Gdzie na weekend w Polsce | EverydayMe


Rodzina
31/08/2023

Gdzie na weekend w Polsce? Poznaj 6 pomysłów na krótki wyjazd! 

Nie trzeba wielkich pieniędzy, aby wyjechać na weekend w naszym kraju. W dodatku Polska jest piękna jest we wszystkich porach roku! Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę zabytków czy atrakcji przyrodniczych okaże się, że praktycznie w każdej części kraju mamy miejsca, które warto odwiedzić. 

Podpowiadamy, gdzie w Polsce są ciekawe miejsca na krótki wypad. Oto 6 propozycji na krajowy weekend!

 

#1 Karkonosze (województwo dolnośląskie)

Najwyższe pasmo górskie Sudetów to świetny pomysł na weekendowy wypad dla całej rodziny. Można pochodzić po górach, a okoliczne miejscowości skrywają interesujące zabytki, które zachwycą każdego miłośnika architektury. Koniecznie zajrzyjcie do Karpacza położonego u stóp Śnieżki i Szklarskiej Poręby - piękne widoki gwarantowane! Cała okolica jest bogata w zabytki, ale najsłynniejszą atrakcją jest tzw. świątynia Wang, średniowieczny norweski kościół klepkowy z XII wieku, najstarszy drewniany kościół w Polsce. 

 

#2 Katowice i okolice (województwo śląskie)

Może to być dla Was zaskoczenie, ale jedno z najważniejszych śląskich miasto to bardzo dobry kierunek na weekendowy wypad. Katowice są niezwykle zielone, a także bogate w ciekawe architektonicznie i kulturowo miejsca. Polecamy Muzeum Śląskie położone na terenie dawnej kopalni węgla. Nie możesz też przegapić niezwykle malowniczej dzielnicy Nikiszowiec, na terenie której przetrwało wiele zabytkowych domów robotniczych. Dzieci na pewno ucieszą się z wizyty w Legendii czyli Śląskim Wesołym Miasteczku z jedną z największych kolejek górskich w tej części Europy.

 

#3 Ponidzie (województwo świętokrzyskie)

Ponidzie to jedna z najpiękniejszych krain na południu Polski, leżąca na szlaku między Krakowem a Sandomierzem. To miejsce, którym zachwycili się fotografowie z całej Polski! Z pewnością Wam również zapadną w pamięć jej malownicze pagórki i lessowe wąwozy. Ten uroczy region województwa świętokrzyskiego to również niezwykłe rezerwaty ze stepową roślinnością idealne na długie spacery. Królową Ponidzia jest rzeka Nida z wieloma zakolami – tu możecie spróbować kajakarstwa turystycznego

 

 

#4 Toruń (województwo kujawsko-pomorskie)

Toruń to prawdziwa perełka architektoniczna na mapie Polski i świetne miejsce na weekendowy rodzinny wypad. Zachwycająca starówka, przepiękne brukowane uliczki, urocze knajpki i kawiarnie, szeroka oferta kulturalna. Czego chcieć więcej na krótkie wakacje? Miasto gotyku, piernika i Kopernika to idealna propozycja na weekend dla każdego!

 

#5 Góry Stołowe (województwo dolnośląskie)

Góry Stołowe to niezwykle finezyjne pasmo górskie w Sudetach idealne na krótki wyjazd rodzinny, pełne wąwozów i szlaków o zróżnicowanym stopniu trudności. W Górach Stołowych najbardziej urzeka ich tajemniczość, gdyż wyglądają jak żywcem wyjęte z baśni! Wyrastające z ziemi skały w kształcie zwierząt, grzybów, bramy, labirynty tworzą niezwykle magiczną krainę.

 

#6 Łeba i Słowiński Park Narodowy (województwo pomorskie)

Jeden z najpopularniejszych polskich kurortów nad Bałtykiem to nie tylko zatłoczone plaże! W okolicy Łeby znajduje się prawdziwa przyrodnicza perełka - Słowiński Park Narodowy. Jego ruchome wydmy to największy w Europie pas ruchomych wydm, które wędrują w prędkością kilku metrów rocznie, zasypując napotkane lasy. 

 

 

Odpoczynek to niekoniecznie muszą być długie letnie wakacje! Wypad na weekend w Polsce to dobra opcja budżetowa dla miłośników odkrywania ciekawych miejsc, gdzie jednocześnie zregenerujecie siły i unikniecie nudy.