Wielkanocna dekoracja na okno


Rodzina
15/04/2019
Gdy wiosenną porą w sklepowych witrynach i na ekranach telewizorów zaczynają królować króliczki, kurczaczki oraz wielobarwne pisanki, wiadomo, że nadciąga Wielkanoc. 

W wielu domach poprzedzają ją gorączkowe przygotowania oraz gruntowne porządki. Kiedy okna już lśnią czystością, warto podkreślić ich nieskazitelny blask wielkanocną dekoracją, która wniesie do wnętrza wiosenną świeżość i niewątpliwie ucieszy oczy domowników i sąsiadów. Jej wykonanie jest nieskomplikowane i przyjemne, a efekt subtelny, a zarazem wyrafinowany.
Plan na dziś? Jajeczne wazoniki! Do ich wykonania nie potrzebujemy wymyślnych przyrządów ani materiałów − wystarczą nam nożyczki, wielobarwne wstążeczki o szerokości około 5 mm (postaw na pastele!), klej, pozbawione górnej części skorupki jajek oraz kwiaty (świetnie sprawdzą się np. tulipany, krokusy, narcyzy i margaretki).
Na początku określ wysokość, na jakiej zawisną Twoje cudeńka. Zróżnicowane pułapy uatrakcyjnią kompozycję. Podwój zmierzone od karnisza długości i odetnij odpowiednie odcinki wstążek.
Trzymając skorupkę otworem do dołu, posmaruj jej oba boki oraz szczyt odrobiną kleju odpowiadającą szerokości wstążeczki. Środek wstążki umieść na górze jajka. Jej reszta ma spływać po bokach. Delikatnie przyciskając materiał, przyklej go do powierzchni „wazonika”. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, zostaw tak przygotowane ozdoby na parę godzin do wyschnięcia.
Czas zająć się kwiatami. Skróć ich łodygi, tak aby odpowiadały głębokości skorupek i uformuj małe bukieciki. Dobrym pomysłem będzie urozmaicenie ich różnymi liśćmi, źdźbłami traw, ziołami czy gałązkami. Może uda Ci się trafić na bazie? Nim umieścisz swoje kompozycje w wazonikach, nie zapomnij wypełnić skorupek wodą. Uzupełniaj ją regularnie, by utrzymać świeżość kwiatów.
Teraz pozostaje Ci już tylko zamocowanie ozdób na karniszu. W przypadku szynowego wystarczy zawiązać końce wstążek i użyć stosowanych do firan oraz zasłon żabek. Jeżeli mamy karnisze drążkowe, po prostu zawiązujemy na nich nasze dzieła, i gotowe!