Wiosenne dekoracje domu - jadalnia


Dom i ogród
3/09/2021
Świetnym sposobem na poprawę nastroju jest wniesienie powiewu wiosennego powietrza do kuchni i jadalni za pomocą prostych elementów dekoracyjnych.

Użyj wyobraźni, a wiosna zawita do Twojego domu wcześniej niż zwykle.

Świetnym sposobem na poprawę nastroju jest wniesienie powiewu wiosennego powietrza do kuchni i jadalni za pomocą prostych elementów dekoracyjnych. Użyj wyobraźni, a wiosna zawita do Twojego domu wcześniej niż zwykle.

Żywe kolory górą!

Najprostszym i najtańszym sposobem na stworzenie słonecznej, wiosennej aury w domu, kiedy pogoda na zewnątrz wciąż nie rozpieszcza, jest zmiana zasłon. Najlepiej wybierz zasłony w żywszych kolorach, np. pomarańczowe, czerwone, różowe; jednokolorowe, w paski, w kwiatki – mają wywołać pozytywne emocje. Stół nakryj obrusem w żywych kolorach, a wszystkie nudne białe serwetki wymień na kolorowe, pozytywnie nastrajające i kojarzące się z wiosną, np. ze wzorem w kwiaty lub owoce. Ozdoby te nie wymagają dużego nakładu środków, a rewelacyjnie spiszą się jako element wiosennych dekoracji domu.
Do jadalni wprowadź akcenty zieleni – koloru wiosennej trawy. Powszechnie uważa się, że barwa ta ma niezwykle pozytywny wpływ na psychikę człowieka i jest w stanie poprawić samopoczucie.

Martwa natura we wnętrzu

Gdzie tylko możesz, postaw kolorowe wazy i półmiski pełne owoców. Oczywiście z wyjątkiem przestrzeni roboczej w kuchni. Zestaw ze sobą pomarańczowe i żółte cytrusy, takie jak cytryny, pomarańcze, mandarynki i grejpfruty, a także zielone i czerwone jabłka, ananasy lub kiście winogron, soczyste owoce persymony i banany, albo różnokolorowe gatunki śliwek. Półmiski z owocami stanowić będą nie tylko świetną dekorację każdej jadalni czy kuchni, lecz także okażą się całkiem pożyteczne – za każdym razem, gdy będziesz obok nich przechodzić, będziesz mogła skubnąć trochę pyszności, a tym samym uzupełnić niedobór witamin po zimie. W ten sam sposób możesz również wykorzystać do dekoracji warzywa, lecz w odróżnieniu od cytrusów warzywa dość szybko się psują w pokojowej temperaturze. Zawsze jednak możesz wypełnić niewielkie kosze bakłażanami, gdzieniegdzie postawić słoneczne dynie, lub powiesić na ścianach warkocze z czerwonej cebuli. Taki wiosenny wystrój w magiczny sposób odmieni Twój dom.

Wiosna w butelce

Dekoracyjne butelki wypełnione kawałkami warzyw, ziołami i owocami stają się coraz popularniejszym dekoracyjnym dodatkiem w jadalni. Można je kupić gotowe lub przygotować własnoręcznie. Spełniają funkcję dekoracyjną, lecz zawsze można je po prostu zjeść. Przyozdób swoją kuchnię samodzielnie przygotowanymi butelkami z oliwą i ziołami (unikaj wystawiania ich na działanie promieni słonecznych) lub po prostu postaw na parapetach i półkach słoje wypełnione świeżymi nowalijkami.