Poznawaj świat bez wychodzenia z domu!


Rodzina
2/09/2021
Odkrywanie nowych miejsca na świecie, poznawanie dzikiej przyrody czy zwiedzenia różnych zakątków świata jest w dzisiejszych czasach możliwe bez wychodzenia z domu. Interaktywny świat Internetu daje możliwość przenoszenia się z miejsca na miejsce w zawrotnym tempie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce przeglądarki internetowej odpowiednią frazę i nacisnąć Enter, aby przenieść się tam gdzie chcesz!

Poznaj kilka możliwości na eksplorowanie świata bez konieczności podróżowania. 

1. Spacery wirtualne

Skorzystaj z Google Street View. Dzięki wykonanym na całym świecie panoramicznym zdjęciom możesz przyglądać się wybranym miejscom z różnych perspektyw. Dostępne są nie tylko lokacje, w których znajdują się ulice, wiele zdjęć zostało także wykonanych w miejscach bardziej odludnych.

Jeśli lubisz rywalizację albo szukasz pomysłu na grę edukacyjną to sprawdź Geoguessr - interaktywny quiz podróżniczy, która polega na jak najbardziej dokładnym wskazaniu konkretnego położenia danego miejsca wyłącznie na podstawie zdjęć pobranych z Google Street View. To dość nietypowa, ale zarazem bardzo wciągająca gra autorstwa Antona Wallena, szwedzkiego konsultanta IT. Geoguessr to nie tylko szansa na sprawdzenie swojej wiedzy, ale także na odkrycie nowych miejsc.

2. Punkty widokowe

Wyszukaj serwisy internetowe, które oferują streamingi (wideo nadawane w czasie rzeczywistym) ze znanych punktów widokowych na świecie. Jeśli chcesz spojrzeć na ulice Nowego Jorku lub plażę w Barcelonie, to możesz to zrobić w dowolnej chwili, a przeniesienie się z miejsca na miejsce zajmie Ci moment. Streaming z takich kamer internetowych dostępny jest na wielu stronach m.in. SkylineWebcams i EarthCam

3. Zwiedzanie muzeów i zabytków

Wirtualne zwiedzanie dostępne jest już na stronach wielu muzeów i innych atrakcji turystycznych. Wyszukaj muzea, które ciekawią Cię najbardziej i sprawdź czy udostępniają swoje wnętrza w Internecie. Np. paryski Luwr - jedno z najbardziej popularnych muzeów, na swojej stronie udostępnia bezpłatne zwiedzanie online po najpopularniejszych wystawach, m. in. Starożytnym Egipcie czy dziełach Michała Anioła.

4. Kontakt z naturą

Dzięki AfriCam - serwisie, który oferuje transmisje z kamer umieszczonych w różnych afrykańskich parkach narodowych masz możliwość oglądania dzikich zwierząt. Czasami oczywiście, żeby zobaczyć słonie, zebry czy lwy należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ obraz przekazywany jest na żywo a zwierzęta żyją swoim rytmem dnia (niekoniecznie pod kamerę)

Sprawdź również serwis YouTube, tam możesz oglądać tysiące vlogów z podróży czy filmików prezentujących egzotyczne miejsca, parki narodowe, safari i inne. Po prostu wyszukaj tam miejsce, które Cię interesuje i znajdziesz mnóstwo wspaniałych klipów, z których możesz wybierać.

Takie „podróże online” to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu – samodzielnie lub w towarzystwie, oraz poszerzanie wiedzy o otaczającym nas świecie. Oczywiście nic nie zastąpi rzeczywistych podroży, ale podróżowanie wirtualne jest świetną alternatywa i dostarcza również wielu wrażeń!