Zapachy i ich wpływ na nasze życie


Dom i ogród
11/12/2020
Zamknij oczy i weź głęboki oddech – oto zestawienie cudownych zapachów, dzięki którym poczujesz przypływ energii, odprężysz się lub wyciszysz!

Mindfulness* to teraz jedno z najmodniejszych i najpopularniejszych słów. Wszyscy prowadzimy bardzo intensywny tryb życia, ciągle się spieszymy i na nic nie mamy czasu. A przecież odpoczynek, relaks i dbanie o siebie są kluczowe dla zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego. Przez wieki zapachy odgrywały dużą rolę w życiu ludzi – pomagały się odprężyć, skoncentrować lub wyciszyć. Oto krótki przewodnik, dzięki któremu poprawisz jakość życia i osiągniesz równowagę!

* Uważność, świadoma koncentracja na „tu i teraz” bez osądzania i negatywnych emocji, delektowanie się każdą chwilą, przyglądanie się codzienności świeżym, odprężonym umysłem.

Wskazówka nr 1: Zastrzyk energii o poranku

Pomarańcze, cytryny, imbir i rozmaryn… Sięgaj po produkty pielęgnacyjne, które zawierają te odświeżające nuty zapachowe. Dzięki nim szampon, żel pod prysznic lub balsam do ciała dodadzą Ci energii na cały dzień. Niektóre produkty zawierają również mentol, który zapewnia dodatkowy zastrzyk świeżości. Z niezawodną pomocą zapachów, z uśmiechem i optymizmem, podejmiesz każde wyzwanie dnia.

Wskazówka nr 2: Wieczorne ukojenie

Po ciężkim dniu wypełnionym spotkaniami i obowiązkami, kiedy dzieci smacznie śpią, a poskładane pranie dumnie pręży się w szafie, marzysz jedynie, żeby rzucić się na łóżko i zasnąć. Zanim jednak to zrobisz, stwórz odpowiednią przestrzeń do relaksu i odprężenia. Nic tak nie działa na nasze zmysły, jak świeża, cudownie pachnąca pościel! To dzięki niej spokojnie zasypiamy i budzimy się pełni energii. Naszym sekretem jest marka Lenor, która właśnie wprowadziła na rynek nową kolekcję płynów do płukania tkanin Parfumelle Moods. Te piękne, opracowane z najwyższą starannością zapachy, przekształcą Twoją sypialnię w prawdziwą oazę relaksu i odprężenia. Do wyboru są trzy różne zapachy, które możesz stosować w zależności od nastroju:

  • Dewy Blossom / Fresh: świeży zapach, który natychmiast po przebudzeniu przywraca jasność umysłu i równowagę, zachwycając naturalnym pięknem otaczającego świata.
  • Sunny Florets / Happy: zapach przywodzący na myśl słoneczną łąkę pełną słoneczników i ciepłe promienie słońca delikatnie muskające Twoją twarz – pełnia szczęścia.
  • Exotic Bloom / Fun: zapach tropikalnego raju i egzotycznych kwiatów, który daje poczucie wolności i nieograniczonych możliwości – czysta euforia.

Wskazówka nr 3: Wzruszające wspomnienia

Zamknij oczy i spróbuj przypomnieć sobie perfumy swojej mamy, albo zapach cynamonu wypełniający dom w czasie Świąt, kiedy piekłaś pierniczki z rodziną i przyjaciółmi. Wiele rzeczy, które pamiętamy z dzieciństwa jest ściśle związanych z określonymi zapachami. Ożyw te wspomnienia! Znajdź perfumy, świeczkę zapachową lub aromatyczny olejek, które przypomną Ci wyjątkowe chwile, ukoją i utulą, jak dawniej.

Lenor Luis