których są już naczynia, sztućce, kieliszki, serwetki i inne małe przedmioty.

Co jeszcze jest potrzebne?
Oprócz koców i naczyń, potrzebnych będzie wiele innych przedmiotów, których zapakowanie nie przychodzi natychmiast do głowy. Koniecznie trzeba wziąć deskę do krojenia, niezbędną przy przygotowaniu posiłków. Należy też wziąć ostry nóż i papierowe ręczniki. Ręczniki nie są zbyt romantyczne, ale bardzo się przydają na pikniku. Warto zawsze wziąć worki na śmieci, bo zalegające wokół nas odpadki zrujnują całą przyjemność. Można też zabrać wykałaczki i tackę na kieliszki, żeby się nie przewracały.

Romantyczny akcent
Jeśli chcesz spędzić kilka romantycznych godzin sam na sam z partnerem pamiętaj o zabraniu dodatków, które stworzą intymną i romantyczną atmosferę. Dobrze sprawdzą się małe świeczki oraz zebrane podczas pikniku kwiaty. Warto jest zabrać kamerę, żeby upamiętnić miłe chwile. Jeśli planujesz wziąć szampana lub wino, które wymaga schłodzenia, zapakuj je w przenośną lodówkę. Zabierz też plastikowe kieliszki przypominające prawdziwe kieliszki do szampana lub wina.

Co do jedzenia?
Najlepiej zabrać jedzenie, które jest względnie łatwe w transporcie. Trudne do przenoszenia frykasy o konsystencji kremu należy zapakować w szczelne pudełko. Na piknik warto spakować owoce, zimne mięso w plastrach i kanapki. Przydadzą się pudełka na jedzenie, jeżeli resztki chcemy zabrać do domu. Woda ma podstawowe znaczenie przy organizacji pikniku. Nadaje się nie tylko do picia, ale można ją również wykorzystać do mycia różnych rzeczy.

Należy pamiętać, że za wspaniałą wycieczkę odpowiadają wrażenia i malownicze widoki.