Co znajduje się w środku? – Składniki pasty do zębów


Zdrowie i nastrój
19/06/2019

Witaj!Cieszymy się, że odwiedzasz naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o składnikach stosowanych w pastach do zębów oraz ich przeznaczeniu.

Składniki zastosowane w paście do zębów wymienione są także na opakowaniu, aby było wiadomo, co stosujemy w pastach, a czego nie. Pasta do zębów zawiera składniki aktywne i nieaktywne. Niektóre z nich są potrzebne, aby pasta zachowała swoją konsystencję mimo upływu czasu albo aby uprzyjemnić szczotkowanie zębów.

SKŁADNIKI

 

Najpierw chcielibyśmy zacząć od tego, czego NIE znajdziesz w pastach do zębów Oral-B:

Mikrogranulki: Żadne produkty Oral-B w Europie nie zawierają plastikowych mikrogranulek. Nasza firma zrezygnowała z mikrogranulek na całym świecie w 2017 r.

Triklosan: jest to składnik przeciwdrobnoustrojowy, który spowalnia lub hamuje rozwój mikroorganizmów, takich jak bakterie i grzyby. Chociaż triklosan jest od dziesięcioleci bezpiecznie stosowany w produktach konsumpcyjnych, w 2012 r. zaprzestaliśmy produkcji pasty do zębów zawierającej triklosan, ponieważ mamy bardziej zaawansowany i skuteczny składnik zapewniający zdrowie jamy ustnej.

Silikony (ED)

Etanol

Formaldehyd
oralb products
 oralB-textFinal-PL