Mój koszyk

Odnoszący sukcesy

Hourra

Brawo!

brawo

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci wiadomość e-mail.

Blisko

Wysyłanie zakończone!

brawo

Twój paragon jest obecnie przetwarzany. Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem statusu żądania.

Przejdź do zakupów

Zapisz kupony przed przystąpieniem do zakupów u autoryzowanego sprzedawcy . Pamiętaj, żeby zachować paragon!

Zeskanuj paragon

Seminarium

Użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie paragonu i wysłać je w ciągu 15 dni.

Poproś o zwrot

Jak tylko Twój paragon zostanie zatwierdzony, możesz ubiegać się o zwrot gotówki. Kliknij Rozumiem, aby rozpocząć.

Klikając ikonkę Rozumiem, akceptujesz Nasz regulamin.

Rozumiem

Możesz śledzić wszystkie swoje oszczędności, przechodząc do Moje konto

Jak przygotować się na powrót do szkoły

jak-przygotowac-sie-na-powrot-do-szkoly
0
Wakacje to najpiękniejszy okres w całym roku dla kazdego kto chodzi do szkoły. Z utęsninieniem czekamy na wakacje, które mijają bardzo szybko. W tym czasie kładziemy się spać późno, wstajemy późno, dzień spędzamy na beztroskich zabawach, bez żadnych obowiązków. Jednakże ten czas kończy się zdecydowanie za szybko a moment powrotu do szkoły to czas trudny dla młodego człowieka jak i jego rodziców.

Powrót do szkoły może być trudny. By ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy 10 sposobów, by lądowanie po wakacjach było nieco łagodniejsze, a start szkoły o wiele przyjemniejszy!

1. Zaczynaj dzień wcześniej

Nie oczekujmy od dzieci, że jeśli kładły się spać o dwunastej w nocy, to dadzą radę wstać o 6:45 – 7:00. Mniej więcej na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego, należy zacząć chodzić spać o rozsądnej godzinie i wstawać wcześnie. Ten sposób jest znacznie efektywniejszy. 

2. Przygotuj listę rzeczy do zrobienia

Zrób listę wszystkiego, co trzeba kupić i zrobić. Poczujesz satysfakcję ze spełnionego zadania i będziesz mieć pewność, że ze wszystkim będziesz na czas bez zbędnego stresu.

3. Przygotuj wszystko wieczór wcześniej

Tracenie godziny rano na przetrzepywanie szaf w poszukiwaniu odpowiedniego ubrania być może brzmi dla Ciebie znajomo. Naucz dziecko przygotowania wszystkiego dzień wcześniej. I spakujcie plecak/torbę dzień wcześniej. Tym samym zaoszczędzisz mnóstwo czasu rano, wyśpisz się, a może nawet uda Ci się zrobić drugie śniadanie.

4. Śniadanie. Poważnie.

Śniadanie! Obowiązkowo, każdego dnia. Dostarczy to dziecku potrzebnej energii do zrobienia tego, co jest zaplanowane. Pamiętaj, mózg, tak jak samochód, potrzebuje paliwa, a dzieci potrzebują dobrego paliwa.

5. Zaplanuj dojazd do szkoły

Jedziecie autobusem, rowerem, a może pociągiem? Upewnij się, że wszystko dobrze zaplanowałeś i jesteś pewnien,  że zdążysz do szkoły na czas. Sprawdź czy masz ze sobą naładowany telefon. Naucz dziecko samodzielnego poruszania się w zależności od możliwości i wieku dziecka.

6. Sprawdź plan zajęć dziecka i rozmieszczenia klas

Sprawdź grafik zajęć i postaraj się przewidzieć ile czasu zajmie Twojemu dziecku przejście z jednej klasy do drugiej. Jeśli masz taką możliwość, przejdź się wcześniej do szkoły i sprawdź dokładnie ile to zajmuje. Jest to szczególnie ważne, jeśli jest to duża szkoła, a Twoje dziecko zaczyna naukę. Dzięki temu unikniesz gubienia się dziecka po korytarzach, mylenia klas i niepotrzebnych tłumaczeń.

7. Rozmowa i przygotowanie dziecka

Ważna jest Twoja rozmowa z dzickiem i ustalenie ważnych kwestii i celów na nowy rok szkolny. Ważnym elementem dobrej organizacji jest wybranie zajęć dodatkowych i ułożenie ich w grafik, którego będziecie się trzymać wspólnie. Pamiętaj najważniejsza w tym wszystkim jest logistyka i potrzeby dziecka.

8. Twoja praca, czas wolny, szkoła i czas wolny dziecka

Połączenie tych wszystkich elementów jest bardzo trudne, wręcz niemożliwe do zrobienia. Przy dobrej organizacji można to połączyć. Nie ma takiej możliwości aby mieć wszystko. Wiadomo, że coś ucierpi – ważne jest ustalenie priorytetów i szczegółowego plau działania. Rekomendujemy założenie planu wspólnego dla wszystkich domowników, gdzie będzie wiadomo co i kiedy ma do zrobienia – wtedy będzie zdecydowanie łatwiej.

9. Budżet

Co by nie powiedzieć, to jest bardzo kosztowny okres. Upewnij się, że Twój budżet to wytrzyma.

10. Czas i dobra zabawa.

Rok szkolny to czas na naukę i rozwój osobisty. Twoje dziecko stanie się inteligentną i wykształconą osobą. Stawia sobie trudne zadania do wykonania, ale nie daj mu wciągnąć się w wyścig szczurów, ulegając presji otoczenia. Ludzie będą go szanować za to, kim naprawdę jest.

Po prostu pamiętaj, że czas spędzony w szkole ma być najlepszym okresem w jego życiu. 

 

0

Dodaj komentarz

Zgoda na pliki cookie