10 TOP MIEJSC NA WEEKEND W POLSCE


Rodzina
28/05/2019
W długi weekend majowy 2019, po wzięciu dodatkowego dnia urlopu w czwartek − 2 maja, można mieć pięć dni wolnych (od 1 do 5 maja). Dokąd wyjechać, by odpocząć? Wyjazd nad morze, wyprawa w góry, a może kilkudniowy wypad do malowniczych małych miasteczek?

Najlepsze miejsca w Polsce na długi weekend majowy

Wiosna już za pasem i wszyscy z niecierpliwością czekamy na długi majowy weekend. Jeśli weźmiemy jeden dodatkowy dzień urlopu na czwartek 2 maja, możemy się cieszyć aż pięcioma dniami wolnymi! Jeśli do tego dołączymy jeszcze urlop 29 i 30 kwietnia, czeka nas aż 9 dni wolnego. Doradzimy, gdzie spędzić tych kilka wiosennych dni, zaproponujemy, dokąd wyjechać i jak dobrze spożytkować czas, byśmy wrócili do pracy wypoczęci, pełni energii i sił do działania.

Hotele, gospodarstwa agroturystyczne i pensjonaty czekają z bogatą ofertą stworzoną specjalnie na długi weekend. Jeśli góry, to przecież nie tylko Tatry. Warto udać się w mniej znane zakątki Polski, np. w Góry Świętokrzyskie, gdzie można podziwiać tajemnicze gołoborza, odwiedzić klasztor na Świętym Krzyżu lub spróbować regionalnych potraw, albo odkryć na nowo Bieszczady, które o tej porze roku urzekają budzącą się do życia przyrodą. Miłośnikom wody polecamy oczywiście wypad na Mazury, gdzie można zaszyć się na kilka dni w ekologicznych gospodarstwach agroturystycznych, zorientowanych na wymagającego klienta. Można w nich doskonale odpocząć od miejskiego zgiełku i naładować baterie na kolejne tygodnie pracy. Rekomendujemy również wyjazd nad Bałtyk, który o tej porze roku zachwyca dzikością – właśnie wczesną wiosną, poza sezonem, stężenie jodu w powietrzu jest szczególnie wysokie, co pozytywnie wpływa na naszą odporność. Jeśli jednak boimy się, że pogoda może spłatać nam figla, wybierzmy się do spa i zapomnijmy o trudach dnia codziennego podczas relaksacyjnego masażu albo innych zabiegów pielęgnacyjnych. Miejmy na uwadze również bogatą ofertę, którą proponują na majówkę polskie miasta. Warto wybrać się do Poznania, Wrocławia, Krakowa czy Gdańska i z dala od domu przywitać wiosnę. Miasta te czekają na turystów z ciekawymi programami. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie: koncerty plenerowe, pikniki, wydarzenia sportowe… Kiedy pogoda dopisuje, warto wybrać się na piknik lub po prostu na spacer, albo odwiedzić budzący się do życia ogród botaniczny bądź zoologiczny. Jeśli jednak za oknem iście marcowa szaruga, nie wolno się poddawać – teatry, kina, muzea, sale koncertowe stoją przed nami otworem. W malowniczych miasteczkach, takich jak Sandomierz, Zamość czy Kazimierz Dolny, również można doskonale odpocząć, cieszyć się z pierwszych promieni wiosennego słońca i otrząsnąć po długiej zimie.