Idealne pranie jest czyste, świeże i ekologiczne


Dom i ogród
18/01/2022

Idealne pranie jest również ekologiczne

Nie ma nic lepszego niż świeże, czyste ubrania. Z wyjątkiem planety, która jest równie czysta. Każdego dnia do naszych oceanów trafia około ośmiu milionów kawałków plastiku. Naukowcy odkryli nawet mikrodrobiny tworzyw sztucznych osadzone głęboko w lodzie Arktyki. Od czapy polarnej po gleby alpejskie, plastik zapycha naszą planetę, zabijając miliony stworzeń i przyczyniając się do kumulacji śmieci.
Produkcja plastiku potroi się do 2050 roku , jeśli nie zostanie powstrzymana. Pilnie zatem musimy coś zmienić w tym niewydolnym systemie opartym na plastiku. Każdy z nas ma do odegrania rolę w ochronie i zachowaniu naszej planety – zarówno dla nas, jak i dla przyszłych pokoleń. W firmie Lenor działamy jak możemy, aby zredukować nasz ślad ekologiczny, podnosząc wymagania wobec naszych ekologicznych opakowań. Te plastikowe wielokrotnego użytku są często najbardziej przyjazną opcją dla środowiska. Zwiększając wykorzystanie plastiku z recyklingu w naszych nowych, ekologicznych opakowaniach na butelki, możemy zapewnić czystsze i bardziej ekologiczne pranie, od kosza po wieszak. Oto kilka informacji, jak to robimy.

Ekologiczne opakowanie nowego Lenor Unstoppables Ariel

Nasze podejście do pakowania zmienia się: chcemy, aby plastik był używany tak długo, jak to możliwe. Jest to możliwe poprzez zbieranie, przetwarzanie i jego wielokrotne, ponowne wykorzystanie. Nasze nowe wzmacniacze zapachowe Lenor Unstoppables In-wash, pachnące Twoim ulubionym zapachem Ariel, są teraz wykonane w 100% z przetworzonego plastiku, z wyjątkiem lejka i korka. Po zdjęciu perforowanego lejka, butelka nadaje się w pełni do recyklingu. Dzięki wykorzystaniu w tym zrównoważonym opakowaniu 100% materiałów pochodzących z recyklingu poużytkowego (PCR: post-consumer recycled) spełniamy nasz cel utrzymania tworzyw sztucznych w obrocie, chroniąc tym samym środowisko. A dzięki podwojeniu wykorzystania plastiku z recyklingu z 50-100% we wszystkich butelkach Lenor Unstoppables, oszczędzamy 1127 ton plastiku rocznie. Szokująco, jest to równowartość ilości plastiku, która każdego roku wpływa do Sekwany.

Ekologiczne pranie wymaga również przemyślanego doboru produktów: małe opakowania mają duży wpływ. Skoncentrowany detergent do tkanin i odżywki do tkanin oznaczają mniejsze opakowania z tworzyw sztucznych i mniejszy ślad węglowy, ponieważ więcej produktów jest wysyłanych, zużywając mniej miejsca i paliwa. Ariel nieustannie pracuje nad przeformułowaniem swoich płynnych i proszkowych detergentów do prania w bardziej skoncentrowaną i zwartą formę, aby zmniejszyć ilość plastikowych opakowań, energii i wody. Połącz te detergenty Ariel z nowym wzmacniaczem zapachu do prania Lenor Unstoppables Ariel, aby uzyskać perfekcyjne pranie, które jest jednocześnie bardziej ekologiczne. Lenor Unstoppables jest bezpieczny dla środowiska dzięki biodegradowalnym składnikom, które mogą być łatwo usunięte przez oczyszczalnie ścieków. Dodatkowo są produkowane przy użyciu 100% energii odnawialnej i zupełnie nie produkują odpadów.

Inteligentne opakowanie

Obecnie w UE tylko 40% plastiku nadającego się do ponownego przetworzenia podlega temu procesowi. Naszym celem jest poprawa wskaźnika recyklingu tworzyw sztucznych poprzez ekologiczne opakowania, które maksymalnie ułatwiają ponowne wykorzystanie. Dodaliśmy perforację na dole lejka, aby łatwiej można było go usunąć – jednocześnie zwiększamy świadomość dzięki informacjom zamieszczanym na opakowaniu. Nasza nowa technologia niewidocznych kodów kreskowych nadrukowanych na butelkach pozwala uzyskać informacje potrzebne do prawidłowego recyklingu produktu. Ta najnowocześniejsza technologia może być stosowana w różnych sortowniach i pozwala na dokładniejsze, zautomatyzowane sortowanie materiałów opakowaniowych nadających się do recyklingu.

Przetwarzaj we właściwy sposób

Wiedza o tym, co zrobić z różnymi plastikami, może być trudna, a odkryliśmy, że nawet przy najlepszych intencjach nie zawsze jest jasne, jak sortować odpady. W przypadku produktów Lenor Unstoppables najpierw zdejmij perforowany lejek i korek, a następnie wyrzuć je jako nienadające się do recyklingu. Następnie, jeśli w butelce pozostały jakieś resztki produktu, opróżnij i wypłucz wodą – nie musisz używać preparatów. Zmiażdż butelkę, po czym wrzuć ją do kosza na surowce wtórne: nie tylko oszczędza to miejsce, zmniejszając emisję dwutlenku węgla, ale także zapobiega jej staczaniu się z przenośnika taśmowego maszyny sortującej.

Dążymy do maksymalnego wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu. Zgodnie z naszym zobowiązaniem, wszystkie nasze opakowania będą nadawały się do ponownego wykorzystania do 2022 roku. Wierzymy w czyny, które przemawiają głośniej niż słowa i nie bylibyśmy w stanie umieścić w naszych opakowaniach żadnego przetworzonego plastiku, gdyby nie starania i pomoc naszych klientów. Więc pracujmy razem: płuczmy opakowania, sortujmy i wykorzystujmy ponownie. Nic nigdy nie było ważniejsze od tego, aby pozostawić świat czystym.