Origami dla dzieci – Zabawy dla dzieci w domu


Rodzina
20/01/2021
Jeżeli za oknem plucha, zorganizuj zajęcia plastyczne dla dzieci w domowym zaciszu. Jest to znakomity sposób na rozwijanie talentów artystycznych Twojego dziecka bez większego nakładu finansowego.

Everydayme przedstawia 4 łatwe wzory origami dla dzieci w wieku powyżej 5 lat.


Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, w pojedynkę lub wraz z przyjaciółmi, tak samo ucieszą się z zajęć plastycznych, które dodatkowo kształtują cierpliwość i umiejętność koncentrowania się na szczegółach. Czego więcej można jeszcze chcieć? Wydrukuj ze strony Everydayme 4 najchętniej wybierane przez dzieci szablony: rybę, wieloryba, psa oraz małe serduszko (można je podarować mamie z okazji Dnia Mamy!)

Kiedy origami jest gotowe, dzieci mogą je ozdobić, dorysowując oczy, buźki i inne szczegóły. Do dekoracji możesz również użyć naklejek – dzieci je uwielbiają!

Jak miło jest popatrzeć na dzieci, które z dumą prezentują swoje dzieła dorosłym. W odróżnieniu od zwykłych rysunków własnoręcznie wykonanymi papierowymi figurkami dzieci mogą się również bawić.

Zajęcia dla dzieci zajmą je przez dłuższą chwilę, a i rodzicom zapewnią chwilę wytchnienia.

Zrób to sam!
Łatwe i fajne gry dla dzieci, które możesz samodzielnie przygotować. Bez względu na okazję, te zabawy sprawią, że każda impreza będzie udana!