Ćwiczenia na płaski brzuch


Zdrowie i nastrój
9/10/2018
Aby wyraźnie poprawić sylwetkę wykonuj ćwiczenia odchudzające lub ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Zrób dwie serie podanych ćwiczeń, po dwanaście powtórzeń. Możesz też zaplanować skuteczny trening całego ciała, wybierając ulubione ćwiczenie z podanych poniżej pięciu opcji i wykonaj dwie serie po dwanaście powtórzeń wraz z innymi ćwiczeniami, które znajdziesz w naszych pozostałych artykułach (ćwiczenia kształtujące ręce, nogi i pośladki).

Ćwiczenie 1: miej talię osy

 1. Połóż się na plecach opierając prawą kostkę o lewe kolano. Podłóż lewą rękę pod głowę, a prawą wyprostuj wzdłuż ciała.
 2. Podnieś lewy łokieć w stronę prawego kolana. Wróć do pozycji wyjściowej.
 3. W jednej serii powtórz ćwiczenie dwanaście razy na obie strony ciała.
Ćwiczenie 2: Połóż się na plecach opierając lewą piętę o palce prawej stopy. Podłóż lewą dłoń pod kark. Prawą ręką trzymaj ciężarek w górze.

 1. Napinając mięśnie brzucha podnieś z podłogi tylko ramiona. W tej pozycji spróbuj wytrzymać kilka sekund zanim wrócisz do pozycji wyjściowej. Po wykonaniu jednej serii powtórz ćwiczenie na dolne partie ciała.

Ćwiczenie 3: pozbądź się wałeczków na biodrach i wyszczuplij tułów

 1. Połóż się na prawym boku i wyprostuj stopy. Napnij pośladki i wciągnij brzuch.
 2. Oprzyj głowę na ramieniu. Aby utrzymać równowagę, lewą dłonią podeprzyj się z przodu.
 3. Lewą nogę podnieś do góry, aż poczujesz napięcie w mięśniach skośnych brzucha. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund. Staraj się nie zginać nóg i utrzymać je w jednej płaszczyźnie z resztą ciała. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie dwanaście razy na obie strony.

Ćwiczenie 4: wzmocnij wszystkie mięśnie tułowia

 1. To ćwiczenie w stylu Pilates, pamiętaj więc o równym oddechu. Połóż się na plecach z ugiętymi nogami. Rozstaw kolana na szerokość bioder. Zrób wydech, napnij i wciągnij brzuch jednocześnie przyciągając lewe kolano ponad biodrami do tułowia pod kątem 90 stopni.
 2. Przy kolejnym wydechu podnieś głowę i ramiona z podłogi i wyciągnij prawą rękę do lewego kolana. Drugą nogę wyprostuj ponad podłogą z następnym wydechem.
 3. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonuj ćwiczenie naprzemiennie na obie strony.

Ćwiczenie 5: wzmocnij mięśnie brzucha

 1. Usiądź na podłodze z wyprostowanymi nogami. Wyciągnij ręce przed siebie.
 2. Bardzo powoli i płynnie opuszczaj plecy na podłogę, wyciągając ręce za głowę.
 3. Zrób wydech i wróć do pozycji wyjściowej.