Bożonarodzeniowe dekoracje z roślin


Rodzina
5/12/2019

Boże Narodzenie kojarzy się z zapachem pierników, makowca, zupy grzybowej, ale także z zapachem jodły. Zadbajmy, by nasz dom wyglądał i pachniał wyjątkowo w te święta. Podpowiadamy, jak zrobić samemu proste dekoracje świąteczne, które ożywią nasz dom i napełnią go niezapomnianym zapachem.1.    Wyjątkowa gwiazda betlejemska
Poinsencja, czyli popularna gwiazda betlejemska, to nieodzowny element świąt Bożego Narodzenia. Kupmy piękną, czerwoną lub białą poinsencję i ozdóbmy ją dodatkowo, aby jej piękno mogło konkurować z najpiękniej ozdobioną choinką. Warto przesadzić poinsencję do większej doniczki, w ziemię wetknąć gałązki jodły, szyszki pokryte srebrnym brokatem i kolorowe kokardy. Można również zrobić ciekawą kompozycję używając czerwonych świeczek lub mchu. Pamiętajmy, by poinsencję odpowiednio podlewać, ponieważ łatwo może ulec przesuszeniu.

2.    Wieńce bożonarodzeniowe
Na specjalnym stelażu z gąbki możemy przygotować oryginalne wieńce bożonarodzeniowe, które napełnią nasz dom niezapomnianym zapachem lasu. Szczególnie pięknie prezentują się wieńce zrobione z jedliny połączonej z gałązkami ostrokrzewu (warto wybrać takie, na których znajdują się błyszczące czerwone owoce). W wieniec możemy wpleść kolorowe wstążki, dzwoneczki czy też małe bombki. Do zrobienia wieńca nadają się także pędy bluszczu, które mają głęboki, ciemnozielony kolor, doskonale kontrastujący z białymi lub czerwonymi ozdobami. Pamiętajmy jednak, że bluszcz jest trujący i należy taki wieniec umieścić z dala od dzieci.

3.    Dekoracyjne koszyczki
Na świątecznym stole świetnie sprawdzą się wiklinowe koszyczki wypełnione mchem, w które można wstawić kolorowe świeczki. Warto ozdobić tę dekorację laskami cynamonu, wtedy ciepło zapalonej świecy uwolni piękny zapach. Do koszyczka można również włożyć czerwone owoce głogu, orzechy włoskie pomalowane na złoty kolor, czy też małe mandarynki.  

4.    Bukiet z jemioły
Jemioła jest kolejnym symbolem świąt Bożego Narodzenia. Można zrobić z niej piękny bukiet – związać czerwoną wstążką i przyozdobić kokardą, a następnie zawiesić pod sufitem.