Własnoręczne prezenty na Dzień Matki


Rodzina
9/10/2018
5 sposobów, by powiedzieć „Kocham Cię, Mamo”...

Własnoręcznie wykonane kartki
Stwórz unikalną kartkę. Każdy wiek jest dobry, by puścić wodze wyobraźni, pobrudzić sobie ręce farbą i namalować coś ładnego na kolorowym kartonie. Zaproś także swoje dzieci do zabawy. Odciski małych paluszków są urocze i będą cudownie prezentować się na kartce z życzeniami.

Scrapbook „Kochamy Cię”
Kup ładny album z białymi kartkami. Razem z braćmi i siostrami zapełnijcie karty dedykacjami, życzeniami, wierszykami i wspomnieniami. Dodajcie kilka wspólnych zdjęć i ornamentów. Zadbaj o to, by każdy mógł się wykazać i miał swój wkład w ten oryginalny i wzruszający prezent.

Spersonalizowane babeczki
Upiecz dużo małych babeczek. Na każdej napisz lukrem jedną literę, tak by wszystkie razem ułożone w rządku tworzyły napis „Dziękuję Ci, Mamo” albo „Kocham Cię”. Jeśli wiesz, jakie babeczki Twoja mama lubi najbardziej (czekoladowe, kawowe, cytrynowe), spraw jej podwójną przyjemność i upiecz właśnie takie, jakie lubi najbardziej.

Naszyjnik „Moja Mama”
Aby stworzyć oryginalny prezent, wybierz naszyjnik z jedną małą zawieszką, następnie dodaj od siebie kilka koralików lub drobiazgów, które przywołają piękne wspomnienia, np. pierścionek, który kupiłyście nad morzem. Niedrogie paciorki czy koraliki doskonale się tu sprawdzą.

Ramka pełna wspomnień
Stwórz kompilację małych zdjęć, na których znajdują się Twoi bracia, siostry, Ty sama i Wasze dzieci. Albo umieść w ramce zdjęcia z czasów, kiedy byłaś dzieckiem i nastolatką, dorzuć też kilka swoich zdjęć już jako dorosłej osoby.

Wskazówka
Zamiast tradycyjnej kartki możesz wyczarować oryginalną kartkę ozdobioną origami. Nawet najprostszy motyw kwiatka czy łabędzia przyklejony do kolorowego kartonika będzie wyglądał bardzo efektownie.

Podaj dalej - ulubione prezenty mam
Krystyna (mama 2 dzieci i babcia 3 wnucząt): „Wizyta mojego syna i wnucząt znaczy dla mnie dużo więcej niż nawet najdroższy prezent”.
Aleksandra (mama 2 dzieci): „Moi chłopcy zawsze obdarowywali mnie własnoręcznie wykonanymi trójwymiarowymi kartkami”.
Honorata (mama 3 dzieci): „Raz moje dzieci zrobiły dla mnie piękny kolaż w kształcie serca. Wykorzystały do tego powycinane napisy z mojego ulubionego magazynu, które ich zdaniem mnie charakteryzują. Ten niezwykły prezent po dziś dzień wisi u nas w kuchni!”


Przeczytaj więcej artykułów związanych z Dniem Matki