Najczęściej kupowane prezenty dla mężczyzn


Rodzina
3/09/2021
Grudniowy szał zakupów dopiero się zaczyna, ale już możemy przewidzieć co panowie znajdą w tym roku pod choinką! Radzimy co wybrać, a czego unikać, żeby nie popełnić błędu!

Jak pokazują badania prawie 40% Polaków przyznaje, że co roku otrzymują 1 lub 2 niechciane prezenty. Najczęściej lądują one głęboko w szafie skazane na zapomnienie, co szósty Polak przekazuje je bliskim lub przyjaciołom w ramach okolicznościowego prezentu, a co dziesiąty sprzedaje je, najczęściej na internetowych aukcjach. Poznaj ranking najczęściej kupowanych prezentów dla mężczyzn, aby zmniejszyć ryzyko, że ten los spotka upominek od Ciebie.

1. Kosmetyki.

Kosmetyki wiodą prym wśród najczęściej kupowanych gwiazdkowych upominków dla panów. Kobiety częściej kupują artykuły do pielęgnacji ciała, mężczyźni - stawiają zwykle na perfumy. Nie oznacza to jednak, że prezent z półki z kosmetykami musi być nietrafiony! Wystarczy dokonać odpowiedniego wyboru. Jeśli chciałabyś kupić swojemu mężczyźnie coś praktycznego do pielęgnacji ciała, może warto postawić na nowoczesną maszynkę do golenia lub elektryczną szczoteczkę do zębów?

2. Książki.

Książki co roku znajdują się na wysoko na liście gwiazdkowych bestsellerów. Są uważane za prezenty gustowne, pewne i niedrogie. Większość z nas wybiera jednak książki z półki z bestsellerami. To rodzi duże ryzyko, że kupiony przez nas upominek zostanie zdublowany przez inną osobę. Zamiast wybierać hitowe pozycje, ryzyko gafy zminimalizujesz, jeśli dobrze zastanowisz się nad wyborem. Pomyśl o zainteresowaniach obdarowywanego, o jego pasjach i hobby. Książka będzie dobrym prezentem, jeśli będzie z nimi współgrała. Wynalezienie satysfakcjonującej pozycji wymaga trochę wysiłku, lecz w dobie internetowych sklepów wcale nie jest takie trudne. Jeśli osoba, dla której przeznaczony jest prezent, uczy lub zna jakiś język obcy, warto postawić na wydawnictwo w obcym języku. W okresie świątecznym odbywa się także wiele spotkań z autorami - prezent z autografem na pewno ucieszy niejednego pana!

3. Płyty CD.

Płyty kompaktowe są świetnym prezentem dla wszystkich miłośników muzyki. Problem w tym, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób stawia na nagrania cyfrowe, które nie mają swojej materialnej formy. Zastanów się  więc czy nie lepiej zamienić kompakt na bilet na koncert ulubionego artysty. Do Polski przyjeżdża coraz więcej światowych gwiazd, a dodatkiem do takiego prezentu będą dla niego niezapomniane przeżycia gratis!