Hura!

hooray

Twoje zamówienie zostało złożone. Wysłaliśmy Ci e-mail.

Zamknij

Mój koszyk

Twoje próbki

Wybierz próbkę do zamówienia

cashback

Sprawdź dostępne oferty dostosowane do Ciebie!

Wybierz swój adres wysyłki

Dlaczego i jak należy czyścić zmywarkę do naczyń

DesktopImage
0
Wysprzątałaś kuchnię, umyłaś wszystkie szafki, wytarłaś blaty i wyszorowałaś podłogę – ale czy czasem o czymś nie zapomniałaś? Twoja zmywarka również potrzebuje uwagi…

Twoja zmywarka zasługuje na odpowiednie traktowanie: codziennie myje za Ciebie sterty brudnych naczyń, patelnie, garnki, sztućce, kubki i szklanki… Nigdy przy tym nie narzeka i nie marudzi, że jest jej za ciężko. Musisz przyznać, że bardzo ułatwia Ci życie i zawsze możesz na nią liczyć. Mimo to, niewiele osób należycie dba o swoje zmywarki, nie wspominając o ich regularnym czyszczeniu. To pewnie dlatego, że wydaje nam się, że skoro gorąca woda i środek do zmywania codziennie przez nią przepływają, dodatkowe czyszczenie nie jest już potrzebne. To jednak nieprawda. Jeśli nie czyścisz regularnie swojej zmywarki, w środku urządzenia zaczyna gromadzić się brud i z czasem w powietrzu zaczyna unosić się charakterystyczny, nieprzyjemny zapach. W skrajnych przypadkach, zmywarka może też zacząć się psuć. Dlatego warto ją regularnie czyścić, a my powiemy Ci, jak to prawidłowo robić…

Zacznij od filtra

Wyjmij zewnętrzne metalowe sitko i dokładnie wyszoruj je pod gorącą, bieżącą wodą. To samo zrób z wewnętrznym filtrem. W tym celu użyj szczotki, dzięki której „wymieciesz” wszystkie nieczystości i resztki jedzenia.

Pamiętaj o zmywaniu w wysokiej temperaturze

Zapisz w kalendarzu, by raz na pół roku uruchomić zmywarkę ustawiając pusty cykl o najwyższej temperaturze – dzięki temu nie będziesz musiała martwić się o nieprzyjemne zapachy i na dobre pozbędziesz się zalegających resztek jedzenia.

Nie zapominaj też o ramionach oraz spryskiwaczach

Zanim włączysz pusty cykl o najwyższej temperaturze, zdemontuj ramiona i spryskiwacze zmywarki i opłucz je pod kranem. Koniecznie usuń też osady zalegające we wszystkich otworach i szczelinach. Ponieważ ta czynność również powinna odbywać się w 6-miesięcznych odstępach czasowych, warto wykonać ją tuż przed uruchomieniem pustego cyklu o najwyższej temperaturze zmywania.

Przetrzyj ścianki zmywarki wilgotną ściereczką

Czasem zdarza się, że resztki jedzenia przyklejają się do ścianek zmywarki, drzwi i trudno dostępnych zakamarków, dlatego warto, co jakiś czas przecierać je wilgotną ściereczką. Dzięki temu będziesz miała pewność, że zmywarka jest zawsze czysta i gotowa do pracy.

Uważnie dobieraj detergenty do zmywarki

Kapsułki do zmywarki Fairy Platinum zostały opracowane tak, by usuwać uporczywy tłuszcz i trudne zabrudzenia, które często gromadzą się w filtrze zmywarki. Ten trzykomorowy detergent rozbija tłuszcz, zaschnięte resztki jedzenia i usuwa najtrudniejsze zabrudzenia z talerzy, patelni i garnków. Poza tym to produkt „all-in-one”, więc nie musisz dodatkowo martwić się o sól i środek nabłyszczający. Proste!

Pamiętaj o…

…opróżnianiu talerzy z resztek jedzenia przed włożeniem do zmywarki. Resztki jedzenia mogą zatkać filtr i uszkodzić zmywarkę.

Czy o czymś zapomnieliśmy? Jeśli znasz inne skuteczne sposoby na czyszczenie zmywarki, koniecznie podziel się nimi w komentarzu poniżej. Odwiedź też stronę Fairy , gdzie znajdziesz jeszcze więcej porad dotyczących zmywania naczyń, skutecznych produktów i informacji o marce.

0

Dodaj komentarz

Myślimy, że polubisz