8 pomysłów na wakacje z dziećmi


Rodzina
5/02/2021
Wakacyjna nuda nie jest obca małym rozrabiakom. Koniec roku szkolnego, pierwsze dni wolności wypełnione są radością i entuzjazmem. Laba, wolne od szkoły, koledzy i koleżanki. Ale każdy kolejny dzień, chociaż obdarowany słońcem, może nudzić. Gdzie zabrać dziecko, żeby wakacyjna nuda nie dała mu się we znaki?

Wśród zwierząt
Gdzie: Kadzidłowo k. Pisza

Jeśli chcesz pokazać dzieciom dzikie zwierzaki z bliska, zabierz je do parku położonego w Krainie Wielkich Jezior. Słonie czy małpy dzieci zobaczą w zoo, a jeśli nigdy nie widziały łosia grasującego po polskich lasach, nie możesz ominąć tego miejsca. To żywa lekcja przyrody, dostarczająca frajdy każdemu - i tym małym, i tym dużym. 

Rowerem przez Orli Szlak
Gdzie: Ojcowski Park Narodowy

Idealny czas dla rodziców i dzieci. 163,9km to trasa, która zapewnia mnóstwo atrakcji. Tu nie będziecie się nudzić. Możesz zabrać swoje dziecko na rower, przemierzyć kawałek pieszo lub konno. Na każdym z odcinków znajdziesz coś, co zainteresuje Ciebie i dziecko. Spokojna okolica parku narodowego na pewno wyciszy i uspokoi, a także ułatwi kontakt - oderwanie się od komputera jest wskazane! Nareszcie znajdziesz czas na rozmowę z dzieckiem, co jest najważniejsze, a Ty ciągle masz coś do zrobienia i tak mało czasu mamy  dla naszych dzieci.

Zostań Indianinem
Gdzie: Borzychy k. Węgrowa

Któż z nas nie marzył o zostaniu czerwonoskórym chociaż na chwilę? Jedna z najpiękniejszych bajek Disney'a opowiada o miłosnej historii indiańskiej dziewczyny i mężczyzny nie należącego do tutejszych ludzi. Każda dziewczynka będzie mogła na chwilę zostać Pocahontas, jeśli zabierzemy ją do indiańskiej wioski. Zobaczysz, jak wygląda prawdziwe tipi, obejrzysz kolczyki z piór i oryginalne stroje prosto z Ameryki. Plemię pokaże Ci swoje tańce i rytuały. Pozwól przenieść się na chwilę w zupełnie inne miejsce na Ziemi!

Woda zdrowia doda
Gdzie: Mikołajki

Hotel Gołębiewski jest znany w całej Polsce. Jeśli chcesz zabrać dziecko w wyjątkowe miejsce, nie możesz ominąć Mikołajek. Tutaj Park Wodny Tropikana zapewni niezapomniane chwile Twoim dzieciom. Różnorodne baseny, sauny suche, sauny parowe, czy najwymyślniejsze zjeżdżalnie przypadną do gustu nie tylko Twoim dzieciom, ale też Tobie. Kiedy Ty będziesz relaksować się w suchej saunie eukaliptusowej, rozpieszczając swoje zmysły, Twoje dzieci pod opieką wykwalifikowanej kadry będą zabawiać się na wszelkich ślizgawkach.

Wakacje nad morzem
Gdzie: Dębki

Fajne Miejsce w Dębkach jest po prostu fajne. Ma fajny klimat, fajną lokalizację i fajnych właścicieli. Jest blisko do jednej z najfajniejszych plaż nad polskim morzem. Lasy, rzeka wpadająca do morza, a do tego prywatny pomost do łowienia ryb i pływająca tratwa. Ahoy przygodo! Miejsce wprost wymarzone dla rodzin z dziećmi. W takim Fajnym Miejscu są dwa place zabaw, mini plaża, na której można leniuchować pomiędzy wyprawami na tą prawdziwą. Wieczorami warsztaty z pieczenia ciast, a nawet kino letnie! Czego więcej potrzeba.

Wakacje na drzewie
Gdzie: Nałęczowskie lasy

A gdyby tak spełnić marzenie najmłodszych członków rodziny i zamieszkać na jakiś czas w domku na drzewie. Gdzie? Tam, gdzie drzewa mówią dobranoc – w nałęczowskich lasach. Nie bójcie się, te domki są pełne wszelkich niezbędnych tym starszym członkom załogi udogodnień. Jest nawet Spa w drzewach – w apartamencie czeka na gości sauna fińska, masaże i strefa zabawy dla dzieci.  Każdy dom ma nazwę drzewa, z którego został wykonany: jest więc grab, sosna i jodła. W każdym też znalazło się miejsce na mała biblioteczkę. Te domki są stworzone do czytania! Dla aktywnych wycieczka w korony drzew z instruktorem.

A może w Niebie?
Gdzie: Orle w Zachodniopomorskim

Niebo do Wynajęcia to miejsce niezwykłe, tak jak niezwykła jest jego właścicielka Julia. Wychowana na skraju lasu postanowiła do niego wrócić szukając dla siebie kawałka nieba. I znalazła w miejscowości Orle w Zachodniopomorskim. Stworzyła tam dom dla siebie i swoich gości. Można wynajmować pokoje lub całe piętro domu, poza terminami w których odbywają się w Niebie obozy dla dzieci. Kameralne grupy do 10 dzieci w dwóch grupach wiekowych stają się na dwa tygodnie częścią domu. Sprzątają gospodarstwo, karmią konie, psy, koty, kozy i inny zwierzyniec. Zasada: zero komórek, gier i innych cudów techniki. Telefon do rodziców raz dziennie po obiedzie. Reszta czasu poświęcana jest na życie w zgodzie z naturą, malowanie, szycie, zajęcia fotograficzne, wyrzucanie z siebie nagromadzonych emocji i szukanie ziół w ogrodzie.

Z naturą w tle
Gdzie: Chrabowo

'Arka Noego' to agroturystyka znana w całej Polsce. Księstwo natury znajduje się w miejscowości Chrabowo, nieopodal Łeby, gdzie można zorganizować wakacje nad morzem, które w sezonie są bardzo głośne i oblegane. Jeśli nie możesz znieść miejskiej wrzawy, koniecznie tu zawitaj.  Przyjazna, rodzinna atmosfera, bliski kontakt ze zwierzętami,  smaczne i urozmaicone jedzenie, oraz niskie ceny to najczęstsze powody dla których ludzie tu wracają.  W bliskiej okolicy znajduje się jezioro Łebsko, unikatowe w skali świata Ruchome Wydmy oraz przepiękne lasy będące częścią Słowińskiego Parku Krajobrazowego. Odpocznij z dziećmi - pozwól pojeździć im na koniach, bawić się przy ognisku, pójdź z nimi nad piękne, czyste jezioro. Czego chcieć więcej od wymarzonych wakacji?

Można chcieć więcej. Wiadomo, że dla naszych dzieci to my jako rodzice jesteśmy najważniejsi i zaplanujmy rodzinne wakacje jako wspólny czas, gdzie odkładamy nasze telefony, służbowe sprawy i czas poświęcamy przede wszystkim naszym dzieciom. Wspólny czas z naszymi dziećmi jest najcenniejszym prezentem jaki możemy im dać.