Jak skutecznie czyścić zmywarkę


Dom i ogród
4/07/2019
Być może uważasz, że urządzenie, którego używasz do mycia naczyń jest czyste samo z siebie. Nic bardziej mylnego! W końcu wszystkie kuchenne sprzęty od czasu do czasu wymagają porządnego czyszczenia!

Zmywarki też potrzebują czyszczenia!

Możesz sądzić, że Twoja zmywarka sama doskonale się wyczyści, skoro codziennie przepływają przez nią litry gorącej wody z detergentem do mycia naczyń. Ale jeśli nie będziesz o nią dbać, zacznie się w niej zbierać brud. A wkładając do niej naczynia, możesz też poczuć nieprzyjemny zapach. Wprawdzie zmywarka dobrze sobie radzi z brudnymi naczyniami, ale o wiele gorzej znosi pozostawione na nich resztki jedzenia!

Najważniejsza jest profilaktyka

Przede wszystkim pamiętaj o usuwaniu wszelkich większych resztek jedzenia z talerzy, garnków i patelni, zanim włożysz je do swojej zmywarki. Nie musisz ich wcześniej namaczać, ale pozostawione na nich resztki mogą spowodować problemy. Aby zapobiec zatykaniu się filtra, zawsze używaj do mycia naczyń kapsułek do zmywarki Fairy Platinum i Platinum Plus. Mają potrójne działanie i zostały specjalnie opracowane do usuwania tłuszczu i uporczywych zabrudzeń. Co więcej, pomagają również w czyszczeniu filtra. Sięgnij po kapsułki Fairy Platinum, jeśli chcesz, by Twoja zmywarka była równie czysta jak Twoje naczynia!

Dokładne czyszczenie

Jeśli jednak Twoja zmywarka nie jest w najlepszej kondycji i zaczyna się w niej odkładać kamień, wybierz środek do czyszczenia zmywarek Fairy Active. Ma łatwą w użyciu formę kapsułki i moc płynu. Pomoże Twojej zmywarce doskonale działać i wyeliminuje brzydkie zapachy, a także usunie kamień i tłuszcz, jakie mogą zbierać się w rurkach, na filtrach i w ramionach natryskowych. Działa nawet w 40°C. A poza tym jest łatwy w użyciu! Wystarczy, że uruchomisz pusty cykl zmywania i użyjesz tej kapsułki, a Twoja zmywarka będzie jak nowa!

Ostatnie poprawki

Wszyscy wiemy, że w kuchni nietrudno o mały wypadek i łatwo coś wylać lub rozchlapać. Dlatego, aby Twoja zmywarka dalej wyglądała jak nowa, przetrzyj jej uchwyty, panel i drzwiczki ściereczką z dodatkiem wody i odrobiny płynu do mycia naczyń Fairy. Teraz kiedy wszystko jest już idealnie czyste, musisz tylko upewnić się, że Twoja praca nie pójdzie na marne.